ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام

ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام
ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام

لایک، زدن دو ضربه روی محتوای تولید شده حتی قلب و هرچیز دیگری که به آن گفته می شود؛ در واقع دریافت لایک در شبکه های اجتماعی مانند پول عمل می کند و ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام، می توانند ما را به پول بیشتری برسانند زیرا این لایک ها هستند که عامل ایجاد یک محتوای عالی اند. در این مقاله با روش ها و ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام بیشتر آشنا می شویم. روش هایی که می توانند برای رسیدن به لایک های بیشتر مفید واقع شوند.

بررسی ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام

امروزه اینستاگرام پلتفرم مناسبی برای کسب درآمد از طریق دیجیتال مارکتینگ است و طبیعتا تولید یک محتوای با کیفیت و جذاب عاملی است برای داشتن درآمد بهتر.

متأسفانه، دیگر ارائه یک محتوا خوب و با کیفیت تنها عامل دریافت لایک برای شما نیست زیرا با تغییر الگوریتم های اینستاگرام، نحوه دریافت لایک در اینستاگرام تغییر کرده است.

برای اطلاعات بیشتر در مورد الگوریتم اینستاگرام و نحوه استفاده بهتر از آن، نکات زیر را مطالعه و از آن ها در پست های خود استفاده کنید.

تولید محتوا با کیفیت؛ مهم ترین نکته

ممکن است واضح به نظر برسد، اما تولید محتوای با کیفیت بالا مهمترین عامل برای دریافت لایک در اینستاگرام است. زمانی که یک برند یا اینفلوئنسر وقت و منابع خود را برای تولید محتوای عالی و با کیفیت، صرف می کنند لایک های بیشتری را نیز در اینستاگرام دریافت می کنند.

البته، این سوال که چه چیزی یک محتوای “خوب” را ایجاد می کند، یک سوال کاملاً انتزاعی است و هیچ پاسخ جامع و کاملی برای آن وجود ندارد. با این حال ما برخی از دستورالعمل ها را برای تولید یک محتوا مناسب داریم:

به یک تم ثابت پایبند باشید

طرح های رنگی و زیبا در اینستاگرام بسیار محبوب هستند زیرا باعث می شوند پروفایل شما منسجم و چشمگیر باشد و پست های شما برای مخاطبان شما به یاد ماندنی شود.

سبکی به یاد ماندنی داشته باشید

داشتن نوع منحصر به فرد از محتوا باعث افزایش لایک در اینستاگرام می شود زیرا پست های شما با سایر افراد دارای تمایز است.

دوربین با کیفیت بالا

این روزها با اینکه دوربین تلفن های همراه بسیار باکیفیت هستند اما باز هم به پای یک دوربین با کیفیت بالا نمی رسند. یک دوربین حرفه ای به تولید محتوای حرفه ای تر کمک فراوانی می کند.

اکنون که ما پایه های ایجاد یک محتوای با کیفیت و جذاب را بنا نهادیم، باید به سراغ سایر ابزار ها و ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام برویم. بیایید در مورد ابزاری جادویی که به عنوان هشتگ شناخته می شود صحبت کنیم. ابزاری که باعث افزایش جذابیت پیج شما می شود و به شما برای گرفتن لایک های بیشتر در اینستاگرام کمک می کند.

استفاده از هشتگ های مناسب

هشتگ ها و ترفند های هشتگ گذاری به شما کمک می کنند تا با افراد بیشتری در ارتباط باشید، بتوانید آن ها را جذب کنید و در نهایت لایک های بیشتری را در اینستاگرام دریافت کنید. البته هشتگ ها باید متناسب با محتوا تولید شده باشند.

چندی پیش، می توانستید کپشن های خود را با ده ها هشتگ عمومی پر کنید و به تعداد زیادی لایک برسید. اما با تغییر و بروزرسانی الگوریتم های اینستاگرام، این استراتژی ها دیگر کار نمی کنند.

هنگام ایجاد استراتژی بازاریابی برای اینستاگرام خود، باید درباره هشتگ های مناسب تحقیق کنید تا با استفاده درست از آن ها، به لایک های بیشتری برسید.

در این جا نکاتی برای یافتن هشتگ های مناسب آورده شده است:

هشتگ های مرتبط

پیشنهادهای هشتگ «مرتبط» اینستاگرام را کاوش کنید. برای مثال اگر #shampoo را جستجو کنید، هشتگ های مشابه براساس آن چه حساب های مرتبط دیگر استفاده و جستجو کرده اند، نشان داده می شود. این زمانی است که الگوریتم اینستاگرام بسیار مفید واقع می شود، زیرا می توان مطمئن شد که هشتگ های مناسب برای جلب مخاطبان خود و دریافت لایک را انتخاب کرده ایم.

ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام
اینستاگرام هشتگ هایی مشابه آنچه را جستجو کرده اید پیشنهاد می کند.

تحقیق درباره مخاطب و رقبا

توصیه می کنیم هشتگ های مورد استفاده مخاطبان خود را به صورت دستی جستجو کنید. این ها افرادی هستند که سعی می کنید به آن ها دسترسی پیدا کنید. بنابراین باید از همین افراد برای افزایش لایک در اینستاگرام استفاده کنید. توجه داشته باشید که رقبای شما از هشتگ هایی استفاده می کنند که مخاطبان شما را مورد هدف قرار می دهند.

از تگ کردن استفاده کنید

آیا می دانید استفاده از تگ و تگ کردن حساب های مرتبط در پست شما، امکان افزایش تعامل را به وجود می آورد؟

تگ ها به همان شکل هشتگ ها عمل نمی کنند، اما هدف مشابهی دارند: افزایش دسترسی و تعامل. در مطالب خود حساب های مرتبط مانند محصولات یا مارک های برجسته، تأثیرگذاران موجود در فضای اینستاگرام یا افرادی که فکر می کنید از پست واقعی لذت می برند یا به آن علاقه مند هستند را تگ کنید.

این کار تأثیر فراوانی در نحوه مشاهده الگوریتم اینستاگرام در رابطه با مطلب شما خواهد داشت. با استفاده از تگ کردن در پست، احتمال حضور آن پست در صفحه اکسپلور فالوور های حساب های تگ شده افزایش می یابد. در نتیجه باعث افزایش دسترسی کلی، تعامل و لایک های بیشتر در پیج شما می شود.

ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام

نکته حائز اهمیت در این جا این است که در استفاده از تگ کردن زیاده روی نکنید زیرا همانند هشتگ ها، اگر به طور مداوم همان حساب ها را بدون دلیل مربوطه در پست ها تگ کنید، خطر هرزنامه یا اسپم شدن افزایش می یابد.

از لوکیشن تگ استفاده کنید

پست های اینستاگرام که دارای لوکیشن تگ هستند، 79٪ بیشتر از پست هایی که از آن استفاده نمی کنند درگیر مشارکت و تعامل می شوند. بنابراین آمار استفاده از لوکیشن تگ، یکی دیگر از ابزار و ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام است که به بیشتر دیده شدن پست ها کمک می کند.

اطمینان حاصل کنید که لوکیشن تگ را در پست های مربوطه قرار می دهید، بنابراین افراد بیشتری از مخاطبان شما را کشف می کنند و با محتوای شما درگیر می شوند. این امر به ویژه اگر یک تجارت محلی کوچک داشته باشید و به دنبال برقراری ارتباط با مردم منطقه خود هستید بسیار مهم است.

از لوکیشن تگ در استوری هم می توان استفاده کرد. از آن در استوری استفاده کنید و دامنه دسترسی خود را افزایش دهید.

آپلود پست در ساعاتی که اکثر کاربران فعال هستند

طبق الگوریتم های اینستاگرام، آپلود پست در زمانی است که مخاطبان احتمالی شما بیشترین فعالیت را دارند، یکی از مهمترین فاکتورهای دریافت لایک بیشتر است.

هنگامی که یک پست به سرعت دیده شود، الگوریتم اینستاگرام تشخیص می دهد که محتوای خوب یا کاربر پسندی تولید شده است. بنابراین آن را برای کاربران بیشتری به نمایش در می آورد. حتی اگر خوش شانس باشید در صفحه اکسپلور نیز به نمایش در خواهد آمد.

به طور مداوم فعال باشید

قطعا دستورالعمل مشخصی برای تعداد آپلود کردن پست در اینستاگرام وجود ندارد. اما این نکته را باید به یاد داشت که برخورداری از تداوم و نظم در آپلود کردن پست ها از تعداد آن بسیار مهم تر است. در واقع کیفیت نباید فدای کمیت شود.

در بارگذاری پست ها در اینستاگرام خود نظم و ثبات داشته باشید. با این کار مخاطبان شما به منظم بودن محتوای شما عادت می کنند که باعث می شود تا شما به عنوان یک برند و پیج معتبر و جذاب شناخته شوید.

به یاد داشته باشید که نباید بیش از حد پست بگذارید زیرا علاوه بر این که وقت شما را بیهوده می گیرد باعث ایجاد تاثیر منفی در مخاطبان شما می شود. در نتیجه نه تنها هیچ سودی برای شما ندارد بلکه عواقب بدی هم در پی خواهد داشت.

میزبان یک مسابقه یا یک بازی آنلاین باشید

نکته آخر و آخرین مورد از ترفند های افزایش لایک در اینستاگرام ، شامل بازگرداندن چیزی به فالوورهایتان است. برگزاری یک مسابقه روشی خارق العاده برای جلب مشارکت و افزایش تعامل در پیج شما و تضمین دریافت لایک های بیشتر است.

میزبان یک مسابقه یا یک بازی آنلاین باشید
مسابقات اینستاگرام برند Soap and Glory nail، با اهدای هدایای محصول و حتی همکاری با مارک های دیگر برای بهتر شدن جوایز آن ها. مطالب نیز زیبا به نظر می رسند!

مسابقه ها انگیزه ای برای دنبال کردن، نظر دادن و به اشتراک گذاری محتوای شما ایجاد می کند. زیرا شانس برنده شدن جایزه برای همه جذاب است. با طراحی درست یک مسابقه، نه تنها در اینستاگرام لایک دریافت می کنید، بلکه می توانید فالوور های خود را تشویق به انتشار مجدد محتوای تولید شده کنید. این کار نه تنها باعث افزایش تعامل خواهد شد بلکه دسترسی به پیج شما را نیز افزایش می دهد.

اما در این جا شاید سوال اساسی این باشد که چگونه یک مسابقه اینستاگرامی را طراحی و راه اندازی کنیم؟

در قدم اول باید در مورد جایزه تصمیم بگیرید. این تصمیم باید بر اساس موقعیت پیج و علایق فالوورهایتان گرفته شود. برای مثال، اگر شما یک برند تجاری هستید ممکن است بخواهید یکی از محصولات خود، بلیط یک رویداد یا نوعی کوپن از خدمات خود را به عنوان جایزه اهدا کنید.

گزینه های جوایز کاملاً بی پایان هستند اما مهم است که چیزی را انتخاب کنید که فالوورهای شما (و دوستانشان) آن را دوست داشته باشند و حاضر باشند برای آن در مسابقه شما شرکت کنند.

در واقع چهار مرحله برای ایجاد یک مسابقه اینستاگرام وجود دارد و این موارد به شرح زیر است:

1 – تمی واضح برای مسابقه تعریف کنید.

2 – جایزه ای مناسب انتخاب کنید.

3 – روش ورود افراد به مسابقه را تعیین کنید.

4 – مسابقه خود را دیوانه وار پخش کنید!

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *