عملکرد سخت افزاری فوق العاده آیفون 14 پرو مکس نسبت به گلکسی اس 22 اولترا

عملکرد سخت افزاری فوق العاده آیفون 14 پرو مکس نسبت به گلکسی اس 22 اولترا
عملکرد سخت افزاری فوق العاده آیفون 14 پرو مکس نسبت به گلکسی اس 22 اولترا

شرکت اپل سری آیفون 14 را در سپتامبر سال جاری معرفی کرد. در این بین باید به پرچمداران دیگری هم پرداخت که رقیب محصول کمپانی کوپرتینویی هستند.

عملکرد سخت افزاری فوق العاده آیفون 14 پرو مکس نسبت به گلکسی اس 22 اولترا، برخلاف چند سال پیش که فقط چند تولیدکننده تلفن همراه داشتیم، اکنون تعداد زیادی از آنها را در بازار داریم. سازندگان جدید وارد این بازی شده اند و به نظر نمی رسد به همین جا ختم شود. با گذشت زمان، حتی بیشتر از آنچه اکنون داریم، خواهیم داشت.

در واقع رقابت بسیار سختی برای همه سازندگان است. پیش از این، شرکت هایی مانند سامسونگ، اپل، هوآوی و چند نفر دیگر برای بازار پرچمداران رقابت می کردند. سایر تولیدکنندگان جدید بیشتر بر روی گوشی های هوشمند سطح پایه و میان رده تمرکز کرده اند. این در سال های اخیر دیگر چنین نیست. اکنون، تقریباً هر سازنده‌ای را می‌بینید، چه بزرگ و چه کوچک که در همه زمینه‌های بازار گوشی‌های هوشمند با هم رقابت می‌کنند. سطح ورودی، میان رده یا پرچمدار.

به طور کلی بازار بسیار بزرگی برای گوشی‌های هوشمند وجود دارد و هر سازنده تمام تلاش خود را می‌کند تا سهم خود را از کیک به دست آورد. در واقع، هر سازنده ای در تلاش است تا به بالای نردبان برسد. این مبارزه برای رسیدن به اوج، نوآوری‌ها و پیشرفت‌های فنی زیادی را برای گوشی‌های هوشمند به ارمغان آورده است.

هر تولید کننده ای در تلاش است با فناوری های خود توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کند. این یک چیز بسیار خوب است زیرا در نهایت این مصرف کننده است که از همه فن آوری ها سود می برد. این همچنین به مصرف کنندگان گزینه های زیادی برای انتخاب می دهد.

ما اکنون نام هایی مانند سامسونگ، اپل، شیائومی، ریلمی، ردمی، هوآوی، اوپو، ویوو، وان پلاس، IQOO، نوکیا، سونی، تکنو، اینفینیکس و غیره داریم. همه تلاش می کنند تا جایگاه برتر را به خود اختصاص دهند.

با این حال، تنها تعداد کمی می توانند در واقع رتبه اول را کسب کنند. همه نمی توانند اولین باشند، قطعاً شماره 1، شماره 2، شماره 3 به ترتیب وجود خواهد داشت. این ما را با 2 تولید کننده برتر گوشی هوشمند سامسونگ و اپل روبرو می کند.

آیفون 14 پرو مکس

به نظر می رسد بحث بین طرفداران سامسونگ و اپل یک بحث پایان ناپذیر است. گاهی اوقات به نظر می رسد که درگیری بین طرفداران رونالدو و مسی وجود دارد. همه فکر می کنند قهرمانشان بهترین است و البته توضیحات خوبی برای حمایت از انتخاب خود دارند.

این چیزی است که اکنون بین طرفداران اپل و طرفداران سامسونگ در حال رخ دادن است. کاربران اپل می گویند که سامسونگ زباله است در حالی که کاربران سامسونگ نیز می گویند آیفون ها بیش از حد ارزیابی شده اند. تلاش برای متقاعد کردن یک کاربر آیفون که سامسونگ بهتر است، کار تقریبا غیرممکنی خواهد بود. همچنین نمی توان یک کاربر سامسونگ را متقاعد کرد که آیفون بهتر است.

من در موارد غیرقابل شمارش با این استدلال ها برخورد کرده ام. من متوجه شده ام که هر جا که از سامسونگ یا آیفون نام برده می شود، احتمالاً استدلال هایی مانند این ظاهر می شود. این دلیل اصلی من برای ارائه این مقاله است.

هیچ یک از نتایج این مقاله از نظرات شخصی من نبود. ما با دقت بسیاری از نتایج را از ویدیوهای مقایسه مختلف جمع آوری کرده ایم. به علاوه مقایسه خود ما قبل از نوشتن این مقاله.

از افراد زیادی می شنوید که می گویند امتیازات معیار واقعاً مهم نیستند. آنچه واقعا اهمیت دارد عملکرد واقعی گوشی است. خب من هم چندین بار این جمله را گفته ام. بنابراین ابتدا در مورد امتیازات بنچمارک این دو گوشی هوشمند صحبت خواهم کرد.

نتایج آزمون عملکرد واقعی نیز پس از آن دنبال خواهد شد. به این ترتیب، ما به راحتی می توانیم تأیید کنیم که آیا امتیازات بنچمارک واقعاً به عملکرد گوشی های هوشمند در استفاده واقعی ترجمه می شود یا خیر. برنده هر آزمون 1 امتیاز می گیرد. بنابراین یا 1 امتیاز است یا هیچ. در پایان می دانیم که هر گوشی چند امتیاز کسب کرده است. بیا شروع کنیم…

ما با نمرات Geekbench برای هر دو دستگاه شروع خواهیم کرد. Geekbench عملکرد پردازنده و حافظه یک گوشی هوشمند یا رایانه را اندازه گیری می کند. و آن را با عملکردهای واقعی یا استفاده از تلفن هوشمند یا رایانه مطابقت می دهد.

Samsung Galaxy S22 Ultra امتیاز Geekbench 1168 را برای امتیاز تک هسته ای دریافت کرد. همچنین امتیاز 3508 را برای امتیاز چند هسته ای دریافت کرد.

از طرف دیگر، آیفون 14 پرو مکس امتیاز Geekbench 1879 را برای امتیاز تک هسته ای و 4664 امتیاز برای امتیاز چند هسته ای دریافت کرد.

بنابراین می‌توانید به وضوح ببینید که آیفون 14 پرو مکس کاملاً از Samsung S22 Ultra در امتیاز تک هسته‌ای و چند هسته‌ای در Geekbench پیشتاز است. این ما را به 1 امتیاز برای آیفون می رساند.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *