روش اتصال دسته PS4 به اندروید

روش اتصال دسته PS4 به اندروید
روش اتصال دسته PS4 به اندروید

بازی های موبایل هر سال پیشرفته‌تر می شوند و دسته یک کنسول بازی به شما امکان می دهد تا Game را آن طور که باید وشاید، بازی کنید. در این نوشتار چگونگی اتصال یک کنترلر بیسیم Play Station 4 به یک گوشی یا تبلت اندروید را به شما آموزش می دهیم و به شما نشان خواهیم داد که چگونه مشکلات آن را برطرف کنیم.

در این بخش چگونگی اتصال gamepad با گوشی یا تبلت اندروید را توضیح می دهیم. اما پیش از انجام هر کاری از پر بودن شارژ دسته PS4 مطمئن شوید.

1- در کنترلر PS4 دکمه های PS و Share را در یک زمان فشرده و نگاه دارید.

روش اتصال دسته PS4 به اندروید

2- وقتی light bar دسته آغاز به چشمک زدن یا flashing کرد، می توانید دکمه ها را رها کنید.

چشمک زدن دسته PS4

3- در دستگاه اندروید خود به بخش Settings یا تنظیمات بروید و گزینه Bluetooth  را بزنید تا به بخش تنظیمات بلوتوث بروید.

4- اگر نماد Bluetooth را پیدا نکردید، در فهرست برنامه های خود، آیکون Settings را بزنید. معمولا می توانید بخش بلوتوث را در زیر عنوان Device Connections یا اتصالات دستگاه، یا Wireless & networks پیدا کنید که این بستگی به برند و نسخه اندروید گوشی یا تبلت شما خواهد داشت.

5- با زدن سوئیچ Bluetooth در بالای نمایشگر دستگاه اندروید خود، از روشن بودن بلوتوث مطمئن شوید.

6- در پائین بخش Bluetooth فهرستی از دستگاه های بلوتوث پیرامون خود را خواهید دید. Wireless Controller را برای جفت شدن دسته PS4 با گوشی یا تبلت اندروید بزنید.

بخش Bluetooth فهرستی از دستگاه های بلوتوث پیرامون خود را خواهید دید. Wireless Controller را برای جفت شدن دسته PS4 با گوشی یا تبلت اندروید بزنید.

7- با زدن دکمه Pair، جفتیدن دسته با دستگاه را تائید کنید. پس از چند ثانیه، Gamepad پلی استیشن شما در زیر عنوان Paired Devices نمایش داده خواهد شد.

مشکلات معمول در اتصال دسته به گوشی یا تبل اندروید

پس از اتصال دسته به دستگاه اندروید، معمولا دسته به خوبی کار خواهد کرد و الیته ممکن است در این میان مشکلاتی نیز پیش بیاید که ما در اینجا دو نمونه از این مشکلات را بررسی خواهیم کرد.

کندی یا lagging دسته PS4 در اندروید

اگر میان زدن دکمه و پاسخ آن در نمایشگر، تاخیر پیش آمد، نشان می دهد که اتصال خوبی ندارید. برای گشایش این مشکل، می توانید اپلیکیشن Blutooth Auto Connect را از فروشگاه گوگل دانلود کنید.

  1. پس از نصب برنامه، دسته کنترلر خود را بانجام گام های پیشین دوباره به تبلت یا گوشی وصل کنید. سپس برنامه Bluteooth Auto Connect را باز کنید.
  2. در برنامه Advanced را تپیده و پس از آن Debug را بزنید.
  3. با تپیدن دکمه Back به برگه نخست برنامه باز گردید.
  4. با تپیدن box کنار Set Last Device  گزینه automatic connection، آن را روشن کنید.

کنون اگر چیزی باعث مختل شدن سیگنال شود، اپلیکیشن برای جلوگیری از کندی و لگ زدن، از نو متصل می شود.

مشکل قرار گیری نادرست دکمه های دسته PS4

دسته PS4، خودکارانه تنظیم و پیکره بندی می شود. اگر می خواهید جای دکمه ها را تغییر دهید می توانید از اپلیکیشن Multilanguage Key Redefinder استفاده کنید که به شما امکان می دهد تا جای دکمه ها را خودتان تعیین کنید.

برای استفاده از این برنامه، در حالی که دسته به گوشی یا تبلت متصل است. برنامه Multilanguage Key Redefinder را باز کرده و انتخاب کنید که هر دکمه می باید نماینده چه کلیدی باشد.

بیشتر بخوانید:
منبع
Avatar

حسانه حدادی

از سال 1390 در حوزه فناوری و دیجیتال مارکتینگ فعالیت دارم و از رشته کارشناسی ارشد شهرسازی فارغ التحصیل شده ام، خیلی خوشحالم که اینجا هستم تا خدمتی به سرزمینم داشته باشم، امیدوارم مطالبی که می نویسم مورد پسند شما واقع شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *