نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11

نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11
نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11

به دنبال ایجاد حس آموزشی بیشتر در کامپیوتر ویندوزتان هستید؟ با تم های خاص، فضای آموزشی را در دستگاه ویندوز 11 زنده کنید. در این مطلب نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 را می بینید.

تم های آموزشی بهترین راه برای زنده کردن حال و هوای آموزش هستند. با این تصاویر پر جنب و جوش و جذاب، می توانید به راحتی ظاهر کامپیوترتان را به چیزی تبدیل کنید که برای یادگیری مفیدتر باشد.

در این مقاله نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 را به شما نشان خواهیم داد.

آیا تم های ویندوز روی عملکرد دستگاه تاثیر می گذارند؟

پیش از این که نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 را ببینیم، باید به این پرسش پاسخ دهیم که آیا تم ها روی عملکرد دستگاه تاثیر می گذارند؟

طراحی کامپیوتر شما می تواند تاثیر زیادی بر نحوه برخورد شما با کار و بازی داشته باشد. یک محیط دسکتاپ تمیز و سازمان یافته می تواند به شما کمک کند متمرکز و سازنده بمانید. بنابراین آیا این روی عملکرد تأثیر می گذارد؟ به نوعی بله.

تم ها ظاهر و کارکرد کامپیوتر را تغییر می دهند، اما مانند سایر برنامه ها سرعت آن را کاهش نمی دهند. در عوض، آنها فقط راهی برای سفارشی کردن ظاهر دستگاه بدون هیچ تغییر دیگری هستند. برخی از کاربران متوجه شدند که تغییر تم کمک می کند آنها بیشتر با کارشان درگیر شوند.

با این حال، برخی از تم ها ممکن است به حافظه یا قدرت پردازنده بیشتری نیاز داشته باشند تا بتوانند به درستی اجرا شوند. بنابراین، اگر به دنبال حداکثر کارایی از دستگاه هستید، عاقلانه است که گزینه ای سبک‌تر مانند تم های آموزشی پیشنهادی خود ویندوز را استفاده کنید.

روش فعال کردن تم های Education در ویندوز 11

بیایید ببینیم نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 چگونه است. برای فعال کردن تم های آموزشی، باید رجیستری را ویرایش کنید. به خاطر داشته باشید که ویرایش رجیستری می تواند دشوار باشد و یک اشتباه می تواند باعث از کار افتادن دستگاه شما شود. به همین دلیل، همیشه باید پیش از هر تغییری، از رجیستری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

1- Win + R را بزنید تا دیالوگ باکس Run را باز کنید.

2- در تکست باکس، regedit را تایپ کنید و Enter را بزنید.

3- در پیامی که روی صفحه ظاهر می شود، روی Yes کلیک کنید.

4- در Registry Editor به مسیر زیر بروید. می توانید مستقیم با استفاده از نوار آدرس در ویرایشگر رجیستری به مکان مورد نظر بروید. برای این کار، مسیر داده شده را در نوار آدرس بگذارید و Enter را فشار دهید.

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\PolicyManager\current\device

5- در سمت چپ، روی پوشه Device راست کلیک کنید.

6- سپس New را انتخاب کنید و از منوی زمینه گزینه Key را بزنید.

7- نام کلید جدید را Education بگذارید.

8- روی کلید Education که ساخته اید، راست کلیک کنید.

9- سپس New را انتخاب کنید و DWORD (32-bit) Value را از منوی زمینه بزنید.

10- پس از ساختن کلید، نام آن را EnableEduThemes بگذارید.

11- روی کلید EnableEduThemes دابل کلیک کنید. یک پنجره باز می شود.

تم های آموزشی را در ویندوز 11 فعال کنید

12- عدد را از به 1 تغییر دهید.

13- برای ذخیره تغییرات، روی OK کلیک کنید.

14- پنجره Registry را ببندید و کامپیوتر را ری استارت کنید.

پس از انجام این مراحل، سیستم عامل ویندوز شروع به دانلود تم های جدید برای شما می کند. وقتی خواستید تم را در کامپیوترتان اجرا کنید، مراحل زیر را انجام دهید.

1- کلیدهای Win + I کیبورد را بزنید تا پنجره System Settings را باز کنید.

2- تب Personalization در سمت چپ قرار دارد. روی آن کلیک کنید.

3- به سمت راست صفحه بروید، سپس Themes را انتخاب کنید. تمام تم های تازه دانلود شده را اینجا در این صفحه خواهید دید.

تم آموزشی در ویندوز 11

4- تمی را که برای دستگاهتان ترجیح می دهید انتخاب کنید. تم انتخابی اعمال خواهد شد.

اگر زمانی نیاز به غیر فعال کردن Education Theme داشتید، کافی است کلید رجیستری EnableEduThemes را باز کنید. سپس مقدار آن را از 1 به 0 تغییر دهید.

وقتی کارتان تمام شد، روی OK کلیک کنید و کامپیوتر را ری استارت کنید. دیگر تم آموزش را در قسمت Themes در پنجره Settings نخواهید دید.

فعال کردن تم های Education در ویندوز آسان است

نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 را دیدید. آموزش بخشی حیاتی از زندگی است و داشتن ابزارهای مناسب می تواند همه تفاوت ها را در موفقیت یادگیری ایجاد کند. Windows یک تم آموزشی ارائه می دهد که به کاربران کمک می کند تجربه آموزشی جذابی داشته باشند. این راهنما شما را در مراحلی که باید در رجیستری برای فعال کردن تم در ویندوز 11 طی کنید، راهنمایی می کند.

نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 به این ترتیب است. آموزش های بیشتر ویندوز 11 را در چگونه در ویندوز 11 روی یک فایل زیپ رمز بگذاریم ببینید.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *