اپل بیشترین فروش را در بازار چین دارد

اپل بیشترین فروش را در بازار چین دارد
اپل بیشترین فروش را در بازار چین دارد

برکسی پوشیده نیست که اپل یکی از بزرگترین برندهای پرفروش گوشی هوشمند در جهان است. حال به تازگی مشخص شد که فروش این شرکت در چین فوق العاده بالا بود.

اپل بیشترین فروش را در بازار چین دارد، رقابت در بازار گوشی های هوشمند با سرعت تمام ادامه دارد. با این حال، یک برند تقریباً در هر بازاری موفق می شود از رقبای خود پیشی بگیرد. درست حدس زدید، اپل بسیار جلوتر از رقبای خود است، به خصوص در بخش پریمیوم. علاوه بر این، این شرکت حتی در بازارهایی مانند چین که برندهای داخلی بسیار قوی هستند، این تسلط را حفظ می کند. طبق آخرین گزارش ها، اپل به بالاترین سهم بازار ماهانه در چین رسیده است.

طبق گزارش خدمات نبض بازار ماهانه کانترپوینت، اپل در اکتبر 2022 به بالاترین سهم بازار ماهانه خود (25٪) در چین رسید، در حالی که برای دومین ماه متوالی به اولین OEM در این کشور تبدیل شد. در حالی که فروش سایر OEM های کلیدی در ماه اکتبر کاهش یافت، اپل 21 درصد رشد داشت. در سال گذشته، فروش چین 15 درصد کاهش یافت، در حالی که فروش اپل تنها 4 درصد کاهش یافت.

اپل

اپل در دو سال گذشته از نظر سهم بازار در چین به ارتفاعات جدیدی دست یافته است. در نوامبر و دسامبر 2020 و در اکتبر، نوامبر و دسامبر 2021 به رکورد ماهانه سهم بازار رسید. قابل ذکر است که سال 2020 نیز سالی بود که تحریم های ایالات متحده علیه هواوی اعمال شد.

اتان چی، مدیر تحقیقات چین، درباره رشد بازار در چین گفت: «بازار چین به دلیل عوامل متعددی از جمله فشارهای اقتصاد کلان و قرنطینه‌های COVID-19 که به احساسات مصرف‌کننده ضربه می‌زند، کساد بوده است. فروش کلی 4 درصد کاهش یافت. با این حال، اپل موفق شد از روند بازار سرپیچی کند. این نیز ماهیت انعطاف پذیر بخش ممتاز را نشان می دهد.

با نگاهی به روند دو سال گذشته در چین، واضح است که اپل به عنوان برنده آشکار سهم هواوی در بازار پریمیوم ظاهر شده است. تقریباً به یک رهبر بلامنازع در بخش ممتاز چین تبدیل شده است. سری آیفون 14 با عملکرد بهتر آیفون 14 پرو و پرو مکس نسبت به نسل قبلی به خوبی آغاز شده است. آیفون 13 نیز به عملکرد خوب خود ادامه می دهد، زیرا آیفون 14 تفاوت کمی با آیفون 13 دارد.

مطالب مرتبط
منبع
رحیمه جهاندار

رحیمه جهاندار

اگر چه در زمینه کارشناسی حقوق تحصیل کردم اما عاشق فناوریم که هر چقدر دربارش بنویسم کمه. تشنه فیلم و سریال هستم و کمی هم کتاب می خونم. امیدوارم محتوام برای شما مفید واقع بشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *