تبلیغات گوگل برای افزایش مشتری

تبلیغات گوگل برای افزایش مشتری
تبلیغات گوگل برای افزایش مشتری

اگر اخیرا فروشگاه تجارت الکترونیک خود را راه‌اندازی کرده‌اید، باید به‌دنبال راه‌هایی برای افزایش فروش و انجام تبلیغات آنلاین باشید. برای بسیاری از ما، این فرآیند حول محور تبلیغات گوگل برای افزایش فروش می‌چرخد. با این حال، یک تکنیک دیگر وجود دارد که این روزها به طرز عجیبی محبوب شناخته‌ شده‌است. این روش نه‌تنها در بین مشاغل جدید تجارت الکترونیک محبوب است، بلکه شامل تبلیغات پولی با موتورهای جستجو می‌شود.

بله درست حدس زدید. ما در‌مورد کمپین‌های تبلیغات گوگل برای افزایش فروش یا همان دیجیتال مارکتینگ صحبت می‌کنیم! در این وبلاگ، بهترین شیوه‌های تبلیغات گوگل را مورد بحث قرار می‌دهیم تا بتوانید از استراتژی تبلیغات پولی خود نهایت استفاده را برده و میزان فروش خود را افزایش دهید. اگر می‌خواهید در‌رابطه‌ با این شیوه تبلیغاتی اطلاعاتی کامل و جامع کسب کنید، پیشنهاد می‌شود به مطالعه ادامه این محتوا بپردازید.

تبلیغات گوگل برای افزایش فروش چیست؟

تبلیغات گوگل یکی از موثرترین روش‌ها برای افزایش جذب مخاطب و میزان فروش محصولات یا ارائه خدمات به‌شمار می‌رود. در این بخش از محتوا به بررسی تبلیغات گوگل برای افزایش فروش می‌پردازیم. هم‌چنین درصورت آشنایی با وظایف شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ در راستای انجام تبلیغات گوگلی در این محتوا همراه ما باشید.

گوگل به‌عنوان یکی از پر استفاده‌ترین موتورهای جست‌وجوگر در سراسر جهان شناخته شده‌است. یکی از این موتورهای جست‌وجوگر Google Ads است، که در سال 2000 معرفی شده‌است. درواقع Google Adsیک پلتفرم تبلیغاتی PPC یا به نوعی پرداخت به ازای هر کلیک است که به بازاریابان و صاحبان مشاغل اجازه می‌دهد تا در صفحات نتایج موتور جستجو تبلیغ و بازاریابی‌‌کنند. شما برای دریافت تبلیغات گوگل برای افزایش فروش هدفمند، می‌توانید با هزینه‌‌‌‌کردن کلیدواژه خود را در مقابل صفحه نتایج موتور جستجو از طریق Google Adwords به نخستین نتایج صفحه جستجو منتقل کنید. جالب است بدانید هر زمان که کاربری روی تبلیغ شما کلیک کند، موظف هستید هزینه مربوطه را بپردازید.

توجه داشته‌باشید کهGoogle Ads بر اساس اصل مناقصه کار می‌کند؛ اما در مقابل نمره کیفیت شما را نیز در نظر خواهد گرفت. این یک تضمین است تا کاربران از صرف هزینه برای موتورهای جست‌وجوگر جهت تبلیغ اطمینان خاطر داشته‌باشند و بخاطر استفاده از تبلیغات گوگل برای افزایش فروش به کمک شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ بهترین تجربه کاربری برای آن‌ها به ارمغان آید. بنابراین این روزها بسیاری از مشاغل تجارت الکترونیکی کمپین‌های Google Adword خود را افزایش می‌دهند. شاید برایتان سؤال ‌‌پیش‌آید که چرا و به چه دلیل؟ این مجموعه‌ها عموما برای گسترش کسب‌وکار و پیام خود در سراسر جهان این اقدام را انجام می‌دهند. شما نیز اگر می‌خواهید کسب و کار خود را توسعه دهید، باید به فکر تبلیغات گوگل برای افزایش فروش محصولات و گسترش خدمات خود باشید.

تبلیغات گوگل برای افزایش فروش چیست؟

چگونه کار می‌کند؟

کسب‌وکارها می‌توانند مشتریان را در یک شبکه جستجو یا یک شبکه نمایش مورد هدف قرار دهند. شبکه‌های جستجو از تبلیغ‌کنندگان می‌خواهند که برای محصول یا نوع خدمات خود مرتبط‌ترین کلمات کلیدی را پیشنهاد‌‌کنند. هرموقع کاربر آن کلمات کلیدی خاص ارائه‌شده را با یک برنامه منظم و سنجیده‌شده در یک کادر جستجو وارد کند، می‌تواند آگهی تجاری خود را به‌عنوان اولین و بهترین پیشنهاد در نتایج جستجو ببیند. از سوی دیگر شبکه نمایش به کسب‌وکارها این اجازه را می‌دهد تا بنرهای مربوط به تجارت خود را در سایت‌هایی که قبلا جزوی از سایت‌های شبکه Googleبود، نمایش دهند. در این میان دو عامل اصلی وجود دارد که بر تبلیغات گوگل شما تاثیر می‌گذارد:

  • حداکثر امتیاز پیشنهادی
  • امتیاز کیفیت تبلیغات

به طور کلی حداکثر پیشنهاد به مبلغی اشاره دارد که شما مایلید در ازای کلیک‌هایی که روی تبلیغات خود دریافت می‌کنید بپردازید. از سوی دیگر، امتیاز کیفیت نشان می‌دهد که شما چه مقدار تبلیغات خود را برای کاربران بهینه کرده‌اید.

هزینه تبلیغات گوگل چقدر است؟

مبلغی که صرف تبلیغات گوگل برای افزایش فروش باید بپردازید، بستگی به بازاریابی شما خواهد داشت. اساسا گوگل تبلیغات شما را به‌صورت رایگان نمایش می‌دهد. هم‌چنین تعرفه هر کلیک عمدتا به رقابتی که در حوزه کسب و کاری شما در بازار ایجاد شده‌است، بستگی دارد. هنگامی که Google Ads به درستی انجام شود، می‌تواند ترافیک زیادی را به سایت شما هدایت کند.

چه کسی می‌تواند از تبلیغات گوگل برای افزایش فروش استفاده کند؟

شما اگر صرفا به این دلیل که دوستانتان از گوگل به‌عنوان منبع تبلیغاتی استفاده می‌کنند یا حتی سایر مشاغل تجارت الکترونیک به اهداف خود می‌رسند، می‌خواهید وارد حوزه تبلیغات گوگل برای افزایش فروش شوید، سخت در اشتباه هستید. یکی از گام‌های ضروری که شما در این راه باید بردارید دانستن نوع و روش کمپین تبلیغاتی مناسب با تجارت شما است. برای بهره‌مندی از تبلیغات گوگل باید نسبت به پارامترهای ذکر شده در زیر اطلاعات کامل کسب کرده و در انجام تبلیغات خود از آن‌ها استفاده کنید.

  • مطلع شوید که مخاطبان هدف کسب‌وکار شما زمان زیادی را به‌صورت آنلاین می‌گذرانند.
  • کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما به‌طور گسترده در وب و موتورهای جست‌وجوگر، جستجو می‌شوند.
  • صنعتی که در آن کار می‌کنید اغلب توسط مجلات و وبلاگ‌های آنلاین پوشش داده می‌شود.
  • شما مایل به سرمایه‌گذاری در جدیدترین ابزارهای تحقیقاتی کلمات کلیدی مانند Moz یا WordStream هستید.
  • رقبای شما هم‌چنین در کانال‌های بازاریابی هزینه‌دار و بدون‌هزینه می‌توانند سرمایه‌گذاری‌‌کنند.

مزایای تبلیغات گوگل چیست؟

برخلاف سایر روش‌های بازاریابی و گسترش کسب‌وکارها، هزینه‌ استراتژی‌های تبلیغات گوگل باعث کاهش بودجه بازاریابی شما نخواهدشد. همان‌طورکه همه ما اطلاع داریم، ایده سرمایه‌گذاری هزینه‌دار تا حدودی ریسک‌دار و ترسناک است. در این زمینه Google Adwordsمی‌تواند به شما کمک کند تا با اطمینان کامل و بدون بروز هیچگونه خطایی در راستای تبلیغات گوگل برای افزایش فروش فعالیت داشته‌باشید. شما می‌توانید فواید آن را به‌سرعت و با شفافیت کامل مشاهده کنید. در واقع این دیجیتال مارکتینگ یکی از بازاریابی‌های مناسب برای پیاده‌سازی استراتژی‌های مختلف است. کاربرد Google Adwords فقط برای صاحبان مشاغل تجارت الکترونیکی جدید نیست، بلکه صاحبان تجارت تاسیس شده قدیمی نیز می‌توانند از آن بهره‌مند شوند. همه ما اطلاع داریم که کمپین‌های تبلیغاتی گوگل بخشی جدایی‌ناپذیر از برنامه بازاریابی دیجیتال است. حال نیز در ادامه به برخی از دلایل موجود که این امر ذکر شده را تثبیت می‌کند، می‌پردازیم.

مزایای تبلیغات گوگل چیست؟

۱.سریعتر از SEO کار می‌کند

سئو یا بهینه‌سازی موتورهای جستجو، ارگانیک است. به این منظور توصیه می‌شود از تبلیغات گوگل برای افزایش فروش محصول خود استفاده کنید. سئو و تبلیغات گوگل هر دو به فرآیند ایجاد ترافیک کمک می‌کنند، اما عملکرد گوگل ادز سریعتر است و می‌تواند ترافیک را به‌سرعت هدایت کند. مطمئنا، ترافیک ارگانیک برای تجارت شما بسیار مهم به‌شمار می‌رود. هم‌چنین فرآیند سئو، یک فرآیندی طولانی‌تر نسبت به تبلیغات سئو است. برای رتبه‌بندی هر کلمه کلیدی تلاش زیادی می‌شود. اگر زمان دارید و ترجیح می‌دهید به آرامی به سمت هدف خود حرکت کنید، سئو می‌تواند انتخاب خوبی باشد، اما اگر می‌خواهید نتایج زحمات خود را سریعتر ببینید و پیشرفت خوبی داشته‌باشید، بهتر است از تبلیغات گوگل برای افزایش فروش در کسب و کار خود استفاده کنید.

۲. از طریق صندوق ورودی Gmail به مشتریان بالقوه بیشتری دسترسی پیدا کنید

تقریبا هر کسب‌وکاری در مقطعی از بازاریابی خود از ایمیل استفاده می‌کند. صاحبان تجارت نیز بنابر این دلیل که گوگل در سال 2015 تبلیغات جیمیل را با تبلیغات گوگل ادغام کرد، این اجازه را دارند تا از طریق جیمیل به مشتریان بیشتری دسترسی پیدا‌‌کنند و تجارت خود را گسترش دهند. تبلیغات جیمیل در دو تب‌ مختلف همچون تب‌های تبلیغاتی و تب‌های اجتماعی می‌توانند ظاهر شوند. از سوی دیگر سازگاری آن‌ها با موبایل و دسکتاپ سنجیده و اثبات شده‌است. اگر بودجه محدودی در تبلیغات گوگل برای افزایش فروش محصولات تجارتی خود دارید، می‌توانید از تبلیغات جیمیل در عوض Google Adsبرای دستیابی به مشتریان بالقوه‌ استفاده کنید.

۳. دوباره با بازدیدکنندگان وب سایت خود ارتباط برقرار کنید

بزرگترین مزیت استفاده از تبلیغات گوگل برای افزایش فروش به‌عنوان کمپین بازاریابی، برای شما این است که به شما کمک می‌کند دوباره با بازدیدکنندگان قبلی سایت خود ارتباط برقرار کنید. از آنجایی که گوگل ادوردز یک تاکتیک بازاریابی هدفمند است، به شما کمک می‌کند تا کاربرانی را که قبلا از وب‌سایت شما بازدید کرده‌اند، اما اقدامی انجام نداده‌اند شناسایی و مورد هدف قرار دهید. راه‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانید آن بازدیدکنندگان را مجددا هدف‌گیری کنید. برای مثال، می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی مجدد را با استفاده از شبکه‌های نمایش یا شبکه‌های جستجو پیاده‌سازی کنید.

۴. آگاهی از برند ایجاد کنید

کمپین‌های تبلیغاتی گوگل می‌توانند به شما در افزایش فروش آنلاین کمک‌‌کنند، اما این تنها مزیت آن نیست. چراکه علاوه‌بر آن می‌تواند به شما در ایجاد آگاهی از برند کمک کند. به این دلیل است که وقتی کاربران کلمات کلیدی مورد استفاده شما را جستجو می‌کنند، تبلیغ شما می‌تواند در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر شود.

۵. تبلیغات گوگل برای افزایش فروش به شما کمک میکند تا از رقبای خود متمایز شوید

اگر مشتریان بالقوه شما محصولی را از طریق گوگل جستجو می‌کنند، باید صفحه شما در نتایج جستجو بیایید؛ زیرا در غیر این صورت با صفحه رقبای شما آشنا شده و به سراغ وب‌سایت‌های آنان خواهند رفت. به همین‌دلیل بسیار مهم است که مراقب رقابت خود باشید؛ بنابراین بدانید که رقبای شما از چه‌استراتژی‌های تبلیغاتی و تبلیغات خاصی برای بازاریابی محصولات خود استفاده می‌کنند. تبلیغات گوگل به شما اجازه می‌دهد تا از رقبای خود جاسوسی کنید. آن‌ها هم‌چنین به شما کمک می‌کنند تا فرصت‌های مناسب را در زمان مناسب به‌دست آورید.

آشنایی با بهترین روشها برای افزایش فروش خود با Google Adwords

بهترین روش‌های تبلیغات گوگل برای افزایش فروش به شرح زیر است:

۱. اندازه‌‌گیری تقاضا

یک استراتژی برنده تبلیغات گوگل برای افزایش فروش، بدون تعیین تقاضای مشتری ناقص است. اگر مخاطبان هدف شما به‌دنبال محصولات و خدمات شما نیستند، تبلیغات جستجو برای برند شما مفید نخواهد بود؛ بنابراین قبل از اینکه حتی به راه‌اندازی اولین کمپین تبلیغاتی گوگل خود فکر کنید، مطمئن شوید که حجم جست‌وجوی کلمات کلیدی خود را اندازه‌‌گیری کرده‌اید. ابزارهای زیادی برای این منظور طراحی شده‌اند که به شما این امکان را می‌دهند که تعیین کنید افراد چقدر کلمات کلیدی یا عبارات کلیدی مورد نظر شما را جستجو می‌کنند. اگر از Google Keyword Planner استفاده می‌کنید، می‌توانید پیش از ایجاد استراتژی، تخمین‌های پیشنهادی را نیز تعیین کنید. این ابزار می‌تواند به شما در برنامه ریزی گروه‌های تبلیغاتی و ایجاد استراتژی‌های پیشنهادی قوی کمک کند. 

آشنایی با بهترین روش‌ها برای افزایش فروش خود با Google Adwords

۲.تجزیه و تحلیل رقبا را انجام دهید

از دیگر مواردی که باید در راستای انجام تبلیغات گوگل برای افزایش فروش مورد توجه قرار‌‌گیرد، تجزیه و تحلیل رقبا است. فضای دیجیتال با انواع مختلف فروشگاه‌های تجارت الکترونیک اشباع شده‌است. این امر باعث به‌وجود آمدن رقابت سختی است. اگر به اطراف خود نگاه کنید، بسیاری از کسب‌و‌کارها را خواهید دید که در حال حاضر کمپین‌های تبلیغاتی گوگل فعال دارند. بدون دانستن برنامه رقیب خود، اجرای استراتژی که رقیب شما را تحت الشعاع قرار می‌دهد برای شما دشوار خواهد بود. این موضوع بدان معناست که آنها قبلا مجموعه مناسبی از کلمات کلیدی را برای کمپین‌های خود کشف کرده‌اند. آیا لازم است از داده‌های رقیب خود جاسوسی کنید و از یافته‌های خود برای ایجاد یک برنامه بهتر استفاده کنید؟ خیر، برای دسترسی به این اطلاعات ارزشمند، لازم نیست درگیر هیچگونه فعالیت غیرقانونی باشید. باز هم ابزارهای جستجوی کلمات کلیدی مختلفی در بازار موجود است تا تعیین کنید چه چیزی برای رقبای شما بهترین کار را دارد. هم‌چنین می‌توانید استراتژی‌های پیشنهادی آنها را در Google Ads مشاهده کنید. شما محتوای تبلیغات آن‌ها را نیز می‌دانید.

۳. کلمات کلیدی منفی را اضافه کنید

وقتی صحبت از استراتژی تبلیغات گوگل برای افزایش فروش می‌شود، هیچ چیز قدرتمندتر از کلمات کلیدی منفی نیست. هدف ‌قرار‌دادن کلمات کلیدی منفی به شما این امکان را می‌دهد تا کلمات و عباراتی را که با محصولات شما مرتبط نیستند، حذف کنید.

استفاده از کلمات کلیدی منفی برای کمپین تبلیغاتی گوگل شما مزایای زیادی دارد. برای مثال:

  • وقتی کلمات کلیدی و عباراتی را که ارزشمند هستند را کشف کنید، می‌توانید در پول خود صرفه‌جویی کنید.
  • آن‌ها کل فرآیند جستجو را بسیار هدفمند می‌کنند. این امر به این معناست که جستجوگران فقط تبلیغاتی را می‌بینند که مرتبط با جست‌وجوی آن‌ها است.
  • آن‌ها ترافیک هدفمندتری را به فروشگاه تجارت الکترونیک شما هدایت می‌کنند.

کلام آخر

در این محتوا به بررسی روش‌های تبلیغات گوگل برای افزایش فروش پرداخته شد. اگر شما نیز از فروشگاه آنلاین یا به عبارت دیگر از تجارت الکترونیک استفاده می‌کنید، بدون شک بهره‌گیری از تبلیغات گوگل می‌تواند میزان فروش و بازدید سایت شما را افزایش دهد. در این راستا می‌توانید با مراجعه به بهترین شرکت‌های دیجیتال مارکتینگ به انجام تبلیغات کسب‌وکار خود در گوگل بپردازید.

بیشتر بخوانید:
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *