قابلیت Screen-on Time در سیستم عامل موبایل چیست؟

قابلیت Screen-on Time در سیستم عامل موبایل چیست؟
قابلیت Screen-on Time در سیستم عامل موبایل چیست؟

یکی از قابلیت های کاربردی که این روزها روی دستگاه های موبایل می توان یافت، Screen-on Time بوده که کمک می کند تا استفاده از گجت های دیجیتال کمتر شود. با اعوجاج همراه باشید.

احتمالاً به نکاتی در رابطه با “کاهش زمان روشن شدن صفحه نمایش” برخورد کرده اید. این دقیقاً به چه معناست، و چگونه شما را اندازه گیری می کنید؟ توضیح خواهیم داد.

تعریف Screen-on Time

Screen-on Time، مدت زمانی است که نمایشگر دستگاه، معمولاً یک تلفن، بر حسب ساعت باز است. این بر خلاف زمان آماده به کار است، یعنی مدت زمانی که دستگاه می تواند در حالت خواب بماند.

زمانی که در مورد عمر باتری صحبت می کنیم، Screen-on Time ویژگی ارزشمندی است. به عنوان مثال، ممکن است بگویید: «این دستگاه 8 ساعت در حالت روشن بودن صفحه نمایش دوام می آورد»، به این معنی که می توانید با یک بار شارژ کامل صفحه نمایش گوشی را 8 ساعت روشن نگه دارید. این به طور قابل توجهی مفیدتر از ظرفیت باتری خام است زیرا تلفن ها نمایشگرها، پردازنده ها و بهینه‌سازی های متفاوتی دارند. تلفن با باتری کوچکتر ممکن است Screen-on Time متفاوتی نسبت به تلفن با باتری بزرگتر داشته باشد.

برخی از افراد همچنین از Screen-on Time برای اندازه گیری بهره وری و عادات گوشی خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، ممکن است بگویید: «من به طور متوسط ​​پنج ساعت در روز روی صفحه نمایش می‌گذارم». اگر احساس می‌کنید این مقدار زیاد است، می‌توانید به طور فعال استفاده از تلفن خود را کاهش دهید. همانطور که در زیر توضیح خواهیم داد، می‌توانید این برنامه به برنامه را با استفاده از ابزارهای داخلی iOS و Android اندازه‌گیری کنید.

اندازه گیری عمر باتری

قابلیت Screen-on Time در سیستم عامل موبایل چیست؟

یکی از با ارزش‌ترین راه‌ها برای استفاده از اطلاعات Screen-on Time ، اندازه‌گیری عمر باتری است. اکثر دستگاه‌های مدرن، به‌ویژه دستگاه‌های iOS، زمان آماده‌باش عالی دارند، به این معنی که می‌توانند برای مدت طولانی با خاموش شدن صفحه نمایش دوام بیاورند. آزمایش واقعی عمر باتری این است که یک تلفن چه مدت می تواند در هنگام روشن بودن صفحه نمایش روشن بماند، به خصوص که صفحه نمایش یکی از مهم ترین منابع تخلیه باتری است.

در یوتیوب، «تست‌های عمر باتری» را خواهید یافت که عمر باتری دستگاه را مقایسه می‌کند، تقریباً همیشه با صفحه روشن و انجام یک کار نسبتاً فشرده مانند تماشای یک ویدیو. اینها راه بهتری برای مقایسه عمر باتری بین دستگاه ها هستند، زیرا تخمین های سازنده اغلب می تواند گمراه کننده باشد.

یکی از راه‌های آسان برای کمک به عمر باتری بیشتر، محدود کردن مصرف انرژی صفحه نمایش است. تا حد امکان گوشی خود را در حالت آماده به کار نگه دارید. اگر نیاز به روشن کردن صفحه دارید، آن را روی حالت روشنایی کم تنظیم کنید. اگر تلفن شما به شما این امکان را می دهد که نرخ تازه سازی یا وضوح صفحه نمایش خود را کاهش دهید، این موارد نیز می توانند به بهبود عمر باتری کمک کنند.

چگونه Screen-on Time را بررسی کنیم

اگر می خواهید Screen-on Time خود را در دستگاه تلفن همراه iOS یا Android بررسی کنید، این فرآیند بسیار ساده است.

برای آیفون یا آیپد، در تنظیمات شما یک گزینه منو به نام «زمان صفحه» وجود دارد. میانگین استفاده روزانه، میزان استفاده از هر برنامه و تعداد دفعاتی که هر یک از دستگاه های خود را در روز باز کرده اید را به شما نشان می دهد. این داده‌ها همچنین بین دستگاه‌ها همگام‌سازی می‌شوند، بنابراین زمان صفحه نمایش آی‌پدها و آیفون‌های مرتبط با حساب اپل خود را دریافت خواهید کرد. اگر مراحل دقیق را می‌خواهید، می‌توانید به راهنمای Apple Screen Time نگاه کنید.

برای اندروید، اکثر سازندگان دستگاه تنظیماتی را در سیستم عامل سفارشی خود تعبیه کرده اند. در اکثر دستگاه‌های اندرویدی، می‌توانید از طریق منوی «بهینه سازی دیجیتال» در تنظیمات، Screen-on Time خود را پیدا کنید. نام این تنظیم ممکن است بین دستگاه‌های Android متفاوت باشد، بنابراین با وب‌سایت سازنده دستگاه خود مشورت کنید. از طریق راهنمای مفید ما می‌توانید درباره اندازه‌گیری Screen-on Time در Android اطلاعات بیشتری کسب کنید.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *