ویژگی های جدید Android 13 Go Edition

ویژگی های جدید Android 13 Go Edition
ویژگی های جدید Android 13 Go Edition

اندروید 13 چند ماهی است که در دسترس است. گوگل پیشرفت های زیادی در سیستم عامل اندروید ایجاد کرده است. اما با هر بهبود و ویژگی جدید، سیستم عامل سنگین تر می شود. در حالی که اکثر گوشی های مقرون به صرفه، میان رده و گوشی های پریمیوم هیچ مشکلی در اجرای آخرین نسخه اندروید ندارند، این مشکل برای گوشی های سطح ابتدایی است.

برای مقابله با این مشکل، گوگل پنج سال پیش اندروید Go را معرفی کرد. نسخه Go یک نسخه سبک تر از اندروید است که کوچکتر است و از انرژی، فضا و سایر منابع کمتری استفاده می کند. بنابراین منطقی است که گوگل به آخرین به‌روزرسانی‌ها ادامه دهد.

در حالی که کاربران گوشی های پرچمدار و میان رده می توانند این ویژگی های جدید را امتحان کنند، کاربرانی که تلفن های سطح پایه دارند، این ویژگی های جدید عالی را از دست می دهند. بنابراین در اینجا نقش Android Go بسیار نمایان می شود. در واقع با Android 13 Go، کاربران می‌توانند بیشترین ویژگی را که تم Material You است، دریافت کنند.

بنابراین اگر یک تلفن سطح ابتدایی دارید، باید در مورد آخرین نسخه Android Go که به زودی برای دستگاه‌های واجد شرایط عرضه می‌شود، اطلاعاتی داشته باشید. بنابراین دیگر نگران حافظه و فضای کمتر نباشید. طبق داده های رسمی، بیش از 250 میلیون کاربر در نسخه اندروید Go کار می کنند. در ادامه در مورد ویژگی های جدید Android 13 Go Edition صحبت خواهیم نمود. پس همراه ما باشید.

Material You

این یکی از ویژگی های اصلی اندروید 12 است و در دستگاه های Android Go نیز در دسترس است. متریال و مواد به کاربران اجازه می‌دهد طرح رنگی مطابق با تصویر زمینه اصلی را در کل رابط کاربری از جمله تنظیمات سریع، برنامه‌ها، نمادهای برنامه، تنظیمات و غیره اعمال کنند.

متریال و مواد

در حال حاضر فقط برخی از برنامه‌ها از Material You پشتیبانی می‌کنند، اما به زودی این قابلیت به برنامه‌های بیشتری گسترش می‌یابد، زیرا بستگی به توسعه‌دهندگان دارد که آن را در برنامه‌هایشان بپذیرند. این در حالیست که برنامه‌های سهام قبلاً Material You را دریافت کرده‌اند.

اندروید 13 Go در مقایسه با 16 طرح رنگ در اندروید 13 دارای 4 طرح رنگ محدود برای انتخاب خواهد بود. اما کافی است در استفاده عملی، طرح پیش فرض را انتخاب کنیم زیرا در بیشتر مواقع بهترین به نظر می رسد.

به روز رسانی مستقیم نرم افزار

هر به‌روزرسانی بزرگی وزن بیشتری دارد و بنابراین برای به‌روزرسانی دستگاه، به فضای خالی بیشتری نیاز است که تلفن‌های سطح ابتدایی توانایی پرداخت آن را ندارند. با جدیدترین نسخه Android 13 Go، Google به‌روزرسانی‌های سیستم Google Play را به دستگاه‌های Go م اضافه می کند که آخرین به‌روزرسانی‌های امنیتی ضروری را بدون نیاز به فضای زیادی برای دستگاه تضمین می‌کند.

به این ترتیب، برای دریافت به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم، لازم نیست منتظر به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری از سوی فروشندگان باشید.

Google Discover

Google Discover یکی از ویژگی‌های مفیدی است که محتوای مرتبط را تنها با یک حرکت انگشت نشان می‌دهد. این قابلیت برای مدت طولانی در نسخه استاندارد اندروید موجود بوده و اکنون با نسخه Android 13 Go، در دستگاه های Go در دسترس خواهد بود.

مجوز اطلاع رسانی

نسخه Android 13 Go همچنین شامل برخی از ویژگی های اصلی Android 13 از جمله مجوز اطلاع رسانی است. هنگامی که کاربران برای اولین بار برنامه‌ها را نصب و باز می‌کنند، یک پنجره بازشو نمایش داده می‌شوند که آیا می‌خواهند اجازه اعلان برای برنامه را بدهند یا نه. اینکار را می توان به صورت دستی از صفحه اطلاعات برنامه انجام داد، اما داشتن گزینه های بازشو باعث بهبود تجربه کاربر می شود.

مجوز اطلاع رسانی

برگزیده زبان برنامه

در نسخه Android 13 Go، کاربران می توانند زبان های مختلفی را برای برنامه های مختلف انتخاب کنند. این یک ویژگی جدید اندروید 13 است. این یک ویژگی مفید است. بنابراین اگر می‌خواهید برنامه‌ای به زبان انگلیسی و سایر برنامه‌ها به زبان‌های دیگر اجرا شود، می‌توانید این کار را با اولویت زبان Per app انجام دهید.

برگزیده زبان برنامه

ویژگی های دیگری نیز با اندروید 13go ارائه می شود. اما اینها ویژگی های برتری هستند که قطعا برای تجربه کاربری بهتر آنها را دوست خواهید داشت. در حال حاضر، دستگاه های واجد شرایط مشخص نیستند. اما زمانی که اطلاعات بیشتری به دست آوردیم، آن را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

برای دانلود گوگل Camera 8.5 برای گوشی Nothing Phone1 بر روی همین لینک کلیک کنید.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *