شرکت NetEase استودیو کوانتیک دریم را خریداری می کند

شرکت NetEase استودیو کوانتیک دریم را خریداری می کند
شرکت NetEase استودیو کوانتیک دریم را خریداری می کند

استودیو موفق کوانتیک دریم که سابقه درخشان در توسعه عناوین چون Detroit: Become Human و بازی Heavy Rain دارد، احتمال توسط NetEase خریداری شود.

شرکت NetEase استودیو کوانتیک دریم را خریداری می کند، تام هندرسون از خبرنگاران به نام صنعت بازی فاش کرده در تابستان سال جاری خبر خرید استودیو کوانتیک دریم توسط NetEase جهانی می شود.

این استودیو فرانسوی بیشتر برای دیوید کیج شناخته شده و پیشتر شعبه جدیدی در کانادا بازگشایی کرد. دیوید کیج کارگردانی و نویسندگی بازی های مطرحی چون The Nomad Soul، بازی Fahrenheit، بازی Heavy Rain، بازی Beyond: Two Souls و بازی Detroit: Become Human برعهده داشت.

از سال 2018 کوانتیک دریم تحت فروش قرار گذاشته شد و پس از رونمایی بازی Star Wars Eclipse علاقمندان بیشتری پیدا کرد تا آن را خریداری کنند. سابقه درخشان در توسعه بازی و حضور دیوید کیج مشتریان بیشتری را مجاب می کند تا این استودیو فرانسوی را خریداری کنند.

کوانتیک دریم در دستان نت ایز قرار می گیرد

شرکت NetEase استودیو کوانتیک دریم را خریداری می کند

هندرسون بیان داشته تا نهایی شدن قرارداد میان نت ایز و کوانتیک دریم فاصله چندانی باقی نمانده و باید منتظر ماند. شرکت نت ایز در حال گسترش فعالیت خود برای نشر بازی های ویدئویی روی کنسول و رایانه شخصی است. دو ماه قبل هم استودیویی به نام Nagoshi توسط همین شرکت بازگشایی شد تا فعالیت خود را بیش از پیش گسترش دهد.

ناگفته نماند که توشیهیرو ناگوشی از خالقان یاکوزا با گذشت 32 سال همکاری در سگا تصمیم گرفته این کمپانی را ترک کرده و به استودیو نت ایز بپیوندد. در سال 2019 بخش کمی از سهام کوانتیک دریم توسط نت ایز خریداری شد و حال باید انتظار داشت بزودی سهام بیشتری را خریداری کرده و به مالک اصلی این استودیو فرانسوی تبدیل شود.

پیش از این شایعه شد که سونی به دنبال خرید استودیو کوانتیک دریم است اما عملی نشد. در هر صورت باید منتظر اخبار مفصل و کامل باقی ماند.

منبع:

مطالب مرتبط

>