نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک

نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک
نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک

اگر صاحب یک مک هستید که از  Apple Silicon (مثلا پردازنده ی M1) پشتیبانی می‌کند، دیگر نیازی به بیرون آوردن آیفون یا آیپد برای اجرای برخی از برنامه‌ های موبایل مورد علاقه تان ندارید. در این مطلب با نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک آشنا می شوید. تا زمانی که از macOS 11Big Sur یا جدیدتر استفاده می‌ کنید، می‌ توانید برنامه‌ های آیفون و آیپد را روی مک دانلود و نصب کنید.

پیش از آن که بتوانید یک برنامه ی آیفون یا آیپد را روی مک یا MacBook اجرا کنید، ابتدا باید برنامه ی مد نظرتان را از اپ استور اپل دانلود کنید.

نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک

کار را با کلیک بر روی آیکون Launchpad در dock کامپیوترتان آغاز کنید.

نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک

سپس روی گزینه ی App Store کلیک کنید. اگر آن را پیدا نکردید، از نوار جستجویی که در بالا قرار دارد، برای پیدا کردن برنامه استفاده کنید.

App store

به جای این کار، راه دیگری هم دارید: می‌ توانید سراغ جستجوی داخلی Spotlight اپل برای باز کردن برنامه بروید. ساده ترین راه برای انجام این کار، فشار دادن دکمه های Cmd+Space Bar روی صفحه کلید است. باکس جستجو در مرکز صفحه نمایش شما ظاهر می شود. App Store را تایپ کنید و اولین نتیجه را انتخاب کنید.

جستجوی داخلی اپل

اکنون می توانید نام برنامه آیفون یا آیپد را در نوار جستجوی بالا، گوشه ی سمت چپ پنجره وارد کنید.

جستجوی برنامه

برنامه ی مورد نظر را بلافاصله نخواهید دید. این به این دلیل است که اپ استور به طور پیش فرض فقط برنامه های مک را نشان می دهد. برای تغییر نتایج جستجو، روی لیست iPhone & iPad Apps کلیک کنید.

نمایش برنامه ها

اگر برنامه‌ نویس آیفون یا آیپد تصمیم بگیرد که برنامه ی تلفن همراه خود را در مک در دسترس قرار دهد، اکنون آن را در صفحه‌ ی نتایج خواهید دید.

اطلاعات: اگر اولین باری است که برنامه را دانلود می‌ کنید و دکمه‌ی Get را مشاهده می‌ کنید، باید احراز هویت کنید. چه با استفاده از حسگر اثر انگشت TouchID مک‌ بوک یا رمز عبور Apple ID. آیکون ابر نشان می دهد که قبلا برنامه را در یکی از دستگاه های خود دانلود کرده اید و احراز هویت لازم نیست.
برای شروع فرآیند دانلود، روی دکمه Get یا Download (که آیکون آن شبیه یک ابر است) کلیک کنید.

دانلود برنامه های آیفون و آیپد روی مک

همین که برنامه ی آیفون یا آیپد روی مک نصب شد، گزینه ی Open را انتخاب نمایید. برنامه در پنجره‌ ی خودش باز می شود و مانند هر برنامه‌ی دیگری که برای مک نوشته شده، اجرا می شود.

نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک

نحوه اجرای برنامه های آیفون و آیپد روی مک به این ترتیب است. بعدا، پس از بستن اپ استور، می‌ توانید برنامه ی آیفون یا آیپد را با پیدا کردن آن در Launchpad یا با استفاده از جستجوی Spotlight، همان گونه که در بالا انجام دادیم، باز کنید و در مک اجرا کنید.

متاسفانه تا کنون هیچ مکی با صفحه نمایش لمسی وجود ندارد. شما باید با هر برنامه یا بازی ای که دانلود می کنید از طریق ترک پد، ماوس یا صفحه کلید تعامل داشته باشید.

مطالب مرتبط

>