پیش نمایش بازی Biomutant

پیش نمایش بازی Biomutant
پیش نمایش بازی Biomutant

پس از تاخیرهای فراوان بالاخره قرار است در ۲۵ می ۲۰۲۱ شاهد عرضه بازی اکشن نقش آفرینی استودیو Experiment 101 باشیم. به همین مناسبت در ادامه با پیش نمایش بازی Biomutant همراه ما باشید تا نگاهی به جزئیات بیشتری از این بازی انداخته و برای عرضه و خرید آن آماده شویم.

موجوداتی با شکل و شمایل انسانی در Biomutant حکومت می کنند و شما در طول داستان به عنوان یکی بازی خواهید کرد. به همین ترتیب، می توانید جنبه های مختلفی از خز، دندانهای نیش، قد و … شخصیت خود را سفارشی کنید. انتخاب یک موجود سبک تر ممکن است سرعت حرکت بیشتری را ایجاد کند اما یک شخصیت سنگین تر می تواند خسارت بیشتری را وارد کند. بازیکنان همچنین می توانند یکی از شش رشته DNA را انتخاب کنند که می تواند ویژگی های شخص را تحت تأثیر قرار دهد. همچنین می توان ژنتیک رشته های DNA را “تغییر” داد تا نتایج مختلفی حاصل شود

یک سیستم کلاس بندی در بازی وجود دارد که سفارشی سازی را به مرحله عمیق تری می برد. شما می توانید یک کماندو را انتخاب کنید که همه چیز در مورد استفاده از اسلحه دوربرد در خود دارد یا Psyfreak که بر “جادو” تمرکز دارد. در حالی که هنوز انواع مختلف کلاس ها و نحوه بدست آوردن آنها مشخص نشده است، ما حداقل یکی از کلاس ها را می شناسیم که می توانید از طریق پیش سفارش بازی، قفل آن را باز کنید.

اگرچه در ابتدا به عنوان یک شخصیت سفارشی بازی می کنید اما Biomutant یک داستان کلی دارد. درخت زندگی که باعث تأمین مایحتاج دنیای جدید می شود، آلوده شده است. در نتیجه، بازیکن باید در حالی که با شش قبیله مختلف نیز سر و کار دارد، اقدام به مقابله با آن ها و نجات درخت کند. این قبایل که در اصل بخشی از یک حلقه متحد واحد بودند، اهداف خود را از هم جدا کرده اند. بسته به تصمیمات شما، داستان می تواند به روش های منحصر به فردی منشعب شود و هرچه داستان سمت کامل شدن می رود، این روایات کمتر می شوند. همچنین می توانید به صورت دستی روایت ها را در تنظیمات بازی کاهش دهید.

پیش نمایش بازی Biomutant

دنیای Biomutant تقریباً ۴ × ۴ کیلومتر است و گرچه بزرگترین نیست، اما به شما قول می دهد که اسرار و رمز و رازهای زیادی برای اکتشاف و ماجراجویی دارد. این بازی دارای سیستم آب و هوایی پویا و چرخه شبانه روز است که گزارش می شود رفتار دشمن را تحت تأثیر قرار می دهد. همچنین مناطق مرده وجود دارد که برای کاوش به ماسک گاز و مخزن اکسیژن نیاز دارند و مناطقی که برای کاوش ایمن به لباس گرم نیاز دارید، کریو نام دارند.

Tribe War از دیگر ویژگی های مهم این داستان است. برخی قبایل به دنبال نجات درخت زندگی هستند در حالی که برخی دیگر به دنبال نابودی آن هستند. شما می توانید با یک قبیله متحد شوید و برای آن وظایفی را انجام دهید، اهداف آن را در این راه پیش ببرید یا حذف همه آنها را انتخاب کنید. برای کمک به سرنگونی قبیله ای رقیب باید به اون پست های آن ها حمله کنید که پاداش های بی نظیری مانند سلاح های جدید، مهارت ها و غیره را فراهم می کند و سپس قلعه آن ها را تصرف کنید. اینکه آیا شما با یک قبیله منتخب می مانید یا آنها را در نیمه راه رها می کنید کاملا به خود شما بستگی دارد.

سازندگان بازی گفته اند که اکتشاف در دنیای بازی به شما مواردی می دهد که در نهایت به یک مرحله فرعی با پاداش های قابل توجه ختم خواهد شد. طبق گفته سازندگان باید منتظر دنیایی زیبا با شرایط اقلیمی مختلف جهت ماجراجویی باشیم. همان طور که با NPC ها روبرو می شوید و ماموریت ها را انجام می دهید، خطوط مختلف داستانی و مراحل جدید شروع به باز شدن می کنند. همچنین به لطف اضافه شدن همراهان مختلف در بازی مجبور نخواهید شد که در سفر خود به تنهایی پیش بروید.

بازی Biomutant

این همراهان با شما می جنگند و بسته به عملکرد شما، نگرش آن ها تغییر می کند. همچنین یک سیستم کارما در دسترس است که تصمیمات شما را ردیابی می کند و بسته به اینکه با کدام قبیله متحد شده اید یک هاله نور روشن یا تاریک را برای شخصیت شما فراهم می کند.

برای نجات درخت زندگی، باید چهار ریشه آن را تا جهان خواران (World Eaters) دنبال کنید. این مبارزاتی باس فایت مانند برای شما است که برای مبارزه به تجهیزات تخصصی بیشتری نیاز دارد. جالب اینجاست که یکی از سازندگان بازی اظهار داشت که شما می توانید از این جهان خواران دریغ کنید یا به آنها اجازه زندگی دهید. اینکه انتخاب شما و هاله شما چگونه در این امر تأثیر می گذارد، باید در ادامه مشخص شود.

مطمئناً شما نمی توانید بدون وسایل نقلیه ویژه با جهان خواران مبارزه کنید. این وسایل از اسکی روی آب به نام Googlides و زیردریایی ها گرفته تا mechs هستند. وسایل نقلیه را می توان با کمک به شخصیت های مختلف به دست آورد اما آ نها خارج از مبارزه با جهان خواران در بازی عملکردهای دیگری نیز دارند. برای عبور از منطقه مرده که فاقد اکسیژن است، می توانید با Mekton عبور کرده و مدت زمان بیشتری زنده بمانید یا در زیر دریایی به زیر آب بروید. در صورت تمایل، وسایل نقلیه نیز قابل ارتقا هستند.

پیش نمایش بازی Biomutant - وسایل نقلیه

مبارزات بازی به عنوان ترکیبی از حملات از راه نزدیک، سلاح گرم و جهش توصیف شده است. انواع مختلفی سلاح از تفنگ ساچمه ای و تفنگ های تهاجمی گرفته تا شمشیر و مشت قدرت در بازی وجود دارند. بازیکنان همچنین قادر به طفره رفتن از حملات و اجرای موارد ترکیبی مختلف هستند. همچنین می توانید در جنگ بین سلاح های مختلف سوییچ کنید. همان طور که پیشرفت می کنید، حرکت های منحصر به فردی را از شخصیت ها یاد می گیرید در حالی که سطح بندی باعث افزایش قابلیت و قدرت آن ها می شود.

کرفتینگ نیز قسمت عمده ای از بازی است که به بازیکنان امکان می دهد انواع مختلفی از سلاح ها را بر اساس منابع ایجاد کنند. سلاح های مختلف بسته به قطعات جمع شده می توانند از نظر اندازه، دقت، انواع آسیب و غیره تفاوت هایی داشته باشند. سلاح های تک دستی و دو دستی در دسترس هستند و می توان آسیب های اساسی مختلف مانند یخ زدگی، شوک و غیره را ایجاد کرد.

جهش ها منشأ تأثیرات مختلف هستند. شما آن ها را از طریق سنگرهای جهان قدیم به دست می آورید و توانایی هایی مانند telekinesis یا levitation را دریافت می کنید. شما می توانید با یک استخر آلودگی زیستی روبرو شوید و اندام خود را تغییر دهید تا چنگال خرچنگی بدست آورید که می تواند دشمنان را لت و کوب کند. قطعات رباتیک مانند بال، پنجه و غیره نیز در دسترس هستند و مزایایی مانند پرواز را فراهم می کنند. بسته به شرایط می توانید قطعات را آزادانه تغییر کنید. البته چندان حساب نکنید که خود را به گونه ای کاملاً متفاوت تبدیل کنید.

گیم پلی بازی بیومیوتنت

پیش سفارش بازی کلاس مزدور را به عنوان یک پاداش رایگان برای شما باز می کند. همراه با اینکه از ابتدا قابل بازی است، با یک کاتانا و واکیزاشی همراه با توانایی dual-wield به شما کمک می کند تا به درون بازی وارد شوید. همچنین “ترکیبی منحصر به فرد از Perks” در دسترس است، هر چند جزئیات بیشتری ارائه نشده است. لازم به ذکر است که این کلاس را می توان به طور جداگانه پس از عرضه بازی خریداری کرد. همچنین طبق گفته توسعه دهندگان می توان برداشت کرد که عرضه محتویات جدید برای بازی در گرو موفقیت آن است.

سیستم پیشنهادی و مورد نیاز بازی در ادامه آمده است :

 • CPU: AMD FX-8350 or Intel Core i5-4690K or newer running at 3.5 GHz or higher
 • RAM: ۸ GB
 • OS: Windows 7/8.1/10 (64 bit)
 • VIDEO CARD: ۴ GB Direct3D 11 capable video card – GeForce GTX 960 or Radeon R9 380
 • PIXEL SHADER: ۵.۱
 • VERTEX SHADER: ۵.۱
 • SOUND CARD: Integrated or dedicated DirectX 9 compatible soundcard
 • FREE DISK SPACE: ۲۵ GB
 • DEDICATED VIDEO RAM: ۴ GB
 • CPU: AMD Ryzen 5 1600 or Intel Core i7-6700K or newer running at 3.2 GHz or higher
 • RAM: ۱۶ GB
 • OS: Windows 10 (64bit)
 • VIDEO CARD: ۶ GB Direct3D 11 capable video card – GeForce GTX 1660Ti or Radeon RX 590
 • PIXEL SHADER: ۵.۱
 • VERTEX SHADER: ۵.۱
 • SOUND CARD: Integrated or dedicated DirectX 9 compatible soundcard
 • FREE DISK SPACE: ۲۵ GB
 • DEDICATED VIDEO RAM: ۶ GB
نسخه ویژه بیومیوتنت

همراه با نسخه استاندارد، دو نسخه ویژه وجود دارد. نسخه Collector’s Edition برای کامپیوتر ۱۰۹.۹۹ دلار و کنسول ۱۱۹.۹۹ دلار هزینه دارد. این شامل یک تندیس، آرت ورک A1 روی پارچه، موسیقی متن رسمی و یک جعبه پریمیوم همراه با بازی است. نسخه Atomic در همه سیستم عامل ها ۳۹۹.۹۹ دلار هزینه دارد و به همراه محتوای Collector’s Edition، یک استیل بوک، diorama، تی شرت و موس پدی بزرگ در آن قرار داده شده است. یک کد برای کلاس مزدور نیز در هر دو نسخه ویژه گنجانده شده است و بدون توجه به اینکه شما از قبل سفارش داده اید یا نه می توانید این کلاس را دریافت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *