خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل

خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل
خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل

جی میل دو راه را برای خلاص شدن از یک ایمیل پیشنهاد می دهد: آرشیو کردن و حذف کردن. شاید هر دوی این گزینه ها یکسان به نظر برسند اما بین این دو تفاوت بزرگی وجود دارد. بر خلاف ایمیل های حذف شده، آرشیو شده ها هرگز کاملا از بین نمی روند. به راحتی می توانید آن ها را از آرشیو خارج کنید. در اینجا با روش خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل آشنا می شوید.

یک ایمیل آرشیو شده از نظر فنی هرگز از اکانت شما پاک نشده است. هنوز هم می توانید مثل یک ایمیل عادی دنبالش بگردید و پیدایش کنید. اما به هر حال ایمیل های آرشیو شده در اینباکس اصلی شما نمایش داده نمی شوند. برعکس ایمیل های حذف شده، بعد از گذشت سی روز هم به طور دائم پاک نمی شوند.

نحوه ی خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل

برای خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل شما نیاز دارید جی میل را در مرورگر دسکتاپ و یا روی آیفون، آیپد یا دستگاه اندروید باز کنید. اگر منو از قبل باز نشده است، از علامت منوی hamburger  در گوشه ی بالا، سمت چپ صفحه استفاده کنید تا باز شود. حالا گزینه ی All Mail را انتخاب کنید.

خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل

اینجا همان جایی است که شما تمام ایمیل های دریافت شده، ارسال شده و آرشیو شده را در کنار هم می بینید. ایمیلی را که آرشیو کرده اید، پیدا کنید.

خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل

شاید ورژن مورد استفاده ی شما ورژن دسکتاپ جی میل باشد. در این صورت بر روی آیکون Move to Inbox در نوار بالایی کلیک کنید.

ورژن دسکتاپ جی میل

در صورتی که از برنامه ی جیمیل در تلفن همراه استفاده می کنید، بر روی ایکون منوی سه نقطه ای کلیک کنید. سپس از منوی باز شونده Move to Inbox را انتخاب کنید.

خارج کردن ایمیل از آرشیو در جی میل

این همه ی کاری است که لازم است برای خارج کردن ایمیل از آرشیو در جیمیل انجام دهید. حالا ایمیل برای رجوع آسان تر در آینده به اینباکس اصلی جی میل شما باز خواهد گشت.

منبع:

مطالب مرتبط

>