نحوه Force Restart آیفون 13 پرو

نحوه Force Restart آیفون 13 پرو
نحوه Force Restart آیفون 13 پرو

به خاطر طراحی متفاوت آیفون که تنها یک دکمه Home دارد، ری استارت کردن آیفون می تواند گیج کننده باشد. در این مطلب نحوه Force Restart آیفون 13 پرو را می بینید.

زمانی که آیفون برای اولین بار عرضه شد، نحوه طراحی گوشی ها را تغییر داد. به جای صفحه کلید کامل یا چند دکمه سخت، طراحی آیفون تنها یک دکمه داشت و با دکمه Home کار می کرد. دکمه‌های سخت در کناره‌ ها وجود داشت و همچنان وجود دارند اما در طول سال‌ ها دکمه Home نیز بازنشسته شده است. با این اوصاف، چگونه آیفون 13 پرو را Force restart کنیم؟ اینجا با نحوه Force Restart آیفون 13 پرو آشنا می شوید.

Force restart آیفون 13 پرو

بیایید با هم ببینیم نحوه Force Restart آیفون 13 پرو چگونه است. آیفون 13 پرو جدیدترین مدل آیفون (در حال حاضر) است و دکمه هوم ندارد. از نظر طراحی و عملکرد دکمه‌ ها، آیفون ها از اولین مدل تا مدل‌های آیفون 8 تغییرات زیادی کرده‌ اند. تا پیش از حذف دکمه ها، دکمه کناری این آیفون‌ ها می‌ توانست برای Force Restart استفاده شود اما اکنون دکمه های کناری Siri را فعال می کنند و مسیر مستقیمی برای Force Restart ندارید.

چگونه آیفون 13 پرو را Force Restart کنیم

شما از دو راه برای Force Restart آیفون 13 پرو می توانید استفاده کنید. راه اول این است که از طریق برنامه Settings راه‌اندازی مجدد را انجام دهید و راه دوم این است که از دکمه های سخت کنار دستگاه استفاده کنید.

روش اول: استفاده از برنامه Settings

با نحوه Force Restart آیفون 13 پرو همراه باشید. برنامه Settings یک قابلیت داخلی دارد که آیفون را Force Restart می کند. اگر رابط کاربری گوشی پاسخگو باشد، این راحت ترین روش برای راه‌اندازی مجدد آیفون است.

1- ابتدا برنامه Settings را باز کنید.

2- به General بروید.

3- به پایین اسکرول کنید و روی Shut Down ضربه بزنید.

4- با استفاده از اسلایدر روی صفحه آیفون را خاموش کنید.

5- هنگامی که گوشی خاموش شد، دکمه کناری/دکمه Siri را فشار دهید و نگه دارید تا روشن شود.

نحوه Force Restart آیفون 13 پرو

روش دوم: استفاده از دکمه های فیزیکی

یک نحوه Force Restart آیفون 13 پرو را دیدید. راه دیگری نیز برای انجام این کار دارید. اگر رابط کاربری گوشی شما پاسخگو نیست یا به هر دلیلی کند شده است، می توانید از دکمه های سخت کناری دستگاه برای راه‌اندازی مجدد آن استفاده کنید.

1- دکمه بالا بردن صدا را فشار دهید و رها کنید.

2- دکمه پایین آوردن صدا را فشار دهید و رها کنید.

3- دکمه کناری/Siri را فشار دهید و نگه دارید تا نوار لغزنده خاموش شدن گوشی را ببینید.

4- از اسلایدر خاموش کردن گوشی استفاده کنید و آیفون را خاموش کنید.

5- هنگامی که گوشی خاموش شد، دکمه کناری/Siri را فشار دهید و نگه دارید تا دوباره روشن شود.

نحوه Force Restart آیفون 13 پرو

به راحتی آیفون را Force Restart کنید

با نحوه Force Restart آیفون 13 پرو آشنا شدید. آیفون ها یا بهتر است بگوییم iOS گزینه Force Restart ندارند. همیشه ابتدا آیفون را خاموش می کنید و سپس آن را روشن می کنید. اگر از گوشی اندروید استفاده می‌کردید، ممکن است به داشتن گزینه Restart در منوی پاور عادت کرده باشید، اما iOS از همان رویکرد پیروی نمی‌کند.

هیچ راه دیگری برای خاموش شدن گوشی وجود ندارد مگر اینکه اجازه دهید باتری کاملا خالی شود. اگر بعد از تحویل گرفتن آیفون برای تعمیر با مشکل مواجه شدید، ممکن است لازم باشد دوباره آن را بررسی کنید. Force Restart ممکن است کمک زیادی نباشد. در حال حاضر، اگر می‌ خواهید مشکلی را برطرف کنید، بهتر است آن را به نمایندگی اپل ببرید.

نحوه Force Restart آیفون 13 پرو به این ترتیب است. در همین زمینه خوب است راهنمای نحوه ری استارت آیفون 13 را نیز ببینید و یاد بگیرید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *