اولین سیمکارت جهان

اولین سیمکارت جهان
اولین سیمکارت جهان

همراه اول اولین سیمکارت تولید شده در جهان

اولین فاز شبکه تلفن همراه کشور، در مرداد ماه سال ۱۳۷۳ در شهر تهران با ۲۴ ایستگاه رادیویی و با ظرفیت ۹۲۰۰ شماره آغاز شد که با واگذاری ۴ سیم کارت به کارکنان نهاد ریاست جمهوری، رسماً عرضه سیم کارت تلفن همراه در ایران شکل گرفت. و با استقبال غیرمنتظره و بی نظیر مردم از این رویکرد روبه رو شد. همچنین هیئت وزیران بنا به پیشنهاد وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، اساسنامه شرکت ارتباطات سیار را با سرمایه ۲۰۰۰میلیارد ریال تصویب کرد و کلیه وظایف امور ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران به شرکت ارتباطات سیارایران واگذار شد. وبا جدی شدن خصوصی ‌سازی صنعت مخابرات کشور و اهمیت حضور در بازار رقابت تجاری، در سال ۱۳۸۶ این شرکت  دارای «نام»، «نشان»، «رنگ» و «شعار» تجاری خاص خود شد. سپس در سال ۱۳۸۹ پس از خصوصی شدن شرکت مخابرات ایران، این شرکت از سهامی خاص به سهامی عام تبدیل شد. وام سیم کارت ۹۱۲ بدون ضامن و چک در بنیتا سیم ممکن شد.

اولین سیمکارت جهان

تاریخچه سیمکارت همراه اول

نخستین مرحله از راه‌اندازی سیمکارت همراه اول در سال ۷۳ با ظرفیت سازی برای ۹۲۰۰ شماره در شهر تهران آغاز شد. در ۱۹ مرداد ماه همان سال با واگذاری ۴ سیم کارت به نهاد ریاست جمهوری، برای اولین بار عرضه رسمی سیم کارت همراه اول در ایران آغاز شد. سپس با توجه به نیاز و تقاضای مردم به این پدیده، فعالیت هایی متناسب با جهت گیری جهانی برای توسعه شبکه تلفن همراه اول در مجموعه مخابرات کشور صورت گرفت. همچنین در طول برنامه سوم، ۴ میلیون و ۵۹۰ شماره تلفن همراه واگذار شد که با ۸/۹۳۴ درصد رشد رو به رو بوده است و ضریب نفوذ تلفن همراه از ۷۸/۰ درصد در ابتدای برنامه سوم به ۵۰/۷ درصد در انتهای برنامه افزایش پیدا کرد و سه استان اول از نظر ضریب نفوذ در پایان برنامه سوم تهران، اصفهان و یزد و نیز از نظر عملکرد واگذاری تلفن همراه تهران، اصفهان و فارس اول بودند. در ادامه به سرویس های ارائه دهنده همراه اول میپردازیم؛

اینترنت نسل ۳و ۴ و ۴٫۵، وای فای اول، سامانه خدمات، آنلاین همراه من، باشگاه فیروزه ای، سیم کارت کودک، سیم کارت دانشجو

انتقال و انتظار مکالمه، مکالمه گروهی، سرویس FDN، محدودیت مکالمه، اتصال به نمابر و دیتا، پیام کوتاه، پیام صوتی، تماس بان، پرداخت همراه، سرویس رومینگ بین‌الملل‌، سرویس جدید VoLTE، رومینگ بین‌الملل، پردیس همراه اول، سرویس‌های ارزش افزوده.

درباره ی شرکت همراه اول:

شرکت ارتباطات سیار در ایران همواره با نام همراه اول شناخته می شود، این شرکت سابقه و قدمتی دیرینه دارد و همواره حدود ۹۵ میلیون سیم کارت از این شبکه به فروش رفته است و در حال استفاده هستند، این شرکت اولین و بزرگترین اپراتور  شبکه تلفن همراه در ایران شناخته می شود که توانسته بهترین سیم کارت ها با بهترین آنتن دهی را وارد بازار ها کند و در اختیار مصرف کنندگان قرار بدهد. بدانید که این شرکت حدودا ۲۹۴۰ منطقه را در ایران پوشش می دهد از این رو خطوط آن هم آنتن دهی بالایی دارند و هم پر سرعت ترین اینترنت را دارا هستند، قابل ذکر است که این شرکت زیر نظر مستقیم مخابرات فعالیت می کند به همین دلیل است که خطوط آن کیفیت بالایی دارند و به عنوان خطوط برتر شناخته می شوند. در این شرکت مخابراتی می توان همواره انواع سیم کارت های اعتباری و دائمی و سیم کارت دیتا را مشاهده کرد و متناسب با نیاز خود خرید را انجام داد.

این مجموعه خدمات متعددی را روزانه ارائه می دهد به همین دلیل طرفداران بسیاری را به سمت خود جذب کرده است، خطوط این شرکت در تمام کشور آنتن دهی دارند و می توان با کمک آنها به اسامی ارتباط خود را برقرار کرد. امروزه در بیشترین جاده ها و محیط های کشور تعداد بالایی از آنتن های همراه اول نصب شده است تا افراد بتوانند در هر نقطه ای که هستند به راحتی از این خطوط استفاده نمایند. سیم کارت همراه اول این شرکت از نوع دائمی و اعتباری همواره قابلیت ارتباط رومینگ بین المللی با ۲۷۰ اپراتور و حدود ۱۱۲ کشور را دارد و در نتیجه می توان با اطمینان کامل از آن در هر راه‌اندازینقطه ای استفاده کرد و با هر کشوری ارتباط گرفت. این شرکت از سال ۷۳ راه‌اندازی شده است و در ابتدا به عنوان یک شرکت با سهامی خاص شناخته می شد که پس از فروش مقدار کمی از سهام خود در بازار بورس همواره با نام سهامی عام شناخته می شود، بدانید که این مرکز روزانه تعداد بالایی از خطوط را با شماره های مختلف و یا متناسب با سفارش مشتریان تولید کرده و روانه بازار ها می کند تا در اختیار افراد قرار بگیرد.

خدمات مشترکین همراه اول به چه صورت می باشد ؟

شرکت همراه اول دارای دو خطوط اعتباری و دائمی می باشد که همواره هر کدام خدماتی مختص به خود دارند، بدانید که خدمات مشترکین همراه اول اصولا براساس نوع خط تعیین می شود، برای دسترسی به این خدمات می توان به برنامه همراه من دسترسی پیدا کنید که در آن تمام خدمات مورد نیاز برای شما به صورت دقیق ثبت شده است. لازم به ذکر است که دسترسی آنلاین به خدمات مشترکین کمک می کند تا بتوان به راحتی خدمت مورد نیاز خود را یافت و آن را خریداری نمود. از مهمترین خدماتی که همراه اول برای مشتریان خود در نظر گرفته است می توان به فراپیام، رومینگ بین المللی، تماس صوتی، پیامک، جیرینگ همراه اول، اینترنت پر سرعت، باشگاه فیروزه ای مشتریان و بسیاری خدمات دیگر که هر کدام به نوبه خود حائز اهمیت هستند و برای افراد لازم و ضروری می باشند. خرید سیم کارت ۹۱۲ در تمام امور مشترکین امکان‌پذیر است

بدانید که این شرکت تلاش کرده تا خدماتی را به مشتریان و مشترکین خود ارائه بدهد که رضایت آنها را جلب می کند،مثلا افراد به اینترنت پر سرعت نسل ۴، ۴٫۵ و ۵ دارند تا بتوانند فعالیت های آنلاین خود را به راحتی و در کوتاه ترین لحظه و با کمترین هزینه انجام بدهند. خطوط ارتباطی همراه اول در زمان برقراری تماس با خطوط مشابه خود و یا تلفن ثابت منزل و اداره ها همراه هزینه های کمتری را برای افراد رقم خواهد زد به همین دلیل است که این خدمات ویژه باعث شده اند تا روز به روز به تعداد مصرف کنندگان این خطوط در کشور افزوده شود. باید بگوییم که خدمات مجموعه در صفحه های فروش سیم کارت همراه اول هم به صورت کامل و دقیق ثبت شده است و می توانید با مشاهده کردن این خدمات خط مورد نظر خود را انتخاب کرده و تهیه نمایید. هر چه خدمات بیشتر و بهتر باشند مسلما مشتریان هم بیشتر به سمت خرید و مصرف سیم کارت همراه اول جذب می شوند که این امر فعالیت شرکت همراه اول را گسترش خواهد داد.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *