ریلمی بادز ایر 2 از نویز کنسلینگ و جلوه‌های صوتی جدید برخوردار می‌شود

ریلمی بادز ایر ۲
ریلمی بادز ایر ۲

شرکت ریلمی، پیش از این چند نسخه از ایرفون‌های کاملا بی‌سیم خود را عرضه کرده است که ازجمله می‌توان به بادز ایر نسل اول، بادز ایر ۲، بادز وایرلس پرو و بادز ایر پرو اشاره کرد. اکنون خبر می‌رسد که ریلمی قصد دارد نسخه‌ی جدیدی از این ایرفون را با نام بادز ایر۲ و با استفاده از فناوری‌های نویز کنسلینگ و جلوه‌های جدید صوتی معرفی کند.

انتظار می‌رود که ایرفون‌های کاملا بی‌سیم ریلمی بادز ایر ۲ (Realme Buds Air 2 TWS) به زودی و به صورت رسمی معرفی شوند. این بادز ایرها که ظاهری شبیه بادز ایر پرو دارند در رنگ مشکی عرضه می‌شوند و از نویز کنسلینگ اکتیو (ANC)بهره می‌برند.

ریلمی بادز ایر ۲

امروز، چند عکس از صفحه برنامه Realme Link به نمایش درآمده است که ضمن تایید این اطلاعات، ویژگی‌های جدید این ایرفون را نشان می‌دهد.

ریلمی بادز ایر ۲

از این تصاویر مشخص می‌شود که این ایرفون مانند بادز ایر پرو (Buds Air Pro) و بادز وایرلس پرو (Buds Wireless Pro)، بادز ایر ۲ (Buds Air 2) علاوه بر بهرمندی از فناوری نویز کنسلینگ، با حالت‌های General و Transparency برای شفافیت بهتر صدا همراه شده است. ضمن این که حالت Game Mode یا حالت بازی نیز به این گجت اضافه شده است که برای به دست آوردن تجربه بهتر بازی، مقدار تاخیر صدا را در هنگام بازی‌ کاهش می‌دهد.

ریلمی بادز ایر ۲

این حالت برای کسانی که اهل گیم هستند بسیار مفید است. همچنین، از قابلیت (Volume Enhancer) برخوردار است که چنانچه صدای موزیکی که کاربر گوش می‌دهد، ضعیف باشد می‌تواند با استفاده از این قابلیت، صدا را تقویت کرده و میزان حجم آن را نیز افزایش دهد.

بادز ایر نسل اول با قابلیت Volume Enhancer عرضه نشد، همچنان که از جلوه‌های صوتیLively ، Clear و Bass Boost که در بادز ایر ۲ وجود دارند، نیز برخوردار نبود.

ریلمی بادز ایر ۲

البته هنوز مشخص نیست که حالت‌های Lively و Clear که در قابلیت‌های این بادز ایر گنجانده شده‌اند، دقیقاً چه کاری انجام خواهند داد اما با توجه به نمادی که برای مورد دوم استفاده شده است، ما تصور می‌کنیم که باعث افزایش صدای خواننده در آهنگ در خواهد شد.

در حالی که این ایرفون همانند نمونه‌های قبلی از قبیل ایربادز ۲ از کنترل‌های لمسی پشتیبانی می‌کند، به نظر می‌رسد که ریلمی به این گجت ژست‌های حرکتی جدیدی نیز اضافه کرده باشد که به کاربر امکان می‌دهد تا با نگه داشتن گوشی‌های چپ و راست به طور همزمان، حالت نویز کنسلینگ را در هر ایرفون‌ هر دو گوش، با هم لغو کند.

ریلمی بادز ایر ۲

در ایرفون‌های بلی TWS (True Stereo Wireless) یعنی ایرفون‌های استریوی کاملا بی‌سیم، این ژست به طور همزمان برای ایرفون‌های هر دو گوش امکانپذیر نبود بلکه هر بار باید نویز کنسلینگ ایرفون یک گوش را لغو کرد و سپس این حالت را در ایرفون گوش دیگر انجام داد.

این طور که به نظر می‌رسد، ایرفون‌های بادز ایر ۲ تی دبلیو اس، یک ارتقا خوب نسبت به بادز ایر است. اما هنوز چند سوال وجود دارد که باید پاسخ داده شوند. اولین سوال این که آیا این ایرفون‌های بادز ایر ۲ از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند یا خیر.

در حال حاضر، فقط نسل اول بادز ایر از شارژ بی‌سیم پشتیبانی می‌کند. ریلمی در مدل پرو این فناوری را با فناوری نویز کنسلینگ جایگزین کرد. اکنون باید دید که این فناوری به بادز ایر ۲ برمی‌گردد یا خیر.

ریلمی بادز ایر ۲

هنوز شرکت ریلمی به طور رسمی هیچ گونه اطلاعاتی را درباره بادز ایز ۲ اعلام نکرده است اما آقای Madhav Sheth  معاون ریلمی و مدیر عامل بخش‌های هند و اروپایی این شرکت، اخیرا توییتی درباره‌ی ایرفون‌های TWS با برخورداری از فناوری فعال کردن برنامه نویز کنسلینگ، Transparency Mode و کنترل‌های لمسی را که به احتمال زیاد همین بادز ایر ۲ هستند، منتشر کرد.

او در این توییت نوشت: «من از موسیقی بدون سر و صدا که با ویژگی لغو فعال نویز ارائه می‌شود لذت می‌برم.»

ما امیدوارم که در روزهای آتی اطلاعات بیشتری درباره این ایرفون بشنویم.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *