هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون

هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون
هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون

خطای آیفون 4013 می تواند با جلوگیری از بازیابی دستگاه، اختلال اساسی ایجاد کند. این ارور می تواند به خاطر طیفی از مشکلات، از خود دستگاه گرفته تا کابل شارژ یا نقص نرم‌افزار ظاهر شود. اینجا هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون می بینید.

ارور 4013 معمولا به خاطر مشکلات سخت‌افزاری است اما ممکن است مشکل نرم‌افزاری از سمت مک یا کامپیوتر نیز باشد. آپدیت، Force Restart، تعویض کابل و تمیز کردن پورت شارژ را امتحان کنید. امتحان کردن فرآیند بازیابی در رایانه دیگری ممکن است کمک کند، همانطور که برخی تعمیرات DIY یا کمک گرفتن از اپل می تواند کمک کننده باشد. با هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون همراه باشید.

ارور 4013 آیفون چیست؟

این ارور آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ را تحت تأثیر قرار می دهد و هر زمان که سعی کنید دستگاه را با استفاده از کامپیوتر مک یا ویندوز بازیابی کنید، ظاهر می شود. پیامی مانند:

The iPhone 'name' could not be restored. An unknown error occurred (4013).

این کد خطای خاص به یک خطای سخت‌افزاری عمومی اشاره دارد، اما موارد دیگری مانند 9، 4005، و 4014 نیز وجود دارد که ممکن است به همین شکل ظاهر شوند. اگرچه ممکن است این مشکل سخت‌افزاری باشد، اما چند نکته ساده وجود دارد که می توانید قبل از کثیف کردن دستانتان یا پرداخت هزینه تعمیر آن را امتحان کنید.

آپدیت macOS یا iTunes

اولین مورد از هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون که باید سراغش بروید، آپدیت کردن مک یا iTunes (اگر از ویندوز استفاده می کنید)، است.

به قسمت System Settings > General > Software Update بروید. در ورژن های قدیمی‌تر، آپدیت های جدید در System Preferences > Software Update هستند.

macOS را به آخرین نسخه به روز کنید

اگر نسخه جدیدی در دسترس بود، (که با شماره نسخه اصلی جدید، یعنی «macOS 13.0» مشخص می‌شود)، آن را دانلود کنید. در ویندوز می توانید iTunes را با باز کردن برنامه و کلیک کردن روی Help > Check for Updates به روز کنید.

آیفون یا آیپد را Force Restart کنید

دومین مورد از هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون، Force Restart آیفون است.

در iPhone 8 یا جدیدتر (از جمله iPhone X) یا مدل iPad بدون دکمه هوم: دکمه افزایش صدا را فشار دهید و رها کنید، دکمه کاهش صدا را فشار دهید و رها کنید، سپس دکمه کناری یا top آیپد را فشار دهید و نگه دارید.

با فشار دادن ولوم بالا، سپس پایین آوردن صدا و سپس فشار دادن و نگه داشتن دکمه کناری، آیفون را به اجبار راه‌اندازی مجدد کنید.

در آیفون 7 یا آیپاد تاچ نسل هفتم، دکمه افزایش صدا و کناری را فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را مشاهده کنید که نشان می دهد دستگاه در حال راه‌اندازی مجدد است. در مدل‌های قدیمی‌تر آیفون، آیپد یا iPod touch که دکمه Home دارند، دکمه Home و کناری (یا بالا) را فشار دهید و نگه دارید تا لوگوی اپل را ببینید.

دستگاهتان را به مک یا کامپیوتر ویندوز وصل کنید و دوباره امتحان کنید

پس از آپدیت و راه‌اندازی کامل دستگاه‌ها، وقت آن است که دوباره بازیابی را امتحان کنید. آیفون، آیپد یا iPod touch را با استفاده از کابل (ترجیحا کابل اصلی و بدون آسیب) به کامپیوتر وصل کنید. اکنون سعی کنید دوباره فرآیند را آغاز کنید.

اگر می‌خواهید نرم‌افزار دستگاه را بدون از دست دادن داده ها آپدیت کنید، مطمئن شوید که به‌جای Restore، گزینه Update را فشار دهید. اگر قبلا در تلاش بودید دستگاه را بازیابی کنید، این خیلی مهم نیست. با کلیک روی Restore همه چیز روی دستگاه دوباره نصب می شود و از شما می خواهد که آن را از اول تنظیم کنید یا از iCloud یا با استفاده از یک نسخه پشتیبان محلی بازیابی کنید.

USB Cable را عوض کنید یا پورت را تمیز کنید

شاید مشکل از کابل USB شما باشد. اطمینان حاصل کنید که هر از چند گاهی پورت شارژ آیفون را به دقت بررسی و تمیز کنید. فقط به این دلیل که آیفون شما به طور معمول شارژ می شود، باعث نمی شود پورت کاملا سالم باشد چرا که همه پین ها برای برق استفاده نمی شوند، برخی به طور خاص برای انتقال داده استفاده می شوند.

پورت لایتنینگ آیفون را با خلال دندان تمیز کنید

از یک کامپیوتر دیگر استفاده کنید

یکی از هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون، امتحان کردن پروسه با کامپیوتری دیگر است. اگر دستگاه دیگری دارید که می‌توانید از آن برای بازیابی آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ استفاده کنید، با این کار می‌توانید خطای 4013 را برطرف کنید. به احتمال زیاد مشکل از گوشی است اما ممکن است اینطور نباشد.

آیفون را به نمایندگی اپل ببرید

اگر هیچکدام از هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون تا اینجا به شما کمکی نکرد، آیفون را به اپل ببرید و از آن‌ها بخواهید بفهمند که چه چیزی باعث خطای آیفون 4013 برای شما شده است. آنها بسته به علت مشکل، پیشنهاد تعویض یا تعمیر دستگاه شما را خواهند داد.

اگر دوره گارانتی آیفونتان تمام شده است (پیام Coverage Expired را در قسمت Settings > General > About می بینید)، باز هم می‌توانید آن را به اپل ببرید و از آنها بپرسید که چه خبر است. ممکن است اپل سعی کند بدون هزینه آن را در فروشگاه تعمیر کند. در غیر این صورت، قبل از انجام هر کاری، تخمینی برای تعمیرات دریافت خواهید کرد، بنابراین تا زمانی که مجوز تعمیر را صادر نکنید، لازم نیست پولی خرج کنید.

فضای داخلی فروشگاه اپل

گزینه دیگری که دارید این است که به یک مرکز تعمیرات غیرمجاز بروید که ممکن است بتواند مشکل را برای کمتر از اپل یا یکی از شرکای آن برطرف کند. خودتان باید تصمیم بگیرید آیا آن مرکز قابل اعتماد است و ارزش ریسک کردن را دارد یا خیر. اکنون با هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون آشنا شده اید.

از DIY Fix برای ارور 4013 کمک بگیرید

خطای آیفون 4013 در آیفون X به دلیل وجود Face ID و سنسورهای گوشی جلو رایج است. برخی پیشنهاد می‌کنند که با استفاده از این راهنمای iFixit برای آپدیت سفت‌افزار با استفاده از مک یا کامیپوتر، آن را قطع کنید.

هشت راه برطرف کردن ارور 4013 آیفون این موارد هستند. در این زمینه، از شش مشکل رایج آیفون 13 و روش حل آنها نیز غافل نشوید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *