نحوه ری استارت آیفون 13

نحوه ری استارت آیفون 13
نحوه ری استارت آیفون 13

ری استارت آیفون 13 راهی عالی برای عیب یابی مشکلات یا شروعی تازه است. ما چندین نحوه ری استارت آیفون 13 را به شما نشان خواهیم داد. این دستورالعمل‌ها برای iPhone 13 Mini ،iPhone 13 Pro و iPhone 13 Pro Max نیز قابل اجراست.

نحوه ری استارت آیفون 13 با دکمه‌های دستگاه

برای ری استارت آیفون 13 با دکمه‌های دستگاه، ابتدا باید گوشی را خاموش کنید. برای انجام این کار، دکمه Side (در لبه‌ی سمت راست آیفون) و دکمه افزایش صدا (در سمت چپ) را فشار دهید و نگه دارید.

نحوه ری استارت آیفون 13

دو دکمه را نگه دارید و پس از مدتی Slide to Power Off را روی صفحه نمایش خواهید دید. برای خاموش کردن آیفون 13، دایره را به سمت راست بکشید.

خاموش کردن آیفون 13

در مرحله‌ی بعد، باید دوباره دستگاه را روشن کنید. دکمه Side (در لبه‌ی سمت راست آیفون) را فشار دهید و نگه دارید تا زمانی که لوگوی اپل را در مرکز صفحه ببینید. پس از یک لحظه، گوشی آماده‌ی کار خواهد بود.

راه اندازی مجدد آیفون 13 در Settings

با خاموش کردن آیفون از طریق Settings هم می‌توانید ری استارت کنید. برای این کار ابتدا Settings را با ضربه زدن روی آیکون چرخ دنده باز کنید. اگر آیکون Settings را پیدا نکردید، از Spotlight برای جستجو استفاده کنید.

تنظیمات آیفون

بعد از باز شدن تنظیمات General را برگزینید.

نحوه ری استارت آیفون 13

در General پایین بروید و روی Shut Down بزنید.

نحوه ری استارت آیفون 13

سپس Slide to Power Off را می‌بینید. اسلایدر را به سمت راست بکشید.

خاموش کردن آیفون 13

آیفون 13 شما خاموش می‌شود. برای روشن کردن مجدد دکمه‌ی Side را نگه دارید تا زمانی که لوگوی اپل را روی صفحه نمایشتان مشاهده کنید.

راه اندازی مجدد آیفون 13 با AssistiveTouch

با استفاده از AssistiveTouch هم می‌توانید گوشیتان را ری استارت کنید. برای انجام این کار، ابتدا باید AssistiveTouch را از تنظیمات فعال کنید. به مسیر Accessibility > Touch > AssistiveTouch بروید. سپس سوییچ کنار AssistiveTouch را به حالت on تغییر دهید.

ری استارت آیفون13 با AssistiveTouch

دکمه‌ی ویژه AssistiveTouch (که شبیه یک مربع خاکستری با دایره‌ای سفید در وسط است) در صفحه نمایش ظاهر می‌شود. هر زمان که خواستید آیفونتان را ری استارت کنید، AssistiveTouch را باز کنید و سپس به Device > More بروید و روی Restart ضربه بزنید.

ری استارت آیفون 13 با AssisstiveTouch

وقتی پیام پاپ آپ را مشاهده کردید که درخواست تایید می‌کند، روی Restart ضربه بزنید. آیفون 13 شما ری استارت خواهد شد.

نحوه ری استارت اجباری آیفون 13

اگر گوشیتان پاسخگو نیست و با هیچکدام از این روش‌ها ری استارت نمی‌شود، می‌توانید سراغ Forced restart بروید. ری استارت اجباری اجباری راهی برای خاموش کردن و راه اندازی مجدد آیفون بدون انجام فرآیند معمول خاموش کردن گوشی است. اما باید فقط در مواقع اضطراری استفاده‌اش کنید.
برای انجام یک ری استارت اجباری، باید دو دکمه را پشت سر هم فشار دهید و سپس دکمه‌ی سوم را نگه دارید. ابتدا دکمه‌ی افزایش صدا را فشار دهید و رها کنید. سپس دکمه‌ی کاهش صدا را فشار دهید و رها کنید. بعد دکمه‌ی کناری را فشار دهید و نگه دارید. Side را نگه دارید تا زمانی که لوگوی اپل را روی صفحه مشاهده کنید.

نحوه ری استارت آیفون 13

وقتی لوگوی اپل ظاهر شود یعنی دستگاه ری استارت شده است.

ممکن است آمدن صفحه‌ی قفل کمی طول بکشد. اما وقتی باز شود، می‌توانید قفل گوشی را طبق معمول باز کنید و از آن استفاده کنید. اگر مثل همیشه کار نمی‌کند، شاید لازم است گوشی را در حالت بازیابی قرار دهید یا با خدمات پشتیبانی مشتری اپل تماس بگیرید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *