نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11

نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11
نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11

برگه‌ های File Explorer در ویندوز 11 مفید هستند، اما می‌ توانند مانعی برای برخی افراد ایجاد کنند. با راهنمای نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11، آنها را کنار بگذارید.

مایکروسافت امیدوار بود که ویژگی برگه های File Explorer را برای ویندوز 10 راه‌اندازی کند اما بعدا این ایده را کنار گذاشت. با این حال، پس از انتشار به روز رسانی ویندوز 11 22H2، کاربران اکنون می توانند ویژگی تب ها را در File Explorer امتحان کنند. شرکت کنندگان برنامه Windows Insider این ویژگی دسترسی پیدا کرده اند و مایکروسافت به زودی می تواند ایده تب ها را در Notepad ویندوز نیز اعمال کند.

اما اگر بخواهید ویژگی File Explorer Tabs را غیر فعال کنید چه؟ اولین روشی که به ذهن می رسد، حذف نصب آپدیت است اما این یک راه‌ حل موقت است. می توانید از ViVeTool برای فعال یا غیر فعال کردن ویژگی تب ها یا هر ویژگی جدید دیگری در ویندوز 11 استفاده کنید. در این مطلب نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11 را می بینید.

ViVeTool چیست؟

پیش از این که نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11 را ببینیم، باید با ابزار کار آشنا شویم. ViVeTool یک ابزار خط فرمان منبع باز است که می تواند ویژگی های سیستم عامل ویندوز را فعال یا غیر فعال کند. مایکروسافت به طور مداوم روی بسیاری از ویژگی‌های آزمایشی کار می‌کند و قبل از ارائه نسخه پایدار یک ویژگی، آزمایش‌ های زیادی انجام می‌ دهد. اما اگر حوصله ندارید، می توانید از ViVeTool برای فعال کردن یک ویژگی پنهان استفاده کنید. این ابزار رایگان است و توسعه دهندگان به تازگی ورژن رابط کاربری گرافیکی این ابزار را نیز راه‌اندازی کرده اند.

چگونه ویژگی File Explorer Tabs را در ویندوز 11 غیر فعال کنیم

با استفاده از ViVeTool یا ViVeTool GUI می توانید برگه های File Explorer را غیر فعال کنید. استفاده از دومی بسیار ساده‌تر است زیرا می توانید یک ویژگی را جستجو کنید و با یک کلیک آن را فعال یا غیر فعال کنید. پیش از انجام این کار، هر دوی این ابزارها را دانلود و روی سیستمتان نصب کنید. همچنین، برای احتیاط بیشتر، یک نقطه بازیابی سیستم ایجاد کنید تا اگر ابزار چیزی را در رایانه ویندوز 11 شما خراب کرد، بتوانید به نقطه پیش از نصب ابزار برگردید.

1- زبانه های فایل اکسپلورر را با استفاده از ViVeTool غیر فعال کنید

از آنجایی که این کار یک ابزار خط فرمان است، می توانید از پنجره ترمینال به آن دسترسی داشته باشید.

1- Win + R را بزنید تا Run را باز کنید.

2- در قسمت ورودی متن CMD را تایپ کنید و کلیدهای Ctrl + Shift + Enter را فشار دهید تا خط فرمان با امتیازات ادمین اجرا شود.

3- cd Drive Name:\path را تایپ کنید. در اینجا، باید مکانی را که پس از دانلود ابزار استخراج کرده اید، وارد کنید. به عنوان مثال، ما آن را در یک پوشه به نام Vive در درایو C استخراج کردیم. بنابراین، کد ما cd C:Vive است.

4- اکنون در دایرکتوری قرار خواهید گرفت که ViVeTool در آن وجود دارد. vivetool را تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید. مجموعه ای از پارامترها را می بینید که می توانید با ابزار استفاده کنید.

با استفاده از ViVeTool، زبانه های File Explorer را غیرفعال کنید

5- دو دستور زیر را یک به یک در CMD تایپ کنید و کلید Enter را فشار دهید.

vivetool /disable /id:37634385
vivetool /disable /id:36354489

6- اگر فرمان به درستی اجرا شود، پیام Successfully set feature configuration(s) را خواهید دید.

7- اکنون سیستم را ری استارت کنید تا تغییرات اعمال شوند. ویژگی File Explorer Tabs دیگر در سیستم شما فعال نخواهد بود.

2- برگه های فایل اکسپلورر را با استفاده از ViVeTool GUI version غیر فعال کنید

یک نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11 را دیدید. ورژن رابط کاربری گرافیکی ViVeTool نیز به همین صورت عمل می کند. می توانید به صورت دستی شناسه ویژگی را وارد کنید یا از عملکرد جستجو برای یافتن یک ویژگی در لیست استفاده کنید. نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11 را در مراحل زیر مشاهده می کنید:

1- ViVeTool GUI را با دسترسی ادمین باز کنید.

2- روی لیست کشویی کلیک کنید و آخرین شماره Build ویندوز را انتخاب کنید. منتظر بمانید تا ابزار تمام شناسه های ویژگی های موجود برای ساخت ویندوز را فهرست کند.

3- 37634385 را در نوار جستجو تایپ کنید. ویژگی هایلایت شده را انتخاب کنید و روی دکمه Perform Action کلیک کنید.

با استفاده از نسخه رابط کاربری گرافیکی ViVeTool، برگه های File Explorer را غیرفعال کنید

4- گزینه Deactivate Feature را انتخاب کنید. به همین ترتیب، شناسه ویژگی 36354489 را پیدا کنید و آن را نیز غیر فعال کنید.

5- حالا، رابط کاربری گرافیکی ViVeTool را ببندید و سیستم را ری استارت کنید.

6- فایل اکسپلورر را باز کنید. دیگر برگه ها را نخواهید دید.

با استفاده از ViVeTool هر قابلیتی را در ویندوز 11 غیر فعال کنید

نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11 را دیدید. برگه های File Explorer بیش از آنچه که فکر می کنید مفید هستند. اما اگر از برنامه File Explorer دیگری استفاده می کنید یا می توانید بدون آن کار کنید، ViVeTool یک ابزار عالی برای غیر فعال کردن و فعال کردن قابلیت زبانه ها است. علاوه بر این، کامل رایگان است و حتی می توانید سایر ویژگی های آزمایشی ویندوز 11 را فعال کنید.

نحوه غیر فعال کردن برگه های File Explorer در ویندوز 11 به این ترتیب است. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *