جف بزوس بار دیگر عنوان ثروتمندترین فرد جهان را از ایلان ماسک پس گرفت

ثروتمندترین فرد جهان
ثروتمندترین فرد جهان

رقابت تنگاتنگ به چنگ آوردن عنوان «ثروتمندترین فرد جهان» مدتی است که بین ایلان ماسک مالک و مدیر عامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس با جف بزوس مدیر عامل فروشگاه آنلاین آمازون در جریان است. هر ازگاهی جای این دو نفر با همدیگر عوض می‌شود و اکنون گزارش‌ها می‌گویند که باز جف بزوس موفق شده است این عنوان را از ایلان ماسک پس بگیرد.

روز سه شنبه، پس از این که سهام تسلا که شرکتی متعلق به ایلان ماسک است با ۲.۴ درصد کاهش ارزش مواجه شد، جف بزوس، مدیر عامل آمازون، با سبقت از ایلان ماسک، عنوان ثروتمندترین مرد جهان را از او پس گرفت. با کاهش سهام تسلا به 796.22 دلار، ثروت ایلان ماسک تنها 3.9 میلیارد دلار کاهش یافت اما همین مقدار کاهش باعث شد تا جف بزوس که در همین ژانویه (دی – بهمن) امسال، به لطف افزایش شدید قیمت سهام تسلا مجبور شده بود عنوان ثروتمندترین فرد جهان را به بنیانگذار 49 ساله تسلا و اسپیس ایکس تقدیم کند، حال بار دیگر این عنوان را از او پس بگیرد.

ثروتمندترین فرد جهان

تا ماه گذشته، بزوس، از سال ۲۰۱۷ عنوان ثروتمندترین فرد جهان را در اختیار داشت. ثروت شخصی بنیانگذار آمازون که عمدتا در سهام آمازون متمرکز است، در سال‌های اخیر همراه با افزایش قیمت سهام این شرکت، سر به فلک کشیده است.

در آگوست سال گذشته (مرداد شهریور ۱۳۹۹)، جف بزوس با دارایی بیش از 200 میلیارد دلار به ثروتمندترین شخص جهان تبدیل شد و در سال 2018 اولین کسی بود که ثروتش از مرز 150 میلیارد دلار عبور کرد.

در اوایل ماه فوریه (بهمن – اسفند)، جف بزوس استعفای خود را به عنوان مدیرعامل اعلام کرد و اندرو جاسی، مدیر عامل فعلی خدمات وب آمازون، قرار است جایگزین وی شود.

ایلان ماسک: ماشین‌های الکتریکی تسلا به زودی در جاده‌های هند رانندگی می‌کنند

ثروتمندترین فرد جهان

اخیراً گزارش‌هایی مبنی بر ورود رسمی تسلا به بازار هند با ثبت شرکت در بنگلور منتشر شده است. بعدا، ایلان ماسک، مدیر عامل تسلا  گفت که به قول خود که اجازه خواهد داد ماشین‌های الکتریکی‌اش در جاده‌های هند رانندگی کنند، عمل خواهد کرد. بر اساس گزارش‌ها ، تسلا در 8 ژانویه شرکتی به نام Tesla India Automotive and Energy Private Limited در بنگلور هند ثبت و تاسیس کرده است.

مدت‌هاست که تسلا سعی می‌کند تا به بازار هتد ورود کند. با این حال، به دلیل کمبود زیرساخت‌ها، سیاست‌ها و بازار، این تلاش‌ها ناکام مانده است. در چند ماه گذشته، شایعات بیشتری در مورد تلاش شرکت تسلا برای ایجاد یک مرکز تولید یا تحقیق و توسعه در هند، منتشر شده است.

منبع:

مطالب مرتبط

>