نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید

نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید
نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید

پر شدن فضای ذخیره‌سازی می تواند باعث ایجاد مشکلات جدی در دستگاه اندروید شود. یک راه آسان برای آزاد کردن مقداری فضا، حذف فایل های تکراری است. اینجا با نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید آشنا می شوید. اگرچه این کار ما یک راه آسان برای انجامش به شما یاد خواهیم داد.

فضای ذخیره‌سازی در اندروید می تواند کمی شلوغ باشد، بنابراین جای تعجب نیست که فایل های تکراری بدون اطلاع شما ساخته شوند. جستجو در فهرست طولانی فایل‌ ها و تلاش برای انتخاب فایل های تکراری به صورت دستی جالب نیست. خوشبختانه، برنامه Files by Google می تواند کمک کند.

نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید

Files by Android روی بسیاری از دستگاه‌ های اندروید از قبل نصب شده است. اگر در گوشی شما نیست، می توانید آن را از Google Play Store دانلود کنید. این اولین قدم در نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید است.

نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید

اولین باری که برنامه را باز می‌ کنید، از شما خواسته می‌ شود با شرایط خدمات و خط‌ مشی رازداری Google موافقت کنید. برای ادامه در صورت موافقت، روی Continue ضربه بزنید.

نصب Files

با ضربه زدن روی Allow در پنجره ای که باز می شود، مجوز دسترسی به فایل هایتان را به برنامه بدهید.

مجوز دسترسی

حالا پس از انجام این مراحل مقدماتی می توانیم کار را شروع کنیم. ابتدا به قسمت Clean در قسمت پایین بروید.

Clean

یک یا دو ثانیه به برنامه فرصت دهید تا همه چیز بارگذاری شود. شما باید پیام Delete Duplicates را در جایی روی این صفحه ببینید. روی Select Files ضربه بزنید تا وارد آن شوید.

حذف فایل های تکراری در اندروید

مجددا ممکن است لازم باشد یک ثانیه به برنامه فرصت دهید تا فایل ها را بارگیری کند. اکنون همه فایل های تکراری را در کنار هم و با برچسب اصلی فایل اصلی خواهید دید. می‌توانید روی All Duplicates ضربه بزنید تا نسخه اصلی را نگه دارید و همه موارد تکراری را حذف کنید یا فایل‌ها را مرور کنید و به صورت دستی انتخاب کنید.

حذف فایل های مشابه

پس از این که فایل های مد نظرتان را انتخاب کردید، گزینه Move Files to Trash در پایین صفحه را انتخاب کنید.

حذف فایل های مشابه

دوباره روی Move Files to Trash ضربه بزنید تا انتخابتان را تایید کنید.

نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید

تمام شد! نحوه حذف فایل های تکراری در اندروید به این ترتیب است. فایل ها به سطل زباله منتقل می شوند و پس از 30 روز برای همیشه حذف می شوند. برنامه Files by Google چندین راه دیگر هم برای خالی کردن فضای ذخیره‌سازی دارد. این یک ابزار مفید برای تمیز نگه داشتن دستگاه های اندروید شما است.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *