روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف

روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف
روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف

در صورت کم شنوایی یا زمانی که از طریق هدفون به موسیقی گوش می دهید، آیفون شما می تواند صداهای اطراف را به شما هشدار دهد. همه چیز درباره ی آن را در روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف خواهید یافت.

آیفون شما بسیاری از ویژگی های مخفی مفید را دارد که Sound Recognition یکی از آنهاست. با تشخیص صدا، آیفون شما می تواند صداهای خاصی را تشخیص دهد و یک اعلان برای اطلاع شما از آنها ارسال کند. این صدا ممکن است زنگ هشدار، صدای صحبت کردن کسی، زنگ در یا آهنگ خاصی باشد. واقعا هیچ محدودیتی وجود ندارد.

در این مقاله، روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف و راه‌ های مختلفی که می‌ توانید از آن در زندگی روزمره استفاده کنید، به خصوص اگر در شنیدن چیزهای اطرافتان مشکل دارید، خواهید دید.

روش تنظیم Sound Recognition در آیفون

بیایید ببینیم روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف چگونه است. Sound Recognition یک قابلیت Accessibility است، بنابراین می‌ توانید به راحتی آن را در تنظیماتتان پیدا کنید و فعالش کنید. فقط این مراحل را دنبال کنید:

1- Settings را باز کنید و به Accessibility بروید.

2- به پایین اسکرول کنید و Sound Recognition را در قسمت Hearing پیدا کنید.

3- سوییچ را در حالت روشن قرار دهید.

ضامن تشخیص صدا و صداها

پس از فعال شدن این ویژگی، به عنوان یک ویجت در Control Center نیز ظاهر می شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که روی آن در Control Center ضربه بزنید تا هر زمان که دوست دارید آن را روشن یا خاموش کنید.

بسیاری دیگر از ویژگی های دسترسی وجود دارد که می توانید از آنها بهره ببرید. روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف را یاد گرفتید.

آیفون چه صداهایی را تشخیص می دهد؟

روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف را دیدید. آیفون یک لیست از پیش ساخته شده از صداهای ضروری خاصی دارد که می تواند تشخیص دهد. می‌ توانید این لیست را در آیفون‌ های دارای iOS 16 و نسخه‌ های جدیدتر در قسمت Sound Recognition > Sounds مشاهده کنید. از طرف دیگر، می‌ توانید آیکون Sound Recognition را در Control Center فشار دهید تا لیست را ببینید.

صداها در چهار بخش دسته بندی می شوند:

Alarms: هشدار آتش، آژیر و دود.

Animals: صدای سگ و گربه.

Household: زنگ در، شکستن شیشه، صدای آب، بوق ماشین، کتری و…

People: شامل Baby Cryingcoughing و Shouting.

لیست صداها - زنگ هشدار و حیوانات

چه پدر و مادر یک نوزاد باشید، چه صاحب حیوان خانگی، یا فقط فردی که برای مدتی از خانه شما فاصله می گیرد، تشخیص صدا می تواند نقش مهمی در جلب توجه شما داشته باشد.

در بالای گزینه های موجود در این منو، می توانید یک صدای سفارشی برای زنگ هشدار یا دستگاه اضافه کنید.

روش تنظیم تشخیص صدای سفارشی

اگر صدای خاصی را در لیست موجود نمی بینید، نگران نباشید زیرا می توانید آیفون را برای تشخیص آن صدا آموزش دهید. در اینجا نحوه اضافه کردن صدای سفارشی آمده است:

1- به Sound Recognition در Accessibility بروید.

2- Sounds را انتخاب کنید.

3- هشدار سفارشی را در قسمت Alarms و Custom Appliance or Doorbell، در قسمت Household خواهید دید. بعد از اینکه آیفون را نزدیک زنگ ساعت یا دستگاه قرار دادید، یکی را انتخاب کنید.

به افزودن دستگاه سفارشی ادامه دهید

4- Continue را بزنید، یک نام اضافه کنید.

اضافه کردن نام برای صدای لوازم خانگی سفارشی

پس از آماده شدن، Start Listening را فشار دهید. مطمئن شوید که برای گرفتن بهترین نتیجه، کمترین صدای پس زمینه وجود داشته باشد.

شروع به گوش دادن برای صدای سفارشی کنید

از Sound Recognition استفاده کنید تا هرگز صداهای مهم را از دست ندهید

ویژگی Sound Recognition معرفی شده در iOS 14 که بسیاری از آن اطلاعی ندارند، برای جلب توجه شما بسیار عالی است تا اطمینان حاصل کنید که از زنگ هشدار دود، گریه کودک، به صدا درآمدن زنگ در یا صدای سگ آگاه می شوید.

همین حالا با چند ضربه سریع آن را روشن کنید و در حالی که در حال انجام آن هستید، به بسیاری از ویژگی های دیگر Accessibility آیفون نگاهی بیندازید.

روش استفاده از Sound Recognition آیفون برای تشخیص صداهای اطراف به این ترتیب است. برای آموزش های بیشتر در مورد Accessibility آیفون، چگونه با استفاده از صدا قفل آیفون را باز کنیم را ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *