6 ترفند برای کاهش مصرف اینترنت موبایل آیفون

کاهش مصرف اینترنت موبایل آیفون
کاهش مصرف اینترنت موبایل آیفون

بسیاری از کاربران اعوجاج که از تمام شدن زود هنگام بسته اینترنتی رو گوشی گلایه داشتند و اظهار میکردند که هیچ گونه دانلودی بر روی گوشی انجام نداده اند اما اینترنت خطشان بسیار سریع تمام شده است. ما نیز به خواسته کاربران رسیدگی کرده و 6 ترفند برای کاهش مصرف اینترنت موبایل آیفون را بررسی می‌کنیم. پس با اعوجاج همراه باشید.

1- سلولار دیتا (Cellular Data) را برای مصارف آیکلود خاموش کنید 

اگر شما از سرویس آیکلود برای جابجایی اطلاعات استفاده میکنید و همه اطلاعاتتان را بر روی این سرویس ذخیره میکنید این مورد را در نظر داشته باشید که وقتی در حال استفاده از نرم افزارها هستید تمامی تغییرات در آیکلود درایو ذخیره خواهند شد. 

برای خاموش کردن این قابلیت به مسیر Setting >> iCloud >> iCloud Drive >> Use Cellualar Data بروید و این قابلیت را خاموش کنید. 

سلولار دیتا (Cellular Data) را برای مصارف آیکلود خاموش کنید

2- دانلود اتوماتیک سلولار دیتا را خاموش کنید

قطعا شما نیاز به دانلود اتوماتیک نرم افزارهایی که به روزرسانی شده اند توسط سلولار را نخواهید داشت. خاموش کردن سلولار دیتا در دانلود اتوماتیک علاوه بر ذخیره کردن اینترنت خط همراه باعث سرعت بخشیدن به آيفون و ذخیره باطری آیفون میشود. به مسیر Setting << iTunes & App Store << Use Cellular Data بروید و این گزینه را نیز در حالت Off قرار دهید.

دانلود اتوماتیک سلولار دیتا را خاموش کنید

 3- قابلیت WiFi-Assist را غیر فعال کنید

این ویژگی از جمله ویژگی هایی میباشد که در آي او اس 9 آمده است و زمانی فعال میشود که سیگنال وای فای ضعیف شده باشد. فرض کنید در حال چک کردن تلگرام و دانلود موزیک هستید که سیگنال وای فای شما ضعیف میشود. در این وضعیت بلافاصله به صورت اتوماتیک آیفون از سلولار سیم کارت استفاده میکند که این امر باعث استفاده ناخواسته و با حجم بالا از اینترنت سیم کارت میشود. برای غیر فعال کردن این قابلیت به مسیر Setting << Cellular << Wifi Assist بروید و آن را در حالت Off قرار دهید. 

قابلیت WiFi-Assist را غیر فعال کنید

4- استفاده نرم افزارها از اینترنت سیم کارت

تمامی نرم افزارها به صورت پیش فرض قابلیت استفاده از اینترنت خط را دارند که بسیاری از این نرم افزارها برای تبادل لینک و باز کردن صفحات تبلیغاتی بر روی آیفون از سلولار استفاده میکنند که نسبتا حجم زیادی از اینترنت خط را میگیرند. بنابراین نرم افزارهایی از قبیل:‌ تلگرام , فایند مای آیفون و .. را فعال بگذارید و بقیه موارد را خاموش کنید تا اینترنت خط هدر نرود. برای اعمال تغییرات به مسیر Setting << Cellular بروید و در قسمت Use Cellular Data For نرم افزارهای مورد نظر را خاموش کنید. 

استفاده نرم افزارها از اینترنت سیم کارت

5- قابلیت Background App Refresh را خاموش کنید

این قابلیت باعث میشود تا نرم افزارها بدون اطلاع شما در پس زمینه در حال اجرا باشند و اگر نیاز به آپدیت و یا بروزرسانی داشته باشند بدون اطلاع شما آپدیت شوند. با خاموش کردن این قابلیت علاوه بر مدیریت بخش سلاولار گوشی آیفون در ذخیره سازی باطری گوشی نیز بسیار موثر خواهد بود. به مسیر Setting << General << Background App Refresh بروید و به صورت دلخواه نرم افزارهایی که نیاز به این قابلیت ندارند را خاموش کنید. 

قابلیت Background App Refresh را خاموش کنید

6- پخش موزیک آنلاین در آیفون

پخش موزیک آنلاین با کیفیت را ببندید و یا با کیفیت پایین به آهنگ ها گوش دهید. قابلیت جدیدی که در اختیار کاربران قرار گرفته است تعیین کیفیت پخش آنلاین موزیک میباشد. برای  تنظیم این مورد به مسیر Setting << Music بروید و گزینه High Quality on Cellular را خاموش کنید.

پخش موزیک آنلاین در آیفون
مطالب مرتبط
منبع
Avatar

حسانه حدادی

از سال 1390 در حوزه فناوری و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و از رشته کارشناسی ارشد شهرسازی فارغ التحصیل شده ام، خیلی خوشحالم که اینجا هستم تا خدمتی به سرزمینم داشته باشم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *