Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم

Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم
Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم

Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟ Health Connect یک سرویس گوگل است که داده ها را بین برنامه های اندروید سلامت و تناسب اندام که در غیر این صورت نمی توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کنند همگام می کند.

گوشی های هوشمند و گجت ها ردیابی سلامت و تناسب اندام را برای همه آسان کرده اند. مشکل این است که برنامه های زیادی برای انتخاب وجود دارد و آنها با هم کار نمی کنند. اینجاست که Health Connect by Android وارد عمل می شود. بیایید ببینیم Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم.

Health Connect by Android چیست؟

Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم؟

Health Connect در مه 2022 در Google IO معرفی شد. پس از همکاری گوگل و سامسونگ در Wear OS 3 برای Galaxy Watch 4، این دو شرکت با هم همکاری کردند تا روی Health Connect نیز کار کنند.

ایده پشت Health Connect آسان تر کردن همگام سازی داده های سلامتی و تناسب اندام بین برنامه های اندروید است. چندین برنامه را می توان به Health Connect متصل کرد تا آنها داده های سلامتی شما را (با اجازه شما) بین یکدیگر به اشتراک بگذارند.

تصاویر Health Connect

از نوامبر 2022 نسخه اولیه Health Connect اندروید در پلی استور در دسترس است. برنامه های پشتیبانی شده عبارتند از: Google Fit، Fitbit، Samsung Health، MyFitnessPal، Leap Fitness و Withings. هر برنامه اندرویدی می‌ تواند از مزایای Health Connect API استفاده کند.

برخی از داده هایی که Health Connect همگام‌سازی می‌کنند در لیست زیر آمده است:

Activities: فعالیت های ورزشی نظیر دویدن، راه رفتن، شنا و…

Body Measurements: وزن، قد، BMI و…

Cycle Tracking: عادت ماهانه و چرخه تخمک گذاری

Nutrition: وضعیت تغذیه، میزان مصرف آب و غذا

Sleep: مدت خواب، ساعت بیداری، چرخه خواب و…

Vitals: علائم حیاتی شامل ضربان قلب، گلوکز خون، درجه حرارت، سطح اکسیژن خون و…

Health Connect به وضوح نشان می دهد که کدام برنامه ها به داده های شخصی شما دسترسی دارند و شما به راحتی می توانید هر زمان که بخواهید دسترسی را لغو کنید. علاوه بر این، داده های شما برای محافظت بیشتر رمزگذاری می شوند.

چرا باید از Health Connect استفاده کنیم؟

Health Connect برای افرادی است که داده های سلامت و تناسب اندام خود را در چندین برنامه جمع می کنند.

فرض کنید از MyFitnessPal برای ثبت میزان مصرف آب و غذای روزانه استفاده می‌ کنید، فعالیت‌ ها را با Samsung Health در Galaxy Watch 5 ثبت می کنید و ترازوی هوشمند Withings دارید. با Health Connect این برنامه ها می توانند با یکدیگر ارتباط داشته باشند و اطلاعات تغذیه شما در دسترس Samsung Health و وزن در دسترس MyFitnessPal و Samsung Health قرار می گیرد.

کاری که برنامه ها با این اطلاعات انجام می دهند متفاوت است، اما می تواند مفید باشد. اگر Samsung Health بتواند وزن روزانه را از Withings اندازه گیری کند، می توان از این داده ها برای محاسبه دقیق تر کالری هایی که در یک تمرین می سوزانید استفاده کرد. و اگر MyFitnessPal بداند چه مقدار کالری می سوزانید، می تواند با دقت بیشتری به شما پیشنهاد دهد که چه مقدار کالری باید بخورید.

به طور خلاصه اگر از چندین برنامه تناسب اندام در گوشی اندروید و گجت های سلامتی استفاده می کنید، امتحان کردن Health Connect ارزشش را دارد. شما در حال حاضر مجموعه ای از داده های بهداشتی را در اختیار دارید، چرا اجازه نمی دهید با هم کار کنند؟

اکنون می‌دانیم Health Connect by Android چیست و چرا باید از آن استفاده کنیم. برای استفاده های مشابه از گوشی هوشمند برای سلامتی نحوه خودکار سازی آیفون بر اساس زمان، مکان و فعالیت را ببینید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *