چرا خشک کن ماشین لباسشویی ایندزیت کار نمی کند؟

چرا خشک کن ماشین لباسشویی ایندزیت کار نمی کند؟
چرا خشک کن ماشین لباسشویی ایندزیت کار نمی کند؟

گاهی اوقات ممکن است پس از پایان چرخه شستشوی ماشین لباسشویی ایندزیت هنگامی که برای خارج کردن لباس ها از داخل درام دستگاه مراجعه می کنید متوجه خشک نشدن لباس ها  و عدم فعال شدن چرخه خشک کن در ماشین لباسشویی ایندزیت شوید. این امکان وجود دارد که کدهای هشدار F01 ،  F02  ،F03 ،  F04، F08 روی مدل های دارای نمایشگر دستگاه شوید. چه اتفاقی برای دستگاه شما افتاده و چرا چرخه خشک کن فعال نشده است؟ برای یافتن پاسخ این سؤال تا انتهای مقاله با ما همراه باشید.

نقص های احتمالی خشک کن ماشین لباسشویی ایندزیت که نیاز به تعمیر دارند ، کدامند؟

متأسفانه عدم فعال شدن چرخه خشک کن در ماشین لباسشویی ایندزیت می تواند با خرابی هایی در این دستگاه ها همراه باشد که عبارتند از:

1. فرسودگی زغال موتور ماشین لباسشویی ایندزیت

با کمک برس های گرافیتی در ماشین لباسشویی یا همان زغال های موتور ، ولتاژ از استاتور به روتور منتقل می شود. به دلیل سایش، برس ها کوتاه تر می شوند و عملکرد موتور کاهش می یابد. در نتیجه دستگاه می تواند درام را در هنگام شستشو بچرخاند، اما قدرت کافی برای رسیدن به سرعت های بالا در چرخه خشک کن را ندارد. هنگامی که برس ها بسیار کوتاه می شوند و تماس آنها با کلکتور از بین می رود، چرخش درام حتی در حین شستشو نیز متوقف می شود.
اگر دستگاه همچنان به کار خود ادامه دهد، پس از مدتی چرخش درام به طور کلی متوقف می شود. ممکن است کد خطا F01 روی صفحه نمایش ظاهر شود. همچنین موتور ماشین لباسشویی می تواند جرقه بزند.  در این صورت برس ها باید با برس های جدید تعویض شوند.

نقص های احتمالی خشک کن ماشین لباسشویی ایندزیت

2. تسمه درایو افتاده، پاره یا کشیده شده است.

با کمک تسمه درایو ، چرخش از شفت موتور به درام منتقل می شود. اگر تسمه پاره شود یا از جای معمولی خود خارج شود، هیچ چرخشی وجود نخواهد داشت، اگرچه برنامه اجرا می شود.
هنگامی که تسمه کشیده می شود، لیز می خورد، بنابراین دستگاه می تواند به طور معمول شستشو دهد، اما در چرخه خشک کن به سرعت بالا نمی رود.
در نتیجه ماشین لباسشویی در چرخه خشک کن حرکت نمی کند یا درام را اصلا نمی چرخاند.
در این صورت تعمیرکار تسمه افتاده شده را دوباره روی قرقره قرار می دهد. اگر پاره یا کشیده شده باشد آن راا با تسمه جدید تعویض می کند.

3. خرابی یا زنگ زدگی بلبرینگ ها

بلبرینگ ها چرخش نرمی را برای درام فراهم می کنند. در حین کار، ممکن است، آب وارد بلبرینگ ها شده و فرآیند خوردگی آنها آغاز شود. در مرحله اولیه، دستگاه کار می کند، اگرچه صداهای بلند ایجاد می کند. اما با از بین رفتن یاتاقان ها، چرخش به طور کلی ناپدید می شود.
در نتیجه ماشین لباسشویی ایندزیت در طول چرخه شستشو به شدت تکان می ‌خورد و می‌لرزد و در عین حال، لباس‌ها را خشک نمی کند. هنگام جداسازی بدنه، لکه های زنگ زده روی مخزن قابل مشاهده است. گاهی اوقات درام بر روی شفت می چرخد (اگر با دست تکان داده شود واکنش شدید غیرعادی دارد).
در این صورت لازم است مهر و موم ها و بلبرینگ ها با نوع جدید جایگزین شوند.

4. خرابی برد کنترل باعث عدم فعال شدن چرخه خشک کن در ماشین لباسشویی ایندزیت می شود 

برد کنترل  تمام عملکردهای ماشین لباسشویی را مدیریت می کند. اغلب، تحت تأثیر رطوبت یا نوسانات برق روی برد کنترل در مدار موتور، عناصر رادیویی منفرد، کنتاکت ها یا مسیرهای آنها از کار می افتند و باعث می شوند که دستگاه ایندزیت به هیچ وجه درام را نچرخاند. صفحه نمایش می تواند کدهای  F01  و F02 را نشان دهد.
در این صورت تعمیرکاران  موارد زیر را انجام می دهند : 
– قطعات معیوب را با موارد جدید جایگزین می کند.
– تمام مسیرهای مشکوک و کنتاکت های عناصر را لحیم کنید.
– در صورت آسیب زیاد یا خرابی پردازنده، کل برد را تعویض می کند.

5. سرعت سنج (تاکوژنراتور) از کار افتاده است.

این یک مدار است که سرعت موتور را می خواند و آن را به برد کنترل منتقل می کند. سرعت سنج معیوب داده های نادرست می دهد یا کاملا بی صدا است. به همین دلیل، ماشین لباسشویی نمی‌فهمد سرعت چرخش درام چقدر است و وارد چرخه خشک کن نمی‌شود یا اصلاً درام را نمی‌چرخاند.
به عنوان یک قاعده، یک سیم پیچ الکترومغناطیسی در سرعت سنج می سوزد یا آهنربا باز می شود و باعث می شود چرخش خشک کن در ماشین لباسشویی ایندزیت کار نکند. صفحه نمایش ممکن است خطای F02  را نشان دهد. همچنین ممکن است درام اصلاً نچرخد.

6. فرسودگی کمک فنرها

کمک فنرها مسئول به حداقل رساندن ارتعاشات در طول عملیات شستشو هستند. هنگامی که آنها فرسوده می شوند، عدم تعادل رخ می دهد، بنابراین باعث عدم فعال شدن چرخه خشک کن در ماشین لباسشویی ایندزیت می شود.

7. خرابی موتور 

در موتوری که چرخش را به درام منتقل می کند، اتصال کوتاه یا مدار باز سیم پیچ ها رخ می دهد. به همین دلیل موتور کار نمی کند و درام نمی چرخد.
در این صورت ماشین لباسشویی ایندزیت آب را تخلیه می کند ، اما لباس‌ها را خشک نمی کند. هنگامی که می خواهید دوباره برنامه را اجرا کنید، به هیچ وجه درام نمی چرخد. ممکن است کد خطا  F01  روی صفحه نمایش ظاهر شود.
از جمله دلایل دیگری که باعث عدم فعال شدن چرخه خشک کن در ماشین لباسشویی ایندزیت می شوند می توان به سوختن المنت دستگاه ،خرابی سوئیچ فشار و سیم کشی یا کنتاکت های معیوب در مدار موتور یا سرعت سنج اشاره نمود.

ماهان سرویس مرکز تخصصی تعمیر ماشین لباسشویی در کرج

تعمیر ماشین لباسشویی کاری تخصصی بوده که در صورت نیاز لازم است توسط تعمیرگاه های مجاز انجام شود. ماهان سرویس در کرج و مناطف اطراف با اعزام تکنسین های مجرب ، در محل اقدام به تعمیر انواع ماشین لباسشویی می کند.
تعمیر لباسشویی در فردیس ، تعمیر لباسشویی در کمالشهر ، تعمیر لباسشویی در گوهردشت و… در کمترین زمان بر اساس تعرفه های اتحادیه انجام می شود. برای درخواست تعمیرکار ، با ماهان سرویس تماس بگیرید. 
۰۹۳۵۳۰۰۱۶۹۵

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *