فروش 2 میلیونی پلی استیشن 5 در انگلستان

فروش 2 میلیونی پلی استیشن 5 در انگلستان
فروش 2 میلیونی پلی استیشن 5 در انگلستان

شرکت سونی به تازگی اعلام کرد میزان فروش پلی استیشن 5 در بازار انگلستان از 2 میلیون دستگاه عبور کرده و به نقطه عطفی برای این کمپانی تبدیل شد.

فروش 2 میلیونی پلی استیشن 5 در انگلستان، فروش PS5 از زمان عرضه آن تقریباً دو سال پیش به دلیل کمبود عرضه با مشکل مواجه شده است، اما کنسول‌ها بدون در نظر گرفتن تعداد فروش قابل توجهی، به‌ویژه در شرایط موجود، همچنان به فروش خود ادامه می‌دهند. اخیراً، یکی دیگر از نقاط عطف مهم در بریتانیا بود.

طبق اطلاعات ارائه شده توسط Gfk (از طریق GamesIndustry)، PS5 اکنون 2 میلیون واحد در بریتانیا فروخته است. 98 هفته طول کشید تا به این رقم برسد، به این معنی که با PS3 (که به همان اندازه زمان برد) به عنوان چهارمین کنسول پرفروش در بریتانیا در تمام دوران ها هم سطح می شود. پس از PS4 در رتبه سوم (75 هفته)، PS2 در رتبه دوم (60 هفته) و Wii در رتبه اول (57 هفته) قرار دارد.

جالب اینجاست که PS5 با فروش 2 میلیون دستگاه، به دلیل قیمت بالاتر، درآمد بیشتری نسبت به هر کنسول دیگری در بریتانیا تا به امروز داشته است. با میانگین قیمت 455 پوند، تا به امروز 919 میلیون پوند از فروش سخت افزار در منطقه به دست آورده است.

پلی استیشن 5

می توان تصور کرد که با بهبود خط لوله عرضه PS5، سرعت فروش آن نیز افزایش می یابد. سونی قبلاً گفته بود که بهبود در این بخش از اولویت های اصلی این شرکت است. در ماه سپتامبر، PS5 شاهد افزایش سالانه بیش از 400 درصدی فروش به ایالات متحده بود. در همین حال، افزایش عرضه جهانی نیز به موقع برای فصل تعطیلات انتظار می رود.

گزارش اخیر همچنین ادعا می‌کند که سونی در حال برنامه‌ریزی برای افزایش تولید و عرضه 30 میلیون دستگاه PS5 در سال مالی آینده است که عمدتاً به دلیل عرضه مدل جدیدی است که دارای درایو دیسک قابل جدا شدن است. اطلاعات بیشتر در مورد آن را از طریق اینجا بخوانید.

تا 30 ژوئن، PS5 21.7 میلیون دستگاه در سراسر جهان فروخته است.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *