نسخه های پرو آیفون 14 بدون ناچ از راه می رسند

نسخه های پرو آیفون 14 بدون ناچ از راه می رسند
نسخه های پرو آیفون 14 بدون ناچ از راه می رسند

شرکت اپل در حال توسعه نسل جدید آیفون ها موسوم به آیفون های 14 است. خانواده ای که چهار مدل داشته و اکنون اطلاعات جدیدی درباره آنها فاش شد.

نسخه های پرو آیفون 14 بدون ناچ از راه می رسند، طبق تازه ترین گزارش مشخص شده که اپل قصد دارد در نسخه های پرو آیفون 14 ناچ را حذف کرده و حفره دوربین قرار دهد، طرحی که سالهاست سایر شرکت های تولیدکننده گوشی های اندرویدی به آن رسیدند و در حال ارائه محصولی با چنین مشخصه ظاهری هستند.

سری آیفون 14 چهار مدل آیفون 14، 14 مکس، 14 پرو و 14 پرو مکس دارد. گفته شده دو مدل پرو از صفحه نمایش ناچ برخوردار نیستند و این در حالی بوده که مدل های ساده با صفحه نمایش ناچ البته ناچ کوچکتر راهی بازار می شوند. تاکنون رندرهایی مربوط به نسل بعدی آیفون 14 دریافت کردیم و این طور پیداست قرار نیست شاهد تحولی در ظاهر باشیم و تنها مدل های پرو بدون ناچ از راه می‌رسند.

در سوی دیگر گفته شده نسخه های پرو دارای پردازنده قدرتمندتر A16بایونیک اپل هستند که نسبت به A15بایونیک ارتقایافته مدل غیرپرو عملکرد بهتری دارد. همچنین حسگر دوربین اصلی در مدل های پرو 48 مگاپیکسلی می شود اما مدل های ساده فاقد چنین حسگری هستند و تنها کیفیت تصویربرداری بهتری خواهند داشت اما در اعداد و ارقام روی کاغذ مشابه قبل هستند.

سری آیفون 14 پرو بهتر از مدل های ساده این خانواده

نسخه های پرو آیفون 14 بدون ناچ از راه می رسند

پس از اینکه اپل آیفون ایکس را معرفی کرد، تحولی در طراحی اسمارتفون ها به وجود آمد و شرکت های تولیدکننده سعی کردند این سبک طراحی را پیش گیرند. اما در سوی دیگر اپل نسبت به رقبا عقب مانده و اکنون محصولاتش را با طراحی قدیمی عرضه می کند. طبق تصاویر منتشر شده، صفحه نمایش نسخه پرو آیفون 14 دارای حفره بیضی شکل در کنار یک حفره کوچک دیگر است و خبری از ناچ نیست.

گفته می شود حسگر دوربین، فیس آیدی و برخی دیگر در این بخش ها تعبیه شدند و قرار نیست حذف شوند. همچنین حاشیه صفحه نمایش کمتری را در مدل های پرو سری آیفون 14 شاهد هستیم. این طور از گزارش ها مشخص است، اپل سعی دارد مدل های ساده را برای افرادی در نظر گیرد که قصد ندارند هزینه زیادی برای خرید آیفون جدید داشته باشند و در سوی دیگر مدل های پرو برای حرفه ای‌ها تدارک دیده شده است.

مدل های پرو دست کم بیش از 1000 دلار قیمت خواهند داشت و ارزان نیستند. صفحه نمایش مدل های ساده 6.1 و 6.7 اینچ بوده و مدل پرو و پرو مکس نیز 6.4 و 6.7 اینچی است. به هر حال جهت کسب جزئیات بیشتر باید تا سپتامبر سال جاری منتظر ماند.

منبع:

مطالب مرتبط

>