5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید

5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید
5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید

قابلیت های زیادی که گوشی های جدید سامسونگ دارند، بعضی کاربران را با مشکل روبرو کرده است. بعضی از این قابلیت ها مفید هستند و بعضی مفید نیستند. اینجا با 5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید آشنا می شوید. خبر خوب این است که سامسونگ قابلیت ها را به شما تحمیل نمی کند. بسیاری از چیزها را می توانید خاموش یا سفارشی کنید.

ما به 5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید اشاره کرده ایم. ممکن است همه آنها برای شما آزاردهنده نباشند، اعمال این تغییرات به نظر شما بستگی دارد. درهرحال با یک گوشی سامسونگ شما می توانید از سخت‌افزار عالی استفاده کنید و گزینه های نرم افزاری مشکوک را از سر راه بردارید.

5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید

اولین کاری که می توانید بکنید تغییر ترتیب Nav Button است. این روزها بسیاری از دستگاه‌ های اندروید به‌ عنوان پیش‌فرض Navigation حرکتی دارند، اما سامسونگ به طرح‌ سه دکمه‌ ای وفادار است. سامسونگ تنها سازنده اندرویدی است که دکمه Back را در سمت راست قرار می دهد.

حل این چالش آسان است. به Settings > Display > Navigation Bar بروید و گزینه دیگر Button Order را انتخاب کنید.

5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید

Power Button را برگردانید

Bixby

یکی دیگر از 5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید Bixby است. Bixby از آزاردهنده ترین قابلیت‌های گوشی های مدرن سامسونگ گلکسی است. این دستیار مجازی جاهای مختلفی از جمله با فشردن دکمه Power ظاهر می شود و کارتان را به هم می ریزد.

به طور پیش فرض، نگه داشتن دکمه روشن/خاموش Bixby را بیدار می کند. این به چند دلیل آزار دهنده است. اول چون ما انتظار این عملکرد را از دکمه پاور نداریم. دوم چون احتمالا نمی خواهید از Bixby استفاده کنید. خوشبختانه می توانید با استفاده از راهنمای ما Bixby را غیر فعال کنید.

از بسته شدن برنامه ها در پس زمینه جلوگیری کنید

5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید

عمر باتری چیزی است که می تواند تجربه شما را از گوشی ایجاد یا خراب کند. تولیدکنندگان این را می‌دانند و هر کاری که می توانند برای بهبود آن انجام می دهند، حتی به ضرر چیزهای دیگر. گوشی های سامسونگ به از بین بردن شدید برنامه های پس زمینه برای صرفه جویی در باتری معروف هستند.

این بهینه‌سازی های باتری می‌تواند منجر به از دست رفتن اعلان‌ ها شود و برنامه‌ ها آنطور که باید رفتار نکنند. لازم نیست همیشه برنامه های پس زمینه را ببندید. می‌ توانید بهینه‌سازی باتری را خاموش کنید.

Quick Settings را تغییر دهید

پنل Quick Settings سامسونگ کمی متفاوت از سایر دستگاه های اندروید است. به طور پیش فرض، آیتم های زیادی در آن فعال است. صرف چند دقیقه برای تمیز کردن آن می تواند تجربه کاربریتان را بسیار بهبود بخشد.

ابتدا دو بار از بالای صفحه به پایین بکشید و روی آیکون منوی سه نقطه در بالا سمت راست ضربه بزنید.

Quick settings

سپس Quick Panel Layout را انتخاب کنید.

5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید

ابتدا می توانید تصمیم بگیرید که چه زمانی می خواهید نوار لغزنده کنترل روشنایی را ببینید. این مورد را می‌توانید همیشه یا فقط زمانی که به طور کامل گسترش یافته باشد، در Quick Settings ببینید.

Quick Settings

بعد می توانید تنظیم کنید که چه وقت گزینه های Device Control و Media Output را ببینید.

Device control

Samsung Free را حذف کنید

Samsung Free

Samsung Free سرویسی است که اخبار، ویدیوها، پادکست ها و بازی ها را جمع‌آوری می کند. این سرویس کاملا رایگان است، اما ممکن است هنگام استفاده از گوشی تمایلی به استفاده از این سرویس نداشته باشید.

برخی از دستگاه‌های گلکسی پنل رایگان سامسونگ در سمت چپ صفحه اصلی دارند. می توانید آن را به طور کامل حذف کنید یا با Google Discover تعویض کنید. البته اگر از لانچر شخص ثالث استفاده کنید، این مشکل را ندارید.

با 5 قابلیت آزاردهنده سامسونگ که می توانید غیرفعال کنید آشنا شدید. از گوشی شخصی سازی شده‌تان لذت ببرید.

بیشتر بخوانید:
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *