تولید گوشی‌های هوشمند هواوی امسال به کمتر از نصف تقلیل می‌یابد

کاهش تولید گوشی‌های هوشمند هواوی
کاهش تولید گوشی‌های هوشمند هواوی

هواوی، ظاهرا امسال تولید گوشی های هوشمند خود را به نصف کاهش می‌دهد. این شرکت به تأمین کنندگان قطعات گوشی‌های خود گفته است که امسال قصد دارد سفارش قطعات تلفن‌های هوشمند خود را به میزان قابل توجهی کاهش دهد. انتظار می‌رود ساخت گوشی‌های این شرکت در سال جاری میلادی بیش از 60 درصد کاهش یابد.

این واقعیت که تجارت تلفن‌های هوشمند هواوی خیلی خوب پیش نمی‌رود، موضوع جدیدی نیست. تحریم‌های ایالات متحده که همچنان ادامه دارد، فروش گوشی‌های هواوی را فلج کرده است و به نظر می‌رسد سال 2021 یکی از بدترین‌سال‌ها برای این شرکت در زمینه تولید گوشی‌های هوشمند جدید باشد. طبق گفته Nikkei Asia، هواوی به تامین کنندگان اعلام کرده است که امسال قصد دارد قطعات لازم برای 70 تا 80 میلیون تلفن هوشمند را سفارش دهد.

تولید گوشی‌های هوشمند هواوی امسال به کمتر از نصف تقلیل می‌یابد

این مقدار در مقایسه با 189 میلیون دستگاه گوشی هوشمندی که این شرکت در سال 2020 تولید داشته است، بیش از 60 درصد کاهش را نشان می‌دهد. برخی از تأمین کنندگان تصور می‌کنند که هواوی هنوز بیشتر این تعداد را کاهش دهد و حتی میزان سفار‌ش‌های این شرکت ممکن است برای ساخت حدود تنها 50 میلیون تلفن هوشمند محدود شود.

مشکلات فزاینده‌ی هواوی با ایالات متحده

هواوی از زمانی که تحت تحریم آمریکا قرار گرفت و مجوز استفاده از سرویس‌های گوگل را از دست داد، شاهد کاهش مداوم فروش تلفن‌های هوشمند خود بوده است. دولت آمریکا همچنین شرکت‌های خارجی را که از فناوری آمریکایی در تولید قطعات و تجهیزات خود استفاده می‌کنند، از تجارت با هواوی منع کرده است و به این طریق ضربه هولناکی بر پیکر تجارت رو به رشد این شرکت وارد کرد.

در نهایت، هواوی مجبور شد مارک زیر برند محصولات خود یعنی آنر را در نوامبر سال گذشته واگذار کند. این شرکت همچنین جایگاه خود را در لیست پنج سازنده برتر تلفن‌های هوشمند در جهان از دست داد.

کاهش تولید گوشی هوشمند هواوی

در همین حال، رن ژنگفی، (Ren Zhengfei) مدیرعامل هواوی می‌خواهد که ایالات متحده در مورد شرکت‌های چینی سیاست آشکار و شفافی را در پیش گیرد. وی از دولت بایدن خواست که در مورد ادامه تحریم این شرکت تجدیدنظر کند، اما به نظر نمی‌رسد که به این زودی‌ها گشایشی در این باره باز شود.

در حال حاضر، هواوی در حال آماده سازی گوشی تاشوی میت ایکس ۲ (Mate X2) برای معرفی در هفته‌ی آینده است. برای فروش و عرضه‌ی این گوشی در بازار جهانی چشم‌انداز روشنی نمی‌توان متصور شد زیرا این تلفن نیز بدون استفاده از سرویس‌های گوگل عرضه می‌شود هرچند که احتمال دارد در داخل کشور چین با استقبال خوبی مواجه شود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *