تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست؟
تبلیغات اسپانسری اینستاگرام چیست؟

تبلیغات اسپانسری، تبلیغاتی هستند که شما به خود اینستاگرام مبلغی پرداخت می کنید تا پست های شما را به صورت تبلیغ به کاربران نشان دهد.

تبلیغات در اینستاگرام باید طوری باشد که توجه مخاطب را جلب کند و او را به سمت تعامل برقرار کردن با تبلیغ هول دهد. شما برای طراحی چنین تبلیغاتی می توانید ابزار های اینستاگرام را به بهتربن نحو به کار بگیرید. مثل عکس، ویدیو، استوری، پست های اسلایدی، کالکشن و اکسپلور. تبلیغات به شکل هر کدام از این موارد فایده خاص خودش را دارد و شما برای طراحی تبلیغات باید هدف خود را برای انتخاب هر یک از این ها مشخص کنید. اینجا چند مورد را برای هر کدام مثالی می زنم.

تبلیغات اسپانسری

تبلیغات اسپانسری اینستاگرام به شما قابلیت این را می دهد تا تبلیغات خود را شخصی سازی کنید. یعنی با استفاده از فیلتر مشخص کنید تبلیغات به دست کدام گروه از کاربران برسد. فیلتر هایی که اینستاگرام برای این نوع تبلیغات استفاده می کند شامل: سن، موقعیت، دستگاه (اندروید، آیفون)و فیلترهای جزئی دیگر هستند.

ممکن است در صفحه اصلی اینستاگرام خود و یا اکسپلور پست هایی را ببینید که زیر پروفایل آن حساب اینستاگرام نوشته باشد  Sponsored.  این تبلیغات در ازای پرداخت پول تبلیغات به اینستاگرام به کاربران نمایش داده می شوند.

 چطور تبلیغات اسپانسری اینستاگرام بسازیم؟

  1. اکانت اینستاگرام خود را از طریق تنظیمات setting> accounts center> set up accounts center به اکانت فیسبوک خود لینک کنید.
  2. در سرویس Facebook Ads Manager  کمپین تبلیغاتی خود را بسازید.

چطور در Facebook Ads Manger  کمپین تبلیغاتی بسازیم؟

برای ساختن کمپین تبلیغاتی در فیسبوک ادز منجر شما اول باید اهداف خود را مشخص کنید. این اهداف شامل آگاهی سازی از برند، تعداد نمایش، جذب ترافیک و … می باشد.

در مرحله بعد شما کاربرانی که دوست دارید تبلیغ شما به آن ها نمایش داده شود را انتخاب کنید. این کاربران می توانند بر اساس سن، موقعیت و یا حتی دستگاهی که با آن از اینستاگرام استفاده می کنند دسته بندی کند.

چطور در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

اگر تخصصی در تبلیغات اینستاگرام ندارید و راهی آسان تر از یادگیری آن نیاز دارید، آژانس های تبلیغاتی را معرفی می کنم. آژانس تبلیغاتی ادتواپ، مجموعی از افراد کار کشته با ده سال سابقه در دیجیتال مارکتینگ است.

این آژانس در زمینه هایی چون ادمین اینستاگرام و تبلیغات حرفه ای در اینستاگرام افراد متخصصی را در اختیار شما می گذارد. در این صورت، شما با بیان هدف و نیاز های تبلیغاتی به کمک فردی متخصص از ادتواپ به آن ها جامه عمل می پوشانید.

چطور در اینستاگرام تبلیغ کنیم؟

انواع تبلیغات اسپانسری کدام اند؟

تبلیغات بر اساس هدفی که دارند، به چند نوع تقیم می شوند، که شامل:

تبلیغات تصویری

تبلیغاتی که بهتر است به شکل عکس باشند، تبلیغاتی هستند که مربوط به محصولات یا خدماتی هستند که به زودی قرار است وارد بازار شوند و یا نمایش داده شوند. و یا محصولاتی که نیاز به اشاره ای کوتاه برای جلب توجه سطحی مخاطب دارند.

این نوع از تبلیغات برای به نمایش گذاشتن عکس های بدون جلوه های گرافیکی و تنها ثبت شده با دوربین، مناسب هستند. این نوع تبلیغ با عکس، مخاطب شما را وادار می کند تا برند شما را برای این که بداند چه چیزی برای ارائه دادن دارید، زیر نظر داشته باشد. درست کردن تبلیغات عکسی آسان تر از روش های دیگر است بنابراین برای شروع تبلیغات گزینه خوبی است. اما باید حواستان به با کیفیت بودن عکس هایی که برای تبلیغات پست می کنید باشد.

تبلیغات ویدیویی

اگر برای ارائه محصول خود به بیشتر از تبلیغات عکسی نیاز دارید، چیزی که به کارتان می آید، ویدیو است. تبلیغات ویدیویی فعال تر و تعاملی تر هستند. شما می نوانید از ویدوهایی که کوتاه و در حد گیف هستند استفاده کنید. و یا از ویدیوهایی که تا 120 ثانیه طولانی هستند. ویدیو های کوتاه تر در جلب توجه آنی مخاطب به شدت مؤثر هستند. اما در ویدیو های تبلیغاتی طولانی تر، شما مسیری طولانی دارید که می توانید با آن پیام تبلیغاتی خود را انتقال دهید. و اگر توانایی فراهم کردن اسپانسر برای ویدیو های خود را دارید، تاثیرات آن خیلی بیشتر است. در ضمن خوب است بدانیم که زحمت تبلیغات ویدیویی، به طبع بیشتر از تیلیغات عکسی است. اما نتیجه ای که از آن حاصل می شود، ارزش زحمت آن را دارد.

یکی از نکات ظریفی که در مورد تبلیغاتی ویدیویی اینستاگرام باید به یاد داسته باشید این است که برخی از کاربران ویدیو ها را با صدای بسته می بینند.  برای این که مطمئن شوید که پست تبلیغاتی شما توسط حداکثر تعداد کاربران دیده شود، می توانید برای ویدیو های خود زیرنویس قرار دهید. در این صورت شما تیلیغات خود را به دست کسانی که نا شنوا و کم شنوا هستند هم می رسانید.

تبلیغات استوری

تبلیغاتی که به شکل استوری ارائه می شوند، به نوعی لا به لای تمام استوری هایی که کاربران روزانه و یا حتی ساعتی مشاهده می کنند، قرار داده می شوند. گاهی این استوری ها به قدری جذاب هستند که کاربران احساس این که در حال دیدن تبلیغی هستند را ندارند. به طور کلی کاربران با دیدن تبلیغات در استوری های خود بیشتر کنار می آیند تا به شکل پست. از طرفی نزدیک 500 هزار نفر استوری های اینستاگرام را مشاهده می کنند. پس شما با تبلیغ در استوری ها توجه بخش زیادی از کاربران اینستاگرام را جلب خود می کنید. همچنین شما با ترکیب دو روش قبلی می توانید خلاقیت در تولید استوری های تبلیغاتی را بالا ببرید. برای مثال با استفاده از تبلیغاتی که با چند استوری انجام می شوند و یا استفاده از قابلیت نظر سنجی خود اینستاگرام.

تبلیغات پست های اسلایدی

حالا می پرسید که اگر بخواهید که در پست دو روش اول را ترکیب کنید باید چه کار کنید؟ باید بگم پست های اسلایدی در این مورد به درد شما می خورد. اگر نیاز به آزمون و خطا برای این که بفهمید کدام نوع از پست تعامل بیشتری را دریافت می کند، می توانید عکس ها و ویدیو های جذاب خود را در پست های اسلایدی قرار دهید. اگر می خواهید چندین محصول را در یک پست نشان دهید یا برای تبلیغات خود داستانی برای گفتن دارید و یا هر نوعی از تبلیغاتی که مد نظر دارید، پست های اسلایدی به خوبی می تواند شما را به هدف تان برساند. پست های اسلایدی به مخاطبین شما اجازه دیدن انتخاب های مختلفی که دارند را نیز می دهد.

آژانس تبلیغاتی ادتواپ چه خدماتی را ارائه می دهد؟

دو وظیفه مهمی که آژانس های دیجیتال مارکتینگ به عهده دارند، کسب اطلاعات راجع به بیزنس شما و برجسته کردن آن در فضای آنلاین با به کار گرفتن استراتژی ها و ابزار مختلف است. حالا چند تا از این ابزار ها رو با هم بررسی می کنیم.

بازاراریابی از طریق شبکه های اجتماعی

الان که همه ما از کوچک تا بزرگ و کارفرما تا مشتری، همگی با شبکه های اجتماعی سر و کار داریم، این مسئله مهم ترین کار در بازاریابی دیجیتال محسوب می شود. همانطور که زمان در گذر است، بیزنس ها بیش از پیش بر روی تبلیغات و بازاریابی در شبکه های اجتماعی متمرکز می شوند.

یکی از حوضه های تخصصی اد تو اپ در زمینه تبلیغات گسترده اینستاگرام است. بقیه خدماتی که آژانس تبلیغاتی ادتواپ ارائه می دهد شامل:

ادمین پیج اینستاگرام

ادتواپ تیم متخصصی در شرکت خود دارند که تمام خدمات لازم برای مدیریت پیج اینستاگرام را به شما ارائه می دهد. این تیم خلاق با استراتژی های به روز بازاریابی برای بالا بردن پیج اینستاگرام شما با ادمین پیج اینستاگرام به طور حرفه ای تلاش می کنند.

تبلیغات نتیجه گرا

تبلیغات نتیجه گرا،  نوعی استراتژی تبلیغاتی ست که در آن افراد بازاریاب اثربخش بودن تبلیغات انجام شده را با سودی که در انتها نصیب کسب و کار آن ها می شود، می سنجند و نه اقدامات انجام شده. بر اساس همین موضوع هم به تبلیغ کننده ای که از او خدمات دریافت کرده اند، دستمزد پرداخت می کنند. شرکت ادتواپ با این نوع تبلیغات سود شما را تضمین می کند.

بازاریابی محتوایی

از طریق این روش شما می توانید برند خود و سایر محصولات خود را به کاربران در فضای مجازی به خصوص اینستاگرام معرفی کنید. در این روش ادتواپ با تخصصی که در تولید محتوای تبلیغاتی حرفه ای و جذاب دارد به برجسته سازی برند شما کمک می کند.

تبلیغات درون اپلیکیشنی

احتمالا پیش برایتان پیش آمده که برنامه ای را در تلفن همراه خود باز کرده اید و با تبلیغی از سایت ترب و یا دیجی کالا رو به رو شدید. اد تو اپ یکی از شرکت های تبلیغاتی است که این تبلیغات رو برای اپلیکیشن ها انجام می دهد.

 و چندین خدمات مهم دیگر که شما در بازاریابی دیجیتال برای کسب و کارتان به آن ها نیاز دارید. حتما به وبسایت آژانس دیجیتال مارکتینگ ادتواپ سر بزنید و دیگر خدمات این آژانس رو کامل تر مطالعه کنید

تبلیغات درون اپلیکیشنی

چه نکاتی را باید در تبلیغات اسپانسری اینستاگرام رعایت کنیم؟

به منظور اثر بخش بودن تبلیغاتی که انجام می دید، نکاتی وجود دارد که باید آن ها را مد نظر داشته باشید. چند نمونه مهم این نکات به شرح زیر است:

قالب و تم تبلیغ

برخی از مخاطبین به هیچ وجه تحمل دیدن تبلیغات طولانی و حوصله سر بر ندارند. پس شما نیاز دارید قالب تبلیغات خود را از حالت تبلیغ بودن، برای این نوع از مخاطبان خارج کنید. برای مثال تبلیغاتی که حال و هوای ویدیو های آرامش بخش با asmr همراه است می تواند توجه مخاطب را به شدت به سمت خود بکشاند.

رنگ ها و قالب تبلیغات شما در جلب توجه مخاطب خیلی مهم است. شرکت Panton سالیانه با تصمیم تعدادی از متخصصان رنگ سال را مشخص می کنند. درکنار آن پالتی از رنگ هایی که با رنگ سال مچ می شوند هم ارائه می دهدو استفاده از این مسئله هم در جلب توجه مخاطبان به تبلیغ شما کمک زیادی می کند.

برای اطلاع از هزینه تبلیغ در اینستاگرام توسط ادتواپ روی لینک آبی کلیک کنید.

همکاری با کاربران دیگر

استفاده از نظر کاربران دیگری که تاثیر گسترده ای بر عموم کاربران اینستاگرام دارند، در تبلیغات نکته مهمی است. برای این کار با بلاگر و اینفلوئنسر هایی که کار تبلیغات انجام می دهند می توانید همکاری کنید. وقتی کاربران ببینند محصولی توسط کسی که با آن ها هم نظر است و یا با علایق آن ها مطابق است تبلیغ شده ، قطعا جذب آن تبلیغ می شوند.

آن ها کنجکاو می شوند تا محصولی که توسط کسی که آن ها در اینستاگرام طرفدار او هستند، چه قابلیت های به خصوصی دارد که منجر به استفاده اینفلوئنسر از آن شده. دلیل این مسئله هم این است که اینستاگرام پلتفرمی است برای افراد معروف. بنابراین تبلیغ به کمک این افراد در نتیجه گرفتن تبلیغات شما بسیار مؤثر است.

Call to action (CTA)

در تبلیغات نیاز است که چیزی در آن مخاطبی که با آن تعامل می کند، به سمت انجام کاری هول داده شوند. این مسئله را شما می توانید در همه اشکال تبلیغاتی خود به کار بگیرید. حالا بگذارید ببینیم CTA یعنی چی؟

برای مثال شما می خواهید در استوری، تبلیغی را راجع به محصولی پست کنید و پیامی را در آن انتقال دهید. در این صورت طبعا می خواهید مخاطب را به خرید آن و مشاهده جزئیات آن سوق دهید. در این صورت می توانید از قابلیت به اشتراک گذاشتن لینک در استوری ها استفاده کنید. پس از کلیک بر روی آن، کاربر به صفحه وبسایت شما انتقال داده می شود. چون اکثر کاربران با تلفن های همراه خود استوری ها را چک می کنند، وبسایت شما باید برای گوشی تلفن طراحی شده باشد. در واقع، وبسایت باید طراحی کاربری مناسبی داشته باشد تا کاربر بهراحتی بتواند در آن جستجو کند و چرخ بزند.

خلاقیت در تولید محتوای سرگرم کننده

اینستاگرام در کنار پلتفرمی برای کسب و کار ها، محل سرگرمی کاربران نیز هست. با خلاقیت داشتن در تولید محتواهای طنز و طرگرم کننده شما بخش بزرگی از کسانی که در اینستاگرام به دنبال سرگرم شدن هستند جلب می کنید. خبر خوب هم این است که همه کاربران اینستاگرام دنبال سرگرمی در آن هستند.

بررسی نتیجه بخشی تبلیغات

در آخر شما می توانید برای اینکه بسنجید تبلیغاتی که در اینستاگرام انجام دادید چه عملکردی داشته. برای این کار به بخش insight حساب اینستاگرام خود مراجعه کنید. این کار به شما در بررسی این که کدام تبلیغات و پست ها دارای تعامل بیشتری بوده است کمک می کند. همچنین با ثبت این نتایج، شما تصویر بهتری برای اقدامات تبلیغاتی اینستاگرام خود در آینده هم می توانید داشته باشید.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *