آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11

آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11
آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11

اگر Color Management آنطور که باید کار نمی کند، از این ترفندها استفاده کنید تا دوباره کار کند. با آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 همراه باشید.

Color management پروسه ای است که به شما کمک می کند مطمئن شوید رنگ های نمایش داده شده روی صفحه نمایش شما دقیق هستند. این شامل کالیبره کردن مانیتور و ایجاد پروفایل با توجه به سخت‌افزار و نرم‌افزاری است که دارید. نتیجه این کالیبراسیون، رنگ های نزدیک به طبیعی را در صفحه نمایش شما به ارمغان می آورد.

اگر در کامپیوتر ویندوزتان با رنگ ها مشکل دارید، احتمالا به دلیل مشکل Color Management است. این راهنما آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 را به شما نشان می دهد.

چه چیزی جلوی عملکرد درست Windows Color Management را می گیرد؟

تا به حال شده که رنگ های صفحه نمایش کامپیوترتان ناگهان تغییر کنند و خیلی روشن یا خیلی تیره شوند؟ اگر این اتفاق بیفتد یعنی Windows Color Management از کار افتاده است. دلیلش این است که یا درایورهای گرافیک قدیمی هستند یا با نسخه فعلی ویندوز سازگار نیستند.

احتمال دیگر این است که مانیتور درست کالیبره نشده باشد. اگر مطمئن نیستید که چه چیزی باعث این مشکل شده است، بهترین کار این است که درایورهای گرافیک را آپدیت کنید و مانیتور را کالیبره کنید. تمام راه ها را در آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 می بینیم.

1- آپدیت اخیر ویندوز را Uninstall کنید

اگر بعد از آپدیت، نمایش رنگ ها به مشکل خورده است نگران نشوید. کافی است آپدیت اخیر ویندوز را Uninstall کنید.

1- Control Panel را باز کنید و Programs and Features را انتخاب کنید.

2- روی View installed updates در سمت چپ پنجره کلیک کنید.

مشاهده به روز رسانی های نصب شده

3- به دنبال آخرین آپدیت ویندوزی که نصب کرده اید بگردید.

4- روی Uninstall کلیک کنید.

آخرین آپدیت ویندوز را حذف نصب کنید

5- کامپیوتر را ری استارت کنید. مشکل باید برطرف شده باشد.

2- درایور گرافیک را آپدیت کنید

راه دیگری که در آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 می بینید، آپدیت درایور گرافیک است. درایورهای قدیمی اغلب با ویندوز تداخل دارند و می توانند مشکلاتی در Color Management ایجاد کنند. پس مطمئن شوید که درایورهای گرافیک آپدیت باشند. روش انجام کار را می توانید در چگونگی آپدیت درایور گرافیک در ویندوز 11 ببینید یا مراحل زیر را انجام دهید.

1- از منوی Start به Device Manager بروید.

2- روی Display adapters دابل کلیک کنید تا منو گسترش یابد.

3- روی درایور گرافیک راست کلیک کنید و Update driver را بزنید.

درایور گرافیک را به روز کنید

4- سپس Search automatically for drivers را بزنید.

5- پس از آپدیت، کامپیوتر را ری استارت کنید.

3- درایور گرافیک را Reinstall کنید

اگر آپدیت درایور گرافیک مشکل را برطرف نکرد، ممکن است بخواهید آن را دوباره نصب کنید. پس از انجام این کار، بررسی کنید که آیا مدیریت رنگ دوباره کار می کند یا خیر. این یک روش آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 است.

4- ویندوز را Factory Reset کنید

آخرین راه حل، بازنشانی به تنظیمات کارخانه در ویندوز است. بازنشانی کارخانه زمانی است که همه چیز را حذف می کند و از ابتدا شروع می کند. این یک راه خوب برای حل مشکل است زیرا از شر فایل های خرابی که ممکن است باعث ایجاد مشکل شوند خلاص می شوید.

پیش از Factory Reset، مطمئن شوید که از تمام فایل‌های مهم نسخه پشتیبان گرفته باشید. به این ترتیب، اگر در طول فرآیند مشکلی پیش بیاید، چیزی از دست نخواهید داد.

حل مشکل Color Management در ویندوز

آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 را دیدید. Color Management فرآیند دستیابی به بازتولید رنگ دقیق در چاپ دیجیتال است. اگرچه معمولا خوب کار می کند، اما گاهی اوقات به مشکل برمی‌خورد. امیدواریم یکی از روش های بالا مشکل نمایش رنگ ویندوز را برطرف کرده باشد.

آموزش حل مشکل کار نکردن Color Management در ویندوز 11 به این ترتیب است.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *