خودروی شیائومی به طور رسمی ثبت شد

خودروی شیائومی به طور رسمی ثبت شد
خودروی شیائومی به طور رسمی ثبت شد

در اوایل امسال شیائومی، غول فناوری مستقر در چین، اعلام کرد که در حال ورود به تجارت خودروهای برقی است و از آن زمان این شرکت در تلاش است تا شریکی در بخش تولید خودرو پیدا کند. اکنون بخش خودروی شیائومی به طور رسمی ثبت شد و لی جون رهبری تیمی با بیش از 300 کارمند را در آن بر عهده دارد.

شیائومی که در سال جاری به یکی از پرفروش ترین برند های تلفن همراه تبدیل شده است، تصمیم گرفته وارد بازار پر ریسک تر خودروهای برقی شود. جایی که با وجود شرکت هایی مانند تسلا، رقابت بسیار سخت خواهد بود.

این شرکت به طور رسمی اعلام کرد که ثبت صنعتی و تجاری شرکت خودروسازی شیائومی به پایان رسیده است. این بخش با سرمایه ثبت شده نزدیک به 10 میلیارد یوان تاسیس شده و لی جون، موسس، رئیس و مدیرعامل گروه شیائومی رهبری این نهاد جدید را بر عهده دارد.

در حدود پنج ماه پیش و از زمان اعلام ورود شیائومی به بخش خودروهای هوشمند، این شرکت ادعا می کند که با بررسی رزومه بیش از 20000 متقاضی، تیمی متشکل از 300 عضو را برای مشاغل خودروهای هوشمند تشکیل داده است. البته هنوز فرآیند استخدام تمام نشده و به دنبال دعوت و جذب افراد بیشتری برای پیوستن به تیم خود است.

خودروی شیائومی به طور رسمی ثبت شد
اعلام خبر ورود شیائومی به بخش تولید خودرو هوشمند توسط سخن گو این شرکت

این شرکت چینی در حال مذاکره با چندین سازنده خودرو برای مشارکت بوده است اما هنوز موفق به جلب نظر برند خاصی در این زمینه نشده و به نتیجه ای نرسیده است. با این وجود، اخیرا در گزارشی ذکر شده است که شیائومی به دنبال به دست آوردن سهمی در واحد خودروهای برقی China Evergrande است.

چند هفته پیش، لی جون از مقر SAIC دیدن کرد و این شرکت را به لیست سایر تولیدکنندگان خودروی از جمله BYD ، Great Wall ، Wuling و برخی دیگر از شرکت های معروف خودروسازی که از آن ها بازدید کرده بود، اضافه کرد. در چند ماه گذشته، مدیریت شیائومی 85 مورد بازدید از صنعت خودرو، مبادلات عمیق با بیش از 200 صنعت خودرو با قدمت بالا، چهار بحث مدیریت داخلی و دو جلسه رسمی هیئت مدیره داشته است.

لی جون می گوید شیائومی قصد دارد خودروهای برقی هوشمند با کیفیت بالا را در سراسر جهان به کاربران خود ارائه دهد تا همه و در همه جا بتوانند از زندگی هوشمند لذت ببرند. باید منتظر ماند و دید که آیا شیائومی از پس عملی کردن این شعار برمی آید یا خیر.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *