روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون

روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون
روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون

آیفونی با قابلیت شبکه 5G دارید اما 5G کار نمی کند؟ 5G شبکه بی سیم فوق سریع را ارائه می دهد، اما اگر نتوانید به آن وصل شوید، دلسرد کننده است. در این مطلب با روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون آشنا می شوید.

اگر در ارتباط با اتصال به شبکه های 5G در آیفون مشکل دارید، برای عیب یابی و رفع مشکل، ادامه مطلب را بخوانید.

مطمئن شوید آیفون شما از 5G پشتیبانی می کند

همه مدل‌ های آیفون 12 و مدل های بالاتر از شبکه 5G پشتیبانی می‌ کنند. این شامل همه مدل‌ های آیفون 12، آیفون 13 آیفون 14 و تمام انواع آن‌ها از جمله پرو، مینی، پرو مکس، پلاس و غیره می‌ شود.

مدل‌ های قبلی آیفون از شبکه 5G پشتیبانی نمی‌ کنند بنابراین اگر مدل قدیمی‌ تری دارید که به شبکه 5G متصل نمی‌ شود، به همین دلیل است که کار نمی‌ کند.

مطمئن شوید Cellular Plan از 5G پشتیبانی می کند

ممکن است مشکل از گوشی یا اتصال شما نباشد. یک روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون این است که مطمئن شوید که شرکت مخابراتی و طرح خاص شما از شبکه 5G پشتیبانی می کند، زیرا همه اپراتورها این کار را نمی کنند.

می‌ توانید این موضوع را مستقیم از طریق شرکت مخابراتی تلفن همراهتان بپرسید، طرحی را که خریداری کرده اید بررسی کنید و یا نقشه های پوشش اپراتور را چک کنید تا ببینید شامل شما می شود یا خیر.

برای استفاده از 5G باید قابلیت آن در آیفون فعال شده باشد

برخی از کاربران ممکن است متوجه شوند که 5G در آیفون آنها فعال نیست و از پیوستن آنها به شبکه 5G جلوگیری می کند.

برخی از کاربران ممکن است به خاطر مصرف باتری 5G را فعال یا غیر فعال کنند، زیرا سرعت‌ های بالاتر معمولا باتری آیفون را سریع‌ تر خالی می‌ کند.

شما می توانید فعال بودن یا نبودن 5G در آیفونتان را با انجام مراحل زیر بررسی کنید:

1- برنامه Settings را باز کنید.

2- به قسمت Cellular و Cellular Data Options بروید.

3- ببینید 5G فعال است یا خیر.

پوشش 5G را در منطقه تان بررسی کنید

هر منطقه ای شبکه 5G در دسترس ندارد حتی اگر طرح تلفن همراه یا ارائه دهنده شرکت تلفن همراه 5G را ارائه دهد و در آیفونتان هم فعالش کرده باشید.

به عنوان مثال اگر در یک منطقه روستایی هستید، معمولا 5G نخواهید داشت اما در عوض به شبکه‌ های 4G LTE دسترسی دارید. این شبکه ها هم بسیار سریع هستند اما به سرعت 5G نیستند.

شما می‌ توانید با نگاه کردن به سایت شرکت‌ های مخابراتی مناطق تحت پوشش 5G را بررسی و تایید کنید.

حالت پرواز را روشن/خاموش کنید

یک روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون روشن و خاموش کردن حالت هواپیماست. این ترفند رایج عیب یابی برای مشکلات شبکه آیفون و مشکلات اتصال است، بنابراین این کار را خیلی سریع انجام دهید.

می‌ توانید حالت هواپیما را از طریق تنظیمات یا با رفتن به Control Center و خاموش روشن کردن آیکون هواپیما، چند لحظه صبر کنید، سپس روی آن ضربه بزنید تا دوباره خاموش شود.

Searching یا No Service به جای 5G می بینید؟

در موارد محدودی ممکن است کاربران آیفون 12 پیام Searching یا No Service را ببینند که ربطی به اتصال 5G ندارد. اگر این اتفاق افتاد، اولین کاری که می کنید Reboot آیفون باشد.

می‌ توانید آیفون 12، آیفون 12 پرو، آیفون 12 مینی و آیفون 12 پرو مکس را با فشار دادن ولوم بالا، کاهش صدا و سپس نگه داشتن دکمه روشن/خاموش تا زمانی که لوگوی اپل را روی صفحه نمایش ببینید، راه‌اندازی مجدد کنید.

وقتی آیفون 12 پشتیبان‌ گیری می‌ شود، یک لحظه فرصت دهید تا مطمئن شوید اتصال دیتا همانطور که انتظار می‌ رود عمل می‌ کند.

راه های دیگر عیب یابی 5G

مواردی که گفتیم چند روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون هستند. اگر این روش ها جواب نداد، موارد زیر را در نظر بگیرید:

به جای 5G پیام No Service یا Searching را می بینید؟ این احتمالا به این معنی است که شما خارج از محدوده پوشش 5G هستید یا یک برج مخابراتی خراب است. صبر کنید تا به محدوده بازگردید تا این مشکل خود به خود برطرف شود.

می‌ توانید تنظیمات Network را در آیفون بازنشانی کنید که تمام داده‌ های شبکه از جمله پسوردهای ذخیره‌شده Wi-Fi و سفارشی‌ سازی‌ های DNS را پاک می‌ کند، اما ممکن است مشکلاتی را که در اتصال دارید برطرف کند.

گاهی اوقات راه‌اندازی مجدد اجباری آیفون می تواند باعث شود 5G دوباره شروع به کار کند. این کار را در هر آیفون سازگار با 5G با فشار دادن Volume Up، Volume Down انجام دهید، سپس Power/Lock را فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را روی صفحه نمایش ببینید.

روش حل مشکل کار نکردن 5G در آیفون به این ترتیب است. اندروید دارید و در اتصال به اینترنت به مشکل برخورده اید؟ به راهنمای نحوه اتصال خودکار Wi-Fi در اندروید سری بزنید.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *