نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16

نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16
نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16

در iOS 16، اپل ترجمه سراسری سیستم را به برنامه دوربین گسترش داده است، به این معنی که می توانید از دوربین آیفون خود برای ترجمه بی‌درنگ علائم، منوها، پکیج ها و موارد دیگر استفاده کنید. با نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16 همراه باشید.

اپل زمانی وارد بازی ترجمه شد که iOS 14 را با ترجمه مرورگر خودش، سافاری، و اپلیکیشن ترجمه اختصاصی را منتشر کرد. سپس iOS 15 ترجمه ماشینی را به سایر بخش‌ های سیستم‌ عامل گسترش داد، مانند اضافه کردن قابلیت ترجمه زبان‌ هایی که در تصاویر در برنامه Photos ظاهر می‌ شوند.

در iOS 16، اپل با افزودن آن به اپلیکیشن Camera، ترجمه در سراسر سیستم را یک قدم جلوتر برد، بنابراین اکنون حتی نیازی به گرفتن عکس برای ترجمه متن به زبان دیگر ندارید. مراحل زیر نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16 را به شما نشان می دهد.

نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16

1- برنامه Camera را با ضربه زدن روی آیکون دوربین در صفحه قفل یا ضربه زدن روی آیکون برنامه در صفحه اصلی باز کنید.

2- دوربین را به سمت متنی که می‌ خواهید ترجمه کنید، بگیرید تا در مرکز نمایاب قرار گیرد.

3- روی دکمه text selection button در گوشه سمت راست پایین منظره یاب ضربه بزنید تا زرد شود.

4- روی Translate button ضربه بزنید تا ترجمه را مشاهده کنید.

دوربین

توجه داشته باشید که می‌ توانید روی ترجمه ضربه بزنید تا یک منوی اضافی ظاهر شود که متن اصلی و ترجمه زیر را نشان می‌ دهد و می تواند با استفاده از دکمه Play برای شما متن را بخواند. همچنین گزینه هایی برای کپی ترجمه، تغییر زبان، Add to Favorites و Open in Translate وجود دارد.

نحوه ترجمه متن در دوربین آیفون در iOS 16 به این ترتیب است. می خواهید با قابلیت های بیشتری از iOS 16 آشنا شوید؟ روش تشخیص گل ها و گیاهان مختلف با دوربین آیفون را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *