نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرهای گوشی اندرویدی

نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرهای گوشی اندرویدی
نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرهای گوشی اندرویدی

اسمارتفون های اندرویدی شامل حسگرهای مختلفی شده که هر یک ویژگی خاصی داشته و به افراد اجازه می دهد تا تجربه کاربری خوبی داشته باشند. در این مطلب قصد داریم با نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرهای گوشی اندرویدی آشنا شویم. با اعوجاج همراه باشید.

گوشی‌های هوشمند اندرویدی ما شامل سنسورهایی هستند که ویژگی‌های بسیار خوبی مانند ناوبری، قفل خودکار صفحه، نور خودکار صفحه نمایش و غیره را به ما ارائه می‌دهند. بدون این سنسورها گوشی‌های هوشمند ما به گوشی‌هایی معمولی تبدیل می‌شوند. اما مانند هر ابزار دیگری این حسگرها نیز می‌توانند گاهی اوقات برای ما دردسر درست کنند. اگر کسی تلفن هوشمند شما را هک کند می‌تواند رمز شما را وارد کند، صدای شما را ضبط کند و حتی دوربین را روشن کند. خوشبختانه اندروید 10 ویژگی جدیدی را به شما ارائه می‌دهد که کمک میکند تا همه این سنسورها را تنها با یک لمس، غیرفعال کنید.

غیرفعال کردن سنسورهای گوشی اندرویدی

برای این کار ابتدا باید گزینه‌های برنامه نویس را در گوشی اندرویدی خود فعال کنید. برای انجام این کار به قسمت About Phone رفته و 7 بار بر روی build number گوشی ضربه بزنید. پس از انجام این کار با یک پیغام رو به رو خواهید شد که به شما می‌گویند “You are a developer”.

اگر پیش از این نیز این فرآیند را انجام داده باشید با پیغام “No need, you are already a developer” مواجه خواهید شد.

نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرهای گوشی اندرویدی
نحوه غیرفعال سازی تمامی حسگرهای گوشی اندرویدی

حال در بخش تنظیمات به قسمت گزینه‌های برنامه نویس (Developer options) رفته و وارد آن شوید. گاهی اوقات این گزینه در بخش تنظیمات پیشرفته است و اگر نتوانستید آن را بیابید از جستجوی تنظیمات کمک بگیرید.

در گزینه‌های برنامه نویس به پایین بروید تا به گزینه Quick settings developer tiles برسید. در این قسمت Sensors off را فعال کنید.

حال در تنظیمات سریع در بخش اعلانات Sensors Off را مشاهده می‌کنید و با ضربه زدن بر روی آن می‌توانید آن را فعال و یا غیرفعال کنید.

اگر به هر دلیلی این آیکون را مشاهده نکردید، بر روی گزینه ویرایش ضربه بزنید و در این بخش Sensors Off را پیدا کرده و به قسمت تنظیمات سریع منتقل کنید.

البته این مورد قابلیتی نیست که هر روزه از آن استفاده کنیم، اما به هر حال کنترل بیشتری به ما در استفاده از گوشی هوشمندمان می‌دهد. شما در مورد این قابلیت چه فکری می‌کنید؟ نظرات خود را در بخش دیدگاه‌ها با ما در میان بگذارید.

منبع:

مطالب مرتبط

>