نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry

نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry
نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry

برخی از گزینه های شخصی سازی ویندوز 11 مانند از تم‌ های پنهان ویندوز گرفته تا گزینه‌ های شخصی‌ سازی مخفی، آشکار و سرراست نیستند. در این مطلب نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry را یاد می گیرید.

آیا از تم های ویندوز 11 خسته شده اید و می خواهید به دستگاه ویندوزتان ظاهر منحصر به فرد و جدیدی بدهید؟ خوب، هیچ چیز منحصر به فردتر از تم های مخفی ویندوز 11 نیست. و همانطور که مشخص است، با انجام چند تغییر در رجیستری، می توانید یک گزینه سفارشی سازی جدید را در کامپیوترتان باز کنید.

اگر می‌خواهید از این تم‌های مخفی استفاده کنید، به خواندن ادامه دهید و با نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry همراه باشید.

هشدار درباره Windows Registry

پیش از این که سراغ نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry برویم، لازم است یک نکته را بدانید.

این آموزش به شما امکان می دهد قفل تم ها و ترفندهای مخفی را از طریق رجیستری باز کنید، اما نباید این کار را مرتب انجام دهید یا آزمون و خطا کنید. رجیستری ویندوز برای پایداری کامپیوتر شما بسیار مهم است و اگر تنظیماتی را خارج از آنچه در اینجا پوشش می دهیم انجام دهید، در معرض خطر آسیب رساندن به آن هستید.

هرگز تنظیمات رجیستری را بدون مراقبت مناسب تغییر ندهید و پیش از ایجاد هر تغییری، از رجیستری نسخه پشتیبان تهیه کنید.

1- نحوه دسترسی به تم های پنهان Education ویندوز

بیایید ببینیم نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry چگونه است. اگر کامپیوتر شما Windows School Edition را دارد و دستگاه را به Windows 11 22H2 آپدیت کرده اید، می توانید ویندوز 11 را با یک تم منحصر به فرد برای این نسخه شخصی‌ سازی کنید. اگر از Windows 11 School Edition استفاده نمی‌ کنید، باید محدودیت‌ ها را برطرف کنید.

مهم نیست که کدام نسخه را نصب کرده اید، همچنان به آپدیت 22H2 نیاز دارید. برای بررسی نسخه ای که در حال حاضر استفاده می کنید، تنظیمات ویندوز را اجرا کنید و به Windows Update بروید.

بررسی ورژن ویندوز

اگر از نسخه قدیمی‌تری استفاده می‌ کنید، روی دکمه Get update کلیک کنید. اگر در حال حاضر زمان لازم برای نصب آپدیت را ندارید، می‌ توانید آن را برای بعد برنامه‌ ریزی کنید.

هنگامی که به روز رسانی را نصب کردید، یک ترفند رجیستری وجود دارد که تم های مخفی ویندوز 11 را فعال می کند. نحوه انجام کار را در نحوه فعال کردن تم های Education در ویندوز 11 ببینید.

هنگامی که کامپیوتر شما بوت شد، باید بتوانید در Settings > Personalization > Themes از تم های جدید استفاده کنید. نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry به این شکل است.

2- نحوه تنظیم رنگ نوارهای عنوان غیر فعال

شما به راحتی می توانید رنگ نوارهای عنوان فعال را از طریق تنظیمات ویندوز 11 تغییر دهید، اما سیستم عامل راهی برای تغییر ظاهر نوارهای غیرفعال به شما ارائه نمی دهد. خوشبختانه راهی برای رسیدن به این هدف از طریق رجیستری وجود دارد.

3- نحوه فعال و غیر فعال کردن افکت های Transparency برای برنامه های خاص

ویندوز 11 با قابلیت فعال یا غیر فعال کردن افکت های شفافیت در سراسر سیستم ارائه می‌ شود، اما اگر بخواهید این کار را فقط در چند برنامه انجام دهید چطور؟ اگرچه پنل تنظیمات ویندوز 11 توانایی انجام این کار را به صورت برنامه به برنامه ندارد، می توانید به جای آن از رجیستری برای انجام کار استفاده کنید.

ویندوز را با تم های پنهان، شخصی سازی کنید

نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry را دیدید. در حال حاضر، باید برخی از این ترفندهای ‘مخفی’ را در رایانه شخصی خود اعمال کرده باشید. این روند ممکن است کمی مشکل باشد، زیرا باید رجیستری را ویرایش کنید، اما تم های جدیدی برای تغییر ظاهر ویندوز دریافت خواهید کرد.

اگر می‌خواهید فرآیند شخصی‌سازی را یک قدم جلوتر ببرید، می‌توانید تم‌های سفارشی را برای رایانه ویندوز خود ایجاد کنید.

نحوه دسترسی به تم های پنهان ویندوز 11 با Registry به این ترتیب است. امیدواریم این آموزش برای شما مفید بوده باشد.

مطالب مرتبط
منبع
Avatar

سوسن ربیعی

کارشناس زبان روسی همچنین عاشق تکنولوژی هستم و در وقت آزادم روسی تدریس می کنم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *