چرا نباید نگران تغییرات گیم پلی Overwatch 2 باشیم؟

چرا نباید نگران تغییرات گیم پلی Overwatch 2 باشیم؟
چرا نباید نگران تغییرات گیم پلی Overwatch 2 باشیم؟

اورواچ 2 قرار است بخش چند نفره سنتی 6 در مقابل 6 بازی نسخه را به 5v5 تغییر دهد اما چرا نباید نگران تغییرات گیم پلی Overwatch 2 باشیم؟

مدتی است که خبری از اورواچ دو شنیده نمی شود اما طرفداران همچنان در هیاهو هستند. بلیزارد همان طور احتمالا بدانید تایید کرده که بخش چند نفره در این نسخه به صورت 5 در مقابل 5 نفر قابل بازی است و در این صورت احتمالا شاهد دو هیروی ساپورت، دو دی پی اس و یک تانک در بازی خواهیم بود. کسانی که با نسخه اول که در سال 2016 منتشر شد آشنایی دارند شاید بگویند بازی در لحظات آخر خودش به سر می برد و این تغییرات چندان مهم نیست. برخلاف این ایده، با وجود این که در سال گذشته بازی تنها یک هیروی جدید دریافت کرد و بدون هیچ مود و نقشه ای برای بخش 6v6، توانست 10 میلیون بازیکن جذب کند و به آمار 60 میلیون بازیکن به صورت کلی در 2021 برسد.

پس از اعلم این تغییر، جنگی میان طرفداران شکل گرفت که در مورد خوب یا بد بودن آن با یکدیگر بحث می کردند اما آیا این تغییر به طور بالقوه می تواند چنین تأثیر بزرگی در آینده سری داشته باشد؟ با توجه به آن چه که تاکنون دیده ایم نسخه دوم تغییرات زیادی را به خود ندیده است (اگر چه قابلیت های crowd control و stun به شدت کاهش یافته است). قهرمانان چند قابلیت Passive منصفانه دریافت می کنند. هیروهایی که خسارت بیشتری وارد می کنند حالا سرعت بیشتری پیدا خواهند کرد و هیروهای ساپورت زمان هایی که خسارت دریافت نمی کنند، سلامتی آن ها بازیابی می شود. تانک ها نیز قدرت ناکشان تاحدی کاهش یافته است.

به عنوان مثال رینهارت حالا تهاجمی تر شده و می تواند دو پرتاب آتشین داشته باشد، اسلحه وینستون تغییراتی داشته و حالا می تواند در فواصل دور موثر تر باشد و می نیز حالا با شلیک خود دشمنان را فریز نمی کند بلکه سرعت آن ها را کم کرده و خسارت بیشتری به مرور زمان وارد می کند. طراحی نقشه ها نیز با استراتژی های جدید هماهنگ شده است.

چرا نباید نگران تغییرات گیم پلی Overwatch 2 باشیم؟

این تغییرات به نظر می رسد دیگر فضا را برای دو تانک در مپ بازی کم کرده اند و دیگر استراتژی های قدیمی جواب نخواهد داد و به نظر می رسد یکی از آن نقش ها زائد خواهد شد. در هر صورت نقش تانک در اورواچ دو بیشتر خواهد شد و هیروهای دمیج حالا باید به جای شلیک به سپرها تاثیر بیشتری داشته باشند.. بازیکنان ساپورت نیز حالا مسئولیت های بیشتری در عوض خالی کردن قدرت هایشان بر سر تانک ها برای زنده نگه داشتن آن ها خواهند داشت.

از منظر گیم پلی البته همچنان تغییراتی وجود خواهد داشت. تعداد زیادی از هیروها تغییرات مختلفی خواهند داشت و با توجه به مود ها و نقشه های جدید، نقش های متفاوتی را دریافت خواهند کرد. قهرمانان جدیدی معرفی خواهند شد که احتمالا بیشتر در بخش تانک ها خواهند بود. همچنین ممکن است شاهد قهرمانان بیشتری مانند Echo باشیم که می توانند نقش تانک را پر کنند در حالی که خسارت زیادی را وارد می کنند. در نتیجه بخش چند نفره اورواچ دو به خاطر این تغییرات شکست نخواهد خورد بلکه شاید باعث جذابیت بیشتر آن شود. شاید در ابتدا در لیگ اووراچ مشکلاتی را ببینیم اما این تغییرات در طولانی مدت بهتر دیده خواهد شد.

همچنین بدیهی است که از نظر فروش نیز مشکلی وجود نخواهد داشت. این مجموعه به لطف شخصیت های جذاب و یم پلی منحصر به فرد خود توانسته است طرفداران زیادی پیدا کند و از سمت کمپانی محبوبی به نام بلیزارد پشتیبانی می شود که در فروش آن بسیار تاثیر گذار است. همچنین بسیاری همین حالا در حال پرداخت پول برای خرید اسکین و … در بازی هستند. بازیکنان حرفه ای نیز تا وقتی مدت زیادی را به تجربه بازی اختصاص ندهند قطعا به یکباره آن را به خاطر 5v5 شدنش کنار نخواهند گذاشت.

بازی اورواچ دو

چنین تغییراتی بزرگ در گیم پلی بسیار مشکل است. اگر چه احیای یک بازی و روندی با تغییر و رو به جلو ضروری است و شاید بازیکنان جدیدی را جذب کند اما از طرفی دیگر می تواند نتیجه ای معکوس داشته باشد و در طولانی مدت بازیکنان جدید و قدیمی را از بازی دور کند. هنگامی که بدانیم جف کاپلان یکی از ستون های بازی اول دیگر در کمپانی نیست بیشتر ممکن است نگران شویم. در هر صورت هر تغییری که حاصل شود نتیجه آن کار تیمی بیشتر خواهد بود.

بازیکنان عادی و حرفه ای بازی شاید هیچوقت نتوانند بر سر تغییراتی که بازی به آن نیاز دارند با هم هماهنگ شوند اما در نهایت هر کدام به شیوه خود از بازی لذت خواهند بود چرا که اورواچ 2 قطعا یک بازی جذاب خواهد بود.

منبع:

مطالب مرتبط

>