آیفون 2024 با پردازنده تنها 2 نانومتر همراست

آیفون 2024 با پردازنده تنها 2 نانومتر همراست
آیفون 2024 با پردازنده تنها 2 نانومتر همراست

اپل در سال 2024 آیفون نسل بعدی خود را معرفی خواهد کرد. گوشی هوشمندی که بی شک مشخصات برجسته ای داشته و ویژگی های جذاب را دربرمی گیرد. برای کسب جزئیات بیشتر با اعوجاج همراه باشید.

چیپست های سری A فعلی اپل بر اساس فرایند 5 نانومتر ساخته شده اند ، اما اوضاع می تواند در سال 2024 به میزان قابل توجهی بهبود یابد ، زیرا TSMC برای ساخت یک کارخانه جدید که به تولید چیپست های 2 نانومتری اختصاص داده شده است ، چراغ سبز نشان داده است. با توجه به اینکه اپل یکی از بزرگترین مشتریان TSMC است ، شکی نیست که این کارخانه جدید به نفع اپل نیز خواهد بود.

این بر اساس گزارشی از Nikkei است که ادعا می کند بر اساس جدول زمانی ، TSMC تجهیزات را قبل از شروع تولید در 2023 نصب و آزمایش می کند. با فرض این که همه چیز طبق برنامه پیش می رود و هیچ گونه مشکل وجود ندارد ، کارخانه باید به موقع برای آیفون های 2024 ، که احتمالاً آیفون 16 خواهد بود ، یا هر طور که اپل قصد دارد آن را در آن زمان نامگذاری کند ، به موقع راه اندازی شود.

آیفون 2024 با پردازنده بسیار سریع از راه می رسد

برای اکثر کاربران نهایی ، این ممکن است فنی به نظر برسد ، اما مزایایی برای فرایند 2 نانومتری وجود دارد که بر عملکرد تلفن تأثیر می گذارد. این امر به این دلیل است که هرچه فرایند کوچکتر باشد ، چیپست کارآمدتر خواهد بود. این می تواند منجر به عملکرد بیشتر و همچنین عمر باتری شود ، که همه آنها را می توان توسط کاربر نهایی احساس کرد.

این یک چیز خوب است و حتی اگر از نظر فنی چندان تمایل ندارید ، تلفن هوشمندی که سریعتر کار می کند ، انرژی کمتری مصرف می کند و گرمای کمتری تولید می کند، به وضوح چیز خوبی است.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *