One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند

One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند
One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند

One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند؟ تمام چیزی را که می خواهید در مورد One UI 5.0 سامسونگ بدانید در این مطلب می بینید. ما تمام جزئیات را در مورد به روز رسانی نرم‌افزار جذاب سامسونگ آورده‌ایم و تغییرات آن را به شما نشان می‌دهیم.

اندروید 13 ابتدا در گوشی های گوگل اجرا شد اما دیگر منحصر به پیکسل نیست. پس از یک دوره آزمایشی چند ماهه که در تابستان آغاز شد، سامسونگ اکنون جدیدترین نسخه اندروید را از طریق آپدیت One UI 5، جدیدترین چرخش سامسونگ در سیستم‌ عامل موبایل گوگل، توزیع می‌کند. این آپدیت در برخی از گوشی‌های برتر سامسونگ آغاز شد، اما در هفته‌های اخیر برای دستگاه‌های بیشتری عرضه شد. بیایید ببینیم One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند.

Samsung One UI 5 چیست؟

One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند؟ One UI مجموعه سفارشی سازی های سامسونگ برای اندروید و پوسته نرم‌افزار آن است. از زمان معرفی One UI در سال 2018، هر نسخه شماره گذاری شده اندروید نیز شاهد آپدیت اصلی One UI بوده است. One UI 1 مبتنی بر اندروید 9 بود، به روز رسانی One UI 2 مبتنی بر اندروید 10 بود و One UI 5 مبتنی بر اندروید 13 است.

این آپدیت در حال حاضر در بسیاری از گوشی های سامسونگ از جمله سری گلکسی اس 22، سری گلکسی اس 21 و موارد دیگر در دسترس است و دستگاه های بیشتری در هفته ها و ماه های آینده آن را دریافت خواهند کرد. همراه باشید تا ببینیم One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند.

Samsung One UI 5 چه چیز جدیدی آورده است؟

One UI 5 سامسونگ که مبتنی بر اندروید 13 است، شامل تمام آپدیت های سطح سیستم است که جدیدترین نسخه اندروید ارائه می‌کند. اندروید 13 یک آپدیت کم تغییر است. انتظار نداشته باشید که One UI 5 تجربه کاربری شما را زیر و رو کند. اما بسیاری از ترفندهای اندروید 13 پیشرفت های هوشمندانه ای هستند.

اندروید 13 با تغییراتی مانند مجوز اعلان‌های جدید ارائه می‌شود که به شما امکان می‌دهد اعلان‌ها را بر اساس هر برنامه انتخاب کنید، تنظیمات زبان جدیدی که به شما امکان می‌دهد زبان‌هایی را که برنامه‌هایتان به آن‌ها نمایش می‌دهند و موارد دیگر تغییر دهید. به خواندن ادامه دهید تا کاملا با One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند، آشنا شوید.

تغییرات طراحی نوتیفیکیشن ها

One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند را با تغییرات نوتیفیکیشن شروع می‌کنیم. ترفندی کوچک است، اما یکی از اولین تغییراتی است که هنگام راه‌اندازی One UI 5 متوجه آن می‌شوید. پنل اعلان‌ها کمی متفاوت به نظر می‌رسد. آیکون برنامه ها بزرگ‌تر و رنگارنگ‌تر هستند که به شما کمک می‌کند در یک نگاه متوجه شوید کدام اعلان مال کدام برنامه است. نسخه بتای اولیه One UI 5 همچنین تعداد آیکون‌های نمایش داده شده در هنگام باز شدن Quick Settings را تغییر داده است. با این حال، هنوز تعداد به طور پیش فرض در نسخه نهایی شش عدد است.

پنل اطلاع رسانی one-ui-5

متن تماس با Bixby

یکی از هیجان‌انگیزترین ویژگی‌های One UI 5 امکان Bixby Text Call است که برداشت سامسونگ از قابلیت Call Screen در گوشی های Pixel است. کاربران گلکسی می‌توانند با بیکسبی به تماس‌هایشان پاسخ دهند و بازخوانی از آنچه تماس‌گیرنده می‌گوید روی صفحه ظاهر می‌شود. سامسونگ تجربه را فراتر از گوگل می برد. با Text Call می‌توانید پاسخ‌ها را تایپ کنید و Bixby آنها را برای تماس‌گیرنده شما می‌خواند.

به گفته Sammobile، این ویژگی در حال حاضر منحصر به گوشی های سامسونگ است که در کره هستند. پس هنوز نمی توانید از آن استفاده کنید. پشتیبانی انگلیسی باید در اوایل سال 2023 ارائه شود.

حالت‌های One UI 5

One UI 5 ویژگی جدیدی به نام Modes دارد. حالت‌های One UI 5 کم و بیش مانند روتین‌های Bixby هستند، به جز اینکه این حالت‌ها می‌توانند به صورت خودکار زمانی که می‌دانید به آن نیاز دارید در صورت رعایت معیارهای تعیین‌ شده فعال شوند،. برای مثال، می‌توانید Excersise Mode را به گونه‌ای پیکربندی کنید که اعلان‌ها را بی‌صدا کند و زمانی که تلفن گلکسی شما تشخیص داد در حال ورزش هستید، Spotify را باز کند. اما از آنجایی که این حالت به جای یک روتین است، می‌توانید قبل از تمرین نیز تنظیمات را به صورت دستی فعال کنید.

حالت های سامسونگ 3

شخصی سازی صفحه قفل

سامسونگ مجموعه‌ای از ویژگی‌ های صفحه قفل جدید را در One UI 5 معرفی کرد. می‌توانید از خود صفحه قفل سبک ساعت، نحوه نمایش اعلان‌ ها و میانبرها را تغییر دهید و تصویر زمینه قفل صفحه را عوض کنید. برای باز کردن Editor، هر جایی از صفحه قفل را فشار دهید و نگه دارید. همچنین می توانید آیتم هایی را که از آنها خسته شده‌اید، پاک کنید یا تصویر صفحه قفل ویدیویی بگذارید.

قالب صفحه نمایش قفل سامسونگ one UI 5

تغییرات ویجت ها

ویجت‌های هوشمند سامسونگ جدید نیستند. از قبل از انتشار One UI 5، می‌توانستید ویجت‌های هم اندازه را برای صرفه‌جویی در فضا روی هم قرار دهید. اما One UI 5 یک تغییر هوشمندانه ایجاد می کند. اکنون، برای ایجاد دسته‌های ویجت، ویجت‌ها را روی هم از صفحه اصلی می‌کشید و رها می‌کنید. پیش از این، این یک پروسه سخت‌تر بود که شامل دست و پنجه نرم کردن با منوها می‌شد. فقط می‌توانید پشته‌هایی از ویجت‌ها ایجاد کنید که همگی به یک اندازه باشند، اما تنظیم کردن ویجت‌ها برای جا دادن قبل از ایجاد پشته به اندازه کافی آسان است.

یک رابط کاربری 5 ویجت پشته انیمیشن

ویجت پیشنهادهای هوشمند جدید، برنامه‌ها و اقدامات مختلفی را بر اساس نحوه استفاده از گوشی نشان می‌دهد. به‌طور پیش‌ فرض، این یک شبکه 4×2 است، اما می‌توانید پس از اینکه آن را به صفحه اصلی اضافه کردید، اگر با نیازهای شما مطابقت بیشتری داشت، آن را به 4×1 کوچک کنید.

صفحه اصلی One UI 5 8

والپیپرهای جدید

انتخاب والپیپر از دستگاهی به دستگاه دیگر متفاوت است، اما با One UI 5، سری Galaxy S22 دسته ای از تصاویر از پیش بارگذاری شده جدید دارد.

تصاویر پس زمینه جدید سامسونگ one UI 5-1

آنها بسیار ابتدایی هستند، اما گوشی های سامسونگ معمولا با تصاویر پس زمینه پیش فرض کمتری نسبت به دستگاه های سایر سازندگان عرضه می شوند، بنابراین هر گونه بهبودی خوشایند است.

والپیپرهای جدید سامسونگ One Ui 2

شخصی سازی تصویر پس زمینه تماس

در One UI 5، می‌توانید رنگ‌های پس‌ زمینه سفارشی را برای هر مخاطب تنظیم کنید که هنگام تماس از آن شماره نشان داده می‌شود. این یک تغییر کوچک است، اما می‌تواند تشخیص اینکه چه کسی از راه دور یا با یک نگاه تماس می‌گیرد را آسان‌تر کند. روش تغییر صفحه پس زمینه تماس در گوشی های سامسونگ را ببینید.

قابلیت های مولتی تسک بیشتر

One UI 5 چند حرکت ناوبری جدید را معرفی می کند که مخصوصا در دستگاه های با صفحه نمایش بزرگ مانند Galaxy Z Fold 4 مفید هستند. یکی به شما امکان می دهد با دو انگشت از پایین صفحه به سمت بالا بکشید تا وارد حالت تقسیم صفحه شوید. دیگری به شما امکان می دهد از یکی از گوشه های بالای صفحه به داخل بکشید تا برنامه ای را که در حال حاضر استفاده می کنید در نمای پنجره شناور باز کنید. با این حال، باید ژست‌ها را در بخش Labs در قسمت ویژگی‌های پیشرفته در تنظیمات گوشی سامسونگ فعال کنید.

صفحه اصلی One UI 5 13

تغییرات دوربین

دوربین سامسونگ در One UI 5 تغییرات اندکی داشته. حالت Pro اکنون گزینه هیستوگرام دارد که به شما کمک می کند میزان روشنایی را شماره گیری کنید، به علاوه یک آیکون راهنما که نکاتی را در مورد نحوه استفاده بهتر از همه این تنظیمات و لغزنده ها ارائه می دهد و می‌توانید عکس ها را با متن سفارشی واترمارک کنید.

OCR و خواندن متن‌ها

دیدید One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند. آخرین قابلیت OCR است که متن را از تصاویر می‌خواند و آن را به متنی تبدیل می‌کند که می توانید کپی و جایگذاری کنید. در مورد آدرس‌های وب، شماره تلفن و مواردی از این دست، می‌توانید فورا اقدام کنید. برای مثال، ضربه زدن روی شماره تلفنی که در برنامه گالری سامسونگ از آن عکس گرفته‌اید، به شما امکان می‌دهد بدون وارد کردن دستی آن در برنامه تلفن، با آن شماره تماس بگیرید.

گالری One UI 5 OCR-2

OCR را در گالری، Samsung Internet، دوربین و کیبورد سامسونگ پیدا می‌کنید. می‌توانید منظره یاب را از هر فیلد نوشتاری باز کنید تا متن به‌طور خودکار از دنیای اطرافتان پر شود.

اکنون می‌دانیم One UI 5 سامسونگ چیست و چگونه کار می کند. امیدواریم این مطلب برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *