کوالکام از اسنپدراگون X65 رونمایی کرد: اولین مودم 5G دنیا با سرعت ۱۰ گیگابیت بر ثانیه

کوالکام از اسنپدراگون X65 رونمایی کرد
کوالکام از اسنپدراگون X65 رونمایی کرد

شرکت کوالکام امروز از نسل سوم مودم‌های 5G خود تحت عنوان اسنپدراگون X60 که از سرعتی بالاتر، عملکرد بهتر و مصرف انرژی کمتر بهره می‌ برد، پرده برداشت.

در حالی که X65 قابلیت های برتری را نسبت به نسخه های قبلی خود ارائه می دهد، بزرگترین ارتقا پشتیبانی از سرعت 5G تا 10 گیگابیت بر ثانیه است. احتمالاً مدتی طول خواهد کشید تا ببینیم شرکتهای مخابراتی موبایل در واقع به این سرعتها دست پیدا می کنند و آنها را به طور مداوم ارائه می دهند.

با توجه به این موضوع ، کوالکام می گوید که X65 دارای یک معماری قابل ارتقا است که علاوه بر سایر موارد، “ارائه سریع ویژگی های جدید 3GPP Release 16 از طریق به روزرسانی نرم‌افزار” را امکان‌پذیر می کند. همانند نسخه های قبلی ، X65 از فرستنده و گیرنده RF و جلو RF برای پوشش زیر 6 گیگاهرتز 5G و ماژول آنتن mmWave تشکیل شده است و در مورد X65 ، آن ماژول mmWave در حال ارتقا به QTM545 است.

هنگامی که با ماژول های قبلی مقایسه می شود، کوالکام می گوید که نسل چهارم QTM545 “از قدرت انتقال بالاتر” و “تمام فرکانس های جهانی mmWave ، از جمله باند جدید n259 (41 گیگاهرتز) پشتیبانی می کند.” این مودم همچنین از AI برای تقویت تشخیص دست خود استفاده می کند و به مودم امکان می دهد آنتن خود را تنظیم کند تا نحوه نگه داشتن تلفن های خود را در اختیار کاربران قرار دهد.

کوالکام از اسنپدراگون X65 رونمایی کرد

کوالکام همچنین می گوید که X65 با تجمع طیف “در تمام باند ها و ترکیب های کلیدی 5G ، از جمله mmWave و sub-6” ارسال خواهد شد. پس از فعال شدن ویژگی های 3GPP Release 16 ، صرفه جویی در مصرف انرژی نیز افزایش خواهد یافت، که به همان به روزرسانی های نرم افزاری ضدقیمت در آینده برمی گردد که کوالکام وعده داده بود خاموش است.

همه اینها عالی به نظر می رسند ، اما مدتی طول می کشد تا ببینیم ویژگی Snapdragon X65 در تلفن های جدید واقعاً وجود دارد. کوالکام می گوید که این مودم در حال حاضر از مشتریان نمونه برداری می کند و ما می توانیم اولین تلفن های ساخته شده روی آن را تا اواخر سال 2021 مشاهده کنیم. با توجه به شنیده ها ، به نظر می رسد که تا زمان ورود به سال 2022 احتمالاً X65 را در پرچمداران گوشی های موبایل مشاهده نخواهیم کرد. ، اما در هر صورت ، هنگام اعلام تلفن هایی که از این مودم جدید استفاده می کنند ، به شما اطلاع خواهیم داد.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

حسانه حدادی

از سال 1390 در حوزه فناوری و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و از رشته کارشناسی ارشد شهرسازی فارغ التحصیل شده ام، خیلی خوشحالم که اینجا هستم تا خدمتی به سرزمینم داشته باشم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *