بررسی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

بررسی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2
بررسی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

در این مقاله به بررسی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2 خواهیم پرداخت. ششمین نسخه از سری Sniper ghost warrior اثر استودیوی CI Games که به تازگی عرضه شده است.

مجموعه Sniper Ghost Warrior در طول عمر خود دستخوش تغییرات زیادی شده است. هنگامی که Sniper Ghost Warrior 3 از جاده باز جهان عبور کرد، به نظر می رسید که برای این سری بسیار بلند پروازانه باشد. با نسخه Sniper Ghost Warrior 2019 استویو سازنده با ارائه یک بازی مبتنی بر مأموریت، تمرکز خود را بر روی تک تیراندازی و بررسی و کاوش در یک جهان باز قرار داد. این سوئیچ موفقیت آمیز بود، اگرچه نه کاملا بدون مشکل ولی با توجه به این موفقیت ، CI Games دنباله ای ساخته است که بیشتر از قبلی می درخشد. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 هنوز یک بازی عالی نیست، اما نشان می دهد، دقیقاً مانند نمونه قبلی آن، این سری می تواند محتوای عالی را ارائه دهد وقتی به آن چه در آن استعداد دارد پایبند باشد.

Sniper Ghost Warrior Contracts 2 در یک شهر خیالی در خاورمیانه قرار دارد که توسط چند حاکم مستبد اداره می شود. هنگامی که یکی از آن ها می میرد، همسرش مسئولیت امور را به دست می گیرد اما اکنون منطقه دچار آشفتگی شده است ، که تهدیدی برای سایر جهان شده است، بیشتر به این دلیل که درگیری ممکن است قیمت نفت را در سراسر جهان افزایش دهد. شما به عنوان Raven تیرانداز نخبه بازی می کنید که برای از بین بردن رژیم استبدادی با بیرون کشیدن اعضای برجسته آن یکی پس از دیگری به آنجا اعزام می شوید.

اگر همه این ها از نظرتان کاملا خسته کننده و ساده به نظر می رسند، به این دلیل است که داستان Sniper Ghost Warrior Contracts 2 به نظر می رسد که توسط یک ربات هوش مصنوعی نوشته شده است.. طرح داستان خسته کننده است، شخصیت ها کسل کننده هستند، و نویسندگی اثر در بهترین حالت قابل قبول است و در بدترین حالت خنده آور و بد است اما شما برای داستان اینجا نیستید. شما برای تیراندازی اینجا هستید. خوشبختانه این نسخه این را می داند و این همان نقشی است که بازی در آن بهترین است و همانند نسخه قبل خود، بازی مبتنی بر ماموریت است.

مناطقی وجود دارد، هر کدام یک سندباکس بزرگ و هر کدام دارای اهدافی برای کشتن و ماموریت های مختلفی هستند، در حالی که هر منطقه چالش ها و قراردادهای اختیاری را نیز جلوی شما قرار می دهد اما این ها به اندازه ماموریت های اصلی جذاب نیستند و هدف شما بیشتر همان اسنایپ کردن دشمنان از فاصله های دور است.

بررسی بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

Sniping در Sniper Ghost Warrior Contracts 2 احساس قدرت و ظرافت می کند. باد، گرانش، چیزهای موجود در محیط، خواه یک هدف در حال حرکت باشد یا خیر، همه این موارد و موارد دیگر مواردی هستند که باید هنگام شلیک آن ها را در نظر بگیرید و هرچه از هدف دور شوید، مسائل پیچیده تری به وجود می آیند . غالباً، دشمنان را از فاصله بیش از 1 کیلومتری تیراندازی خواهید کرد و دامنه خود را به روشهای مختلفی تنظیم می کنید تا اطمینان حاصل کنید که هدف را کاملاً از پای در خواهید آورد. آنچه قابل ستایش است این است که این بازی نه تنها دارای این سطح از پیچیدگی و تفاوت هست، بلکه همه آن ها را به روش کاملا مناسبی به کاربر معرفی می کند.

در درجات سختی آسان تر، این بازی کمک های مفیدی برای کمک به شما می کند حتی در زمان شلیک های سخت، اما حتی در سختی های بالتر، غلبه بر همه این موانع کار سختی نیس ، بلکه چالشی است که باید هوشمندانه با آن کنار بیایید و یکبار که شلیک می کنید، تماشای پرواز آن برای چند ثانیه از طریق هوا و سپس ایجاد انفجاری از خون و تکه ها بسیار راضی کننده است. این شلیک ها به شما احساس قدرت می دهند وقتی فکر کنید که از چنین مسیر غیرممکنی هدف گرفته اید و این تصادفی نبوده است. Sniper Ghost Warrior Contracts 2 روش هایی برای القای احساس باهوش بودن به شما دارد.

این به دلیل چگونگی طراحی مناسب ماموریت ها و اهداف اصلی آن است. Contracts 2 مانند تلاقی بین Sniper Elite و Hitman ، با اندکی دی ان ای Splinter Cell که به خوبی اندازه گیری شده است، هدف خود را در محیط های سندباکس قرار می دهد. هر یک از این ها موارد مختلفی را برای تعامل با شما فراهم می کند و شما آزادی عمل می دهد تا هر طور که بخواهید پیش بروید. هدف شما ممکن است دائما در حال حرکت باشد، ممکن است در داخل منزل باشد و از دید مسدود شود. شما می توانید به یک کانتینر شلیک کنید و آن را درست روی سر هدف قرار دهید. شما می توانید برای باز کردن دری که هدف پشت آن ایستاده است ، به جعبه فیوز شلیک کنید، می توانید راه هایی پیدا کنید تا هدف به یک بشکه انفجاری نزدیک شود و سپس برای پیروزی آتشین به آن شلیک کنید و حتی می توانید با یک گلوله دو هدف را نابود کنید.

بازی Sniper Ghost Warrior Contracts 2

به صورت کلی برنامه ریزی برای انجام ماموریت های به شیوه دلخواه چیزی است که در بازی لذت بخش است و بار جذابیت آن را به دوش می کشد. تکمیل ماموریت های اصلی، اختیاری و غیره -به شما امکان می دهد اسلحه ها را ارتقا دهید و مهارت های جدیدی خریداری کنید و اگرچه مکانیک پیشرفت چیزی نیست که بتوان آن را چندان برجسته نشان داد، اما آنها به اندازه کافی مناسب بازی هستند هستند. همان طور که قبلا هم اشاره کردم ، Sniper Ghost Warrior Contracts 2 یک بازی عالی نیست. از نظر بصری ، این یک بازی کاملاً زیبا است و طراحی صدا نیز بسیار چشمگیر است، خصوصاً صدای تیرهای اسنایپر که در فضای باز و بزرگ طنین انداز می شوند.

با این وجود، برخی از مشکلات فنی و اشکالات انیمیشنی وجود دارد که خوشبختانه چندان مهم نیستند اما به اندازه کافی که نمی توان آن ها را نادیده گرفت. بزرگترین مسائل Contracts 2 مربوط به نبرد از راه نزدیک است. تیراندازی چیزی است که این بازی در آن بهترین است، اما هر چند وقت یک بار ، شما را مجبور به برخوردهای نزدیک و تیراندازی می کند. تیراندازی از فاصله نزدیک در Contracts 2 بسیار کمرنگ است و سلاح ها به اندازه تفنگ های تک تیرانداز احساس شلیک نمی دهند. بنابراین این بخش ها بدون شک سرسری کار شده است. در همین حال، مخفی کاری نیز در بازی بسیار ساده است و هوش مصنوعی دشمنان بسیار پایین است. با توجه به نقش مهم مخفی کاری در Contracts 2 ، این یک نقص کاملاً واضح به نظر می رسد.

در نهایت می توان گفت که ششمین نسخه از سری اسنایپر گوست واریور در چیزی که همیشه برروی آن مانور داده یعنی تک تیراندازی بهتر از همیشه به نظر می رسد اما همچنان در داستان، مبارزات نزدیک و مخفی کاری ضعف هایی اساسی دارد.

مطالب مرتبط

>