تاریخ انتشار سیستم عامل iOS 15 اپل مشخص شد

تاریخ انتشار سیستم عامل iOS 15 اپل مشخص شد
تاریخ انتشار سیستم عامل iOS 15 اپل مشخص شد

اپل در جریان رویداد کالیفرنیا استریمینگ تاریخ انتشار سیستم عامل iOS 15 را مشخص کرده که در اواسط ماه سپتامبر است. با اعوجاج همراه باشید.

همانطور که انتظار می رفت ، اپل از رویداد “رویای کالیفرنیا” در 14 سپتامبر برای نشان دادن باند جدید گوشی های هوشمند آیفون 13 استفاده کرد. علاوه بر این ، این شرکت دو آیپد جدید ، اپل واچ سری 7 جدید و موارد دیگر را نیز معرفی کرد. به مناسبت انتشار ، این شرکت تاریخ راه‌اندازی ارتقاء بزرگ بعدی سیستم عامل های تلفن همراه خود را اعلام کرد. طبق اعلام این شرکت ، iOS 15 ، آخرین نسخه سیستم عامل iPhone در 20 سپتامبر منتشر می شود. این تأیید مستقیماً از صفحه خود اپل برای سیستم عامل تلفن همراه آن می آید. این به روزرسانی جدید شامل ارتقاء مهمی مانند خلاصه اعلان ها ، بهبودهای اساسی در جستجوی عمومی ، ویدجت های متحرک و قابل تغییر برای iPad و موارد دیگر است.

در زیر ، می توانید بررسی کنید چه iPhone هایی واجد شرایط این به روز رسانی هستند. طبق معمول ، iOS طیف وسیعی از iPhone های قدیمی را پوشش می دهد و این هنوز بزرگترین مزیت نرم افزار اپل است. با این حال ، ما همیشه به این واقعیت برمی گردیم که به روز کردن لیست تلفن های هوشمند انتخابی بسیار ساده تر از تعداد بیشماری تلفن های هوشمند Android برای OEM های مختلف در بازار است.

IOS 15 / IPADOS 15 دستگاه های پشتیبانی شده


آیفون ها و آیپاد تاچ

2020: iPhone 12 ، 12 Pro ، 12 mini ، 12 Pro Max و iPhone SE (2020)
2019: iPhone 11 ، iPhone 11 Pro ، iPhone 11 Pro Max
2018: iPhone XR ، iPhone XS ، iPhone XS Max
2017: iPhone 8 ، 8 Plus ، iPhone X
2016: iPhone 7 ، 7 Plus ، iPhone SE (نسل اول)
2015: iPhone 6s ، iPhone 6s ، iPod Touch (نسل 7)


آیپدها

آیپد اپل (نسل هشتم)
iPad (نسل 7)
iPad (نسل ششم)
iPad iPad (نسل 5)
iPad Air (نسل چهارم)
iPad Air (نسل سوم)
Apple iPad Air (نسل دوم)
آیپد مینی (نسل پنجم)
آیپد مینی (نسل چهارم)
Apple iPad Pro 12.9 (نسل 5)
iPad Pro 12.9 (نسل 4)
Apple iPad Pro 12.9 (نسل سوم)
iPad Pro 12.9 (نسل دوم)
iPad Pro 12.9 (نسل اول)
Apple iPad Pro 11 (نسل سوم)
iPad Pro 11 (نسل دوم)
Apple iPad Pro 11 (نسل اول)
iPad Pro 10.5 (نسل دوم)
اپل آیپد پرو 9.7 (نسل اول)

با مراجعه به لیست آیفون ها ، می بینیم که اپل آیفون هایی را که رسماً بیش از شش سال سن دارند ، پوشش می دهد. این دستگاه ها حداقل تا سپتامبر 2022 به روز می مانند. احتمالاً اپل به iOS 16 منتقل می شود و احتمالاً هر دستگاه 2016 را رها می کند. این چرخه به این معنی است که اپل قبل از رها کردن تلفن های هوشمند خود حداقل هفت سال از آنها پشتیبانی می کند. باز هم ، این به طور قابل توجهی طولانی تر از متوسط نصب شده Android است. حتی گوگل نیز از این قاعده مستثنی نیست.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *