پیکسل 7 گوگل با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر عرضه می شود

پیکسل 7 گوگل با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر عرضه می شود
پیکسل 7 گوگل با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر عرضه می شود

شرکت گوگل سال آینده نسل جدید گوشی هوشمند خود را به نام سری پیکسل 7 رونمایی می کند و در این بین باید انتظار داشت که پیکسل 7 گوگل به حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر مجهز باشد.

پیکسل 7 گوگل با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر عرضه می شود، در ماه می سال 2021، حق ثبت اختراعی توسط گوگل برای یک فناوری دوربین زیر نمایشگر در اینترنت منتشر شد. با این حال، از فناوری زیر نمایشگر استفاده می کرد، که در آن یک صفحه نمایش دوم در مقابل دوربین سلفی و یک آینه دقیقاً بین هر دو قرار می گیرد. این نوع فناوری گران است و ممکن است قیمت گوشی را بالا ببرد. اکنون، حق اختراع دیگری از این شرکت ثبت شده است، اما برای یک فناوری متفاوت دوربین زیر نمایشگر. جالب اینجاست که فناوری جدید می تواند برای گوگل مقرون به صرفه باشد و ممکن است در نهایت آن را در گوگل پیکسل 7 آینده ببینیم.

بر اساس گزارشی از LetsGoDigital، حق اختراع ثبت شده توسط گوگل در USPTO (اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده) در 31 آگوست 2021، اخیرا منتشر شده است. طبق گزارش ها، این پتنت نشان می دهد که به منظور ارائه یک تجربه بزرگ تمام صفحه، نوع جدیدی از فناوری دوربین زیر نمایشگر ثبت شده است. با این حال، نوع دقیق راه حل مشخص نیست. اما این بار به عنوان یک نمایشگر تابشی همراه با یک بخش کوچک غیر قابل انتشار (برش دوربین سلفی) برای اجازه دادن نور به سنسور دوربین سلفی معرفی شده است.

پیکسل 7 گوگل با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر عرضه می شود

پیکسل 7 گوگل با حسگر اثرانگشت زیر نمایشگر عرضه می شود

بدیهی است که برای چنین فناوری از صفحه نمایش OLED استفاده خواهد شد. صفحه نمایش غیر تابشی به سنسور اجازه می دهد نور کافی دریافت کند و عکس های با کیفیت بهتری ارائه دهد. علاوه بر این، بخش تابشی صفحه نمایش نور ساطع می کند که در نهایت بریدگی دوربین را مخفی می کند.

این نوع فناوری جدید نیست و در برخی از گوشی‌های موجود مانند سامسونگ گلکسی زد فولد 3 استفاده شده است. آقای سانگمو چوی مخترع این فناوری برای گوگل گزارش شده است، اما گزارش شده است که این پتنت با یکی از قدیمی‌های سامسونگ در تضاد بوده است. ثبت اختراعات

ظاهرا سانگمو چند سال پیش در سامسونگ کار کرده بود و این می تواند دلیل شباهت های هر دو پتنت باشد. سامسونگ در سال 2017 پتنت مشابهی را برای دوربین زیر نمایشگر ثبت کرد و به نظر می رسید که در Galaxy Z Fold 3 اخیر محقق شده است.

با وجود شباهت‌ها، باید دید که پتنت جدید گوگل چگونه در گوشی‌های پیکسل آینده محقق می‌شود. و چه کسی می داند، گوگل پیکسل 7 ممکن است با یک صفحه نمایش تمام صفحه با این فناوری دوربین زیر نمایشگر عرضه شود.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *