روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید

روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید
روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید

Adaptive Battery یکی از بسیاری از ویژگی‌ های هوش مصنوعی در اندروید است که سعی می‌کند با یادگیری نحوه استفاده از تلفن، تجربه شما را بهبود بخشد. با روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید همراه باشید.

گوشی های اندروید روز به روز قدرتمندتر می شوند. با صفحه نمایش بزرگتر و روشن‌تر، پردازنده های قدرتمند و ویژگی های سطح بالا، عمر باتری ضعیف همچنان یک مشکل رایج در گوشی های هوشمند مدرن است.

در این مطلب روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید و کارکرد Adaptive Battery را بررسی می کنیم.

Adaptive Battery چه کار می کند؟

پیش از این که سراغ روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید برویم، بیایید ببینیم Adaptive Battery چیست و چه کار می کند. Adaptive Battery که با اندروید 9 معرفی شد یک ویژگی صرفه جویی در باتری است که از فناوری DeepMind AI گوگل استفاده می کند. این نتیجه همکاری بین اندروید و DeepMind AI است و هدف آن بهبود عمر باتری در تلفن های اندرویدی در طول زمان با یادگیری الگوهای استفاده و بهینه‌سازی برنامه های شما بر این اساس است.

Adaptive Battery همه برنامه‌ها و ویژگی‌هایی را که استفاده می‌کنید، مدت زمانی که از آن استفاده می‌کنید، میزان شارژ باتری و زمانی که معمولاً دستگاه خود را شارژ می‌کنید، در نظر می‌گیرد. پس از آشنایی با استفاده های شما، فعالیت پس‌ زمینه سایر برنامه‌های غیرضروری را که اغلب استفاده نمی‌کنید محدود می‌کند.

با یادگیری الگوی شارژ، Adaptive Battery سعی می کند عمر باتری را تا زمانی که معمولا گوشی را شارژ می کنید افزایش دهد. گاهی اوقات برای رسیدن به این هدف (معمولا وقتی باتری کم است)، ممکن است عملکرد گوشی و فعالیت‌های برنامه پس‌ زمینه گوشی را نیز کاهش دهد.

وضعیت باتری با باتری تطبیقی ​​خاموش

این اسکرین شات‌ نشان می‌دهد که چگونه برنامه‌ها هنگام روشن بودن Adaptive Battery ​​در مقایسه با زمانی که خاموش است، دسته‌بندی می‌ شوند.

نکته: دسته بندی های App Standby به سیستم کمک می کند تا تخصیص منابع برنامه را بر اساس تعداد دفعات استفاده از یک برنامه توسط کاربر اولویت بندی کند.

روش فعالسازی یا غیر فعالسازی Adaptive Battery در گوشی اندروید

Adaptive Battery به طور پیش فرض در گوشی‌ های اندروید 9 یا بالاتر فعال است، اما اگر می‌خواهید آن را بررسی یا غیر فعال کنید، در اینجا روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید را یاد می گیرید.

1- Settings را باز کنید و روی Battery ضربه بزنید.

گزینه Adaptive Preference در منوی باتری

2- Adaptive Preferences را بزنید و روی کلید کنار Adaptive Battery ضربه بزنید تا آن را فعال یا غیر فعال کنید.

فعال کردن باتری تطبیقی

می‌توانید تنظیمات بهینه‌سازی باتری را برای برنامه‌های جداگانه تغییر دهید.

1- Settings را باز کنید، روی Apps ضربه بزنید و وارد All apps شوید تا لیست تمام برنامه هایتان را ببینید.

2- اکنون اپلیکیشنی را که با آن مشکل دارید جستجو کنید و با ضربه زدن روی نام، App info را باز کنید. به پایین اسکرول کنید و روی App battery usage ضربه بزنید.

گزینه استفاده از باتری در بخش اطلاعات برنامه

3- اگر می خواهید Adaptive Battery در این برنامه کار نکند، Unrestricted را بزنید. انجام این کار ممکن است مصرف باتری برنامه را افزایش دهد اما عملکرد برنامه را نیز بهبود می بخشد.

تغییر مشخصات باتری برای برنامه

4- اگر احساس می‌کنید که برنامه‌ای در پس‌ زمینه غیر ضروری اجرا می‌شود، Restricted را انتخاب کنید و برنامه دیگر در حافظه باقی نمی‌ماند. همچنین ممکن است از برنامه نوتیفیکیشن دریافت نکنید.

حالا شما روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید را یاد گرفته اید.

آیا باید از Adaptive Battery در گوشی اندروید استفاده کنید؟

روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید را دیدید. به طور کلی، Adaptive Battery یک ویژگی مفید برای صرفه جویی در باتری است. هدف آن بهبود عمر باتری است و سعی می کند با بهینه‌سازی نرم‌افزار برای برنامه ها و ویژگی ها، آن را برآورده کند. با این حال، ما همچنین شاهد بوده ایم که کاربران پس از غیرفعال کردن آن، عمر باتری بهتری داشته اند.

بنابراین به نظر می رسد که نتایج Adaptive Battery بر اساس نحوه استفاده شما از تلفن شما متفاوت است. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که آزمایش کنید و ببینید چه چیزی در دستگاه شما بهتر کار می‌کند: روشن یا خاموش کردن این ویژگی.

روش استفاده از Adaptive Battery در اندروید به این ترتیب است. آیفون دارید و می خواهید از عملکرد باتری باخبر شوید؟ نحوه بررسی سلامت باتری در آیفون را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *