نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11
نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11

می خواهید دستگاه ویندوز 11 تان را خاموش کنید؟ جای درستی آمده اید! راه های مختلفی برای این کار وجود دارد که همگی به خوبی کار می کنند. با نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11 آشنا شوید و هر روشی را که دوست دارید استفاده کنید.

فشار دادن دکمه ی Power روی کامپیوتر یا تبلت

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11

این روش چندان شگفت انگیز نیست: خاموش کردن کامپیوتر با استفاده از دکمه فیزیکی Power روی دستگاه هیچ اشکالی ندارد. به طور کلی یک بار فشار دادن دکمه، کامپیوتر را به حالت خواب می‌ برد یا فرآیند خاموش شدن خودکار را آغاز می‌ کند. در صورت تمایل می توانید این حالت را در کنترل پنل ویندوز 11 تغییر دهید. یا می توانید از یکی دیگر از روش های خاموش کردن یک کامپیوتر ویندوز 11 استفاده نمایید.

اگر این روش روی کامپیوترتان جواب نداد، معمولا می توانید با نگه داشتن دکمه پاور به مدت 5 تا 10 ثانیه آن را خاموش کنید. با این حال، این کار را فقط در مواقع اضطراری باید انجام دهید چرا که خاموش کردن اجباری خطر از دست دادن اطلاعات را به همراه دارد. البته نگران نباشید، اگر به طور منظم دکمه پاور کامپیوترتان را یک بار فشار می دهید تا خاموش شود، هیچ مشکلی وجود ندارد.

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11

یکی دیگر از راه های خوب برای خاموش کردن دستگاه ویندوز 11 استفاده از دکمه ی Power در منوی Start است. ابتدا روی منوی Start در تسک بار کلیک کنید. وقتی منو بالا آمد، روی آیکون Power در پایین منو (که شبیه یک دایره با خط عمودی در بالا است) کلیک کنید. از منویی که ظاهر می شود، Shut Down را برگزینید. کامپیوترتان پروسه ی خاموش کردن استاندارد را آغاز می کند.

راست کلیک روی دکمه Start

خاموش کردن با راست کلیک روی دکمه Start

اگر روی دکمه Start راست کلیک کنید یک منو ظاهر می شود. از طریق این منو هم می توانید دستگاهتان را خاموش کنید. وقتی منوی power user menu بالا آمد، گزینه ی Shut Down or Sign Out را انتخاب کنید. سپس روی Shut Down کلیک کنید.

 Alt-F4 را بزنید

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر ویندوز 11

اگر تمام پنجره‌ هایتان را بسته اید یا مینی مایز کرده اید و به دسکتاپ نگاه می‌کنید، می‌ توانید با فشار دادن کلیدهای Alt+F4 روی کیبورد، کامپیوتر را خاموش کنید. یک پنجره ی Shut Down Windows ظاهر می شود. از منوی کشویی shutdown را انتخاب کنید (معمولا به صورت پیش فرض انتخاب می شود)، سپس روی OK کلیک کنید یا Enter را بزنید. ویندوز طبق معمول خاموش می شود.

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11 : از Command Line استفاده کنید

نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر در ویندوز 11 : از Command Line استفاده کنید

دستگاهتان را از طریق PowerShell یا Command Prompt هم می توانید خاموش کنید. برای این کار، ابتداWindows Terminal را اجرا کنید. (در Start، عبارت terminal را جستجو کنید.) و shutdown /s را در یک خط خالی تایپ کنید. سپس Enter را بزنید. یک هشدار ظاهر می شود که می گوید ویندوز در حال خاموش شدن است. و بعد از یک دقیقه دستگاهتان خاموش خواهد شد.

از Ctrl+Alt+Delete یا Login Screen استفاده کنید.

اگر تمام گزینه هایی که گفتیم برایتان کافی نبود، یک راه دیگر هم هست! می توانید کامپیوترتان را از طریق کلیدهای Ctrl+Alt+Delete نیز خاموش کنید. فقط Ctrl+Alt+Delete را روی کیبورد فشار دهید و وقتی منوی تمام صفحه سیاه ظاهر شد، روی آیکون روشن/خاموش در گوشه‌ی سمت راست پایین صفحه کلیک کنید و گزینه Shut Down را از لیست انتخاب کنید.

می توانید با روشی مشابه کامپیوتر را از Login Screen خاموش کنید. (یا Task Manager را اجرا کنید.) آیکون Power در این روش هم تقریبا در همان مکان قرار گرفته است. حالا روش های مختلفی برای نحوه خاموش کردن یک کامپیوتر ویندوز 11 می دانید. لذت ببرید!

منبع:

مطالب مرتبط

>