روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11
روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه از فایل ها به صورت آفلاین در ویندوز 11 نسخه پشتیبان تهیه کنید تا در صورت بروز مشکل در دستگاه، بتوانید آنها را بازیابی کنید. اینجا با روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11 آشنا می شوید.

گرفتن خودکار بک آپ با File History و بازیابی فایل ها در صورت از بین رفتن اطلاعات چگونه است؟

به مسیر Start > Control Panel > System and Security File History Turn on بروید.

آیا ویندوز 11 سیستم بک آپ گیری دارد؟

File History راه حل پیش فرض پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات در ویندوز 11 است. این راه حل در ویندوز 8 معرفی شد و به شما اجازه می دهد تا از فایل ها و پوشه های ذخیره شده در Library به صورت خودکار و تدریجی نسخه پشتیبان تهیه کنید. فایل ها در یک درایو خارجی یا یک پوشه Networked پشتیبان گیری می شوند.

قابلیت پشتیبان گیری و بازیابی یکی دیگر از ابزارهای داخلی ویندوز 11 است، اما مایکروسافت توسعه این قابلیت را متوقف کرده است، ابزارهای شخص ثالث برای ایجاد نسخه پشتیبان کامل سیستم از این قابلیت قدیمی بهتر عمل می کنند.

نکته: نرم‌افزارهای متعددی برای پشتیبان گیری رایگان در ویندوز وجود دارند. هنگامی که به قابلیت های پشتیبان‌ گیری و همگام‌ سازی پیشرفته‌ تری مانند پشتیبان‌ گیری و همگام‌ سازی انتخابی نیاز دارید، از میان آنها انتخاب کنید.

بک آپ ویندوز 11 کجا قرار دارد؟

سه روش اصلی برای حفظ فایل‌ ها و پوشه‌ ها در ویندوز 11 وجود دارد:

نسخه پشتیبان را با File History تهیه کنید.

با ابزارهای شخص ثالث system image نسخه پشتیبان تهیه کنید.

در OneDrive پشتیبان بگیرید.

File History در کنترل پنل است. همچنین می‌ توانید با استفاده از 5 گیگابایت فضای ذخیره‌سازی رایگان در دسترس هر کاربر ویندوز، با OneDrive در فضای ابری نسخه پشتیبان تهیه کنید. قابلیت همگام‌ سازی پوشه OneDrive در قسمت تنظیمات موجود است.

از آنجایی که فضای ابری محدود تنها برای پشتیبان گیری جزئی از برخی فایل ها مفید است، همیشه بهتر است از ترکیبی از منابع پشتیبان آفلاین و آنلاین را استفاده کنید.

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

در اینجا دو روش اصلی برای پشتیبان گیری از تمام فایل هایتان به صورت آفلاین در دستگاه ویندوز 11 را یاد می گیرید. چند تفاوت بین این دو روش وجود دارد.

استفاده از File History در ویندوز 11:

یک روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11، File History است که روشی جدید برای کپی کردن فایل ها در یک مکان خارجی است. می توان آن را طوری پیکربندی کرد که به طور خودکار در فواصل زمانی از پیش تعیین شده عملیات بک آپ در ویندوز را انجام دهد.

1- وارد Start شوید.

2- Control Panel را تایپ کنید و وارد اولین نتیجه جستجو شوید.

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

3- System and Security را انتخاب کنید.

System and Security

4- File History را انتخاب کنید. اگر File History فعال نیست، یک درایو خارجی وصل کنید و پنجره را دوباره باز کنید.

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

5- از سمت چپ Advanced settings را برگزینید.

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

6- در لیست کشویی Save Copies of Files زمانبندی را مشخص کنید. گزینه پیش فرض Every hour است.

تنظیم زمابندی بک آپ

7- همچنین می‌ توانید تعیین کنید که نسخه پشتیبان فایل‌ ها تا چه مدت حفظ شود. منوی کشویی Keep saved versions را باز کنید و آن را بر اساس نیازتان تنظیم کنید. پیش فرض Forever است.

زمان نگهداری فایل ها

8- به File History برگردید و از سمت چپ Exclude folders را برگزینید. برای پوشه‌هایی که نمی‌خواهید از آن‌ها پشتیبان بگیرید، Add را بزنید. پوشه را در Explorer بیابید و آن را وارد کنید.

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11

9- به صفحه اصلی File History بازگردید. گزینه Turn On را برای فعالسازی File History بزنید. ویندوز بک آپ گیری فایل‌ها از Libraries, Contacts و Favorites را آغاز خواهد کرد.

10- روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11 اینگونه است. اجازه دهید ادامه یابد. اگر به دلایلی منصرف شدید، می‌توانید Turn off را بزنید تا فرآیند خاتمه یابد.

روش گرفتن بک آپ کامل در ویندوز 11
بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *