سونی در حال ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو است

سونی در حال ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو است
سونی در حال ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو است

سونی درصدد بوده بزودی مدل جدیدی از کنسول پلی استیشن 5 را تحت عنوان پلی استیشن 5 پرو معرفی کند و به تازگی جزئیاتی فاش شد. با اعوجاج همراه باشید.

یک افشاگر مشهور اطلاعاتی در مورد PlayStation 5 Pro ، بازسازی فرض شده سونی در اواسط چرخه ، ارائه کرده است. ظاهراً این کنسول یک پردازنده گرافیکی AMD جدید دریافت می کند که با مزیت ارائه عملکرد بسیار بهتر ، قدرت بیشتری مصرف می کند ، شاید برای بازی واقعی 8K کافی باشد.

پلی استیشن 5 مدتی است که راه اندازی شده است ، حتی اگر سطح سهام در اکثر کشورها ، اگر نه در همه کشورها ، همچنان مسئله ای باقی بماند. به طور معمول ، نسل کنسول ها با وجود نینتندو سوییچ ، بین شش تا هشت سال دوام می آورند. از سوی دیگر ، به روزرسانی های میان رده پلی استیشن سه سال در چرخه محصول رخ می دهد ، همانطور که در مورد پلی استیشن 3 اسلیم و پلی استیشن 4 پرو اتفاق افتاد.

طبق قانون Moore’s Dead Is (MLID) ، سونی قصد دارد پلی استیشن 5 پرو را تا پایان سال 2023 یا حداکثر در ماه های پایانی 2024 منتشر کند. MLID از سونی انتظار دارد که پلی استیشن 5 پرو را به پردازنده گرافیکی 36 Compute Unit (CU) مجهز کند ، هرچند پردازنده ای با فرایند 5 نانومتر. MLID استدلال می کند که افزایش سرعت کلاک در ترکیب می تواند تا 50 درصد عملکرد بهتری نسبت به کنونی که پلی استیشن 5 مدیریت می کند ، ارائه دهد و در بازی هایی که از وضوح دینامیکی استفاده می کنند ، فریم فریم و کیفیت تصویر به مراتب بهتری ارائه شود.

سونی در حال ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو است
سونی در حال ساخت کنسول پلی استیشن 5 پرو است

به طور خاص ، MLID هزینه کنسول بین 600 تا 700 دلار آمریکا را مورد بحث قرار می دهد و سونی با در نظر گرفتن پردازنده گرافیکی برتر ، Pro را از کنسول معمولی متمایز می کند. برای دستیابی به این هدف ، پردازنده گرافیکی به معماری جدیدی از AMD با حداکثر دو واحد CU که پلی استیشن 5 ارائه می دهد ، تکیه می کند. مصرف پلی استیشن 5 پرو نیز بسیار بیشتر از کنسول کنونی است. مجهز کردن کنسول Pro به چنین پردازنده گرافیکی بازی 8K را به واقعیت تبدیل می کند ، اگرچه MLID اذعان می کند که استفاده از تلویزیون 8K تا اواسط دهه پایین باقی خواهد ماند.

فن آوری های فوق نمونه ، مانند AMD FidelityFX Super Resolution ، می تواند 8K را از نظر جنبه ای به خانواده پلی استیشن 5 ، به ویژه یک کنسول Pro ارائه دهد. در نهایت ، ما انتظار داریم سونی پلی استیشن 5 اسلیم را نیز عرضه کند ، نه فقط پلی استیشن 5 پرو. این شرکت در حال حاضر شروع به کاهش وزن پلی استیشن 5 کرده است و تا کنون بیش از 300 گرم آن را اصلاح کرده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>