بازسازی نوکیا ، 10.000 شغل را تحت خطر قرار میدهد

بازسازی نوکیا و خطر آن برای 10 هزار شغل
بازسازی نوکیا ، 10.000 شغل را تحت خطر قرار میدهد

بازسازی نوکیا : نوکیا اعلام کرده که در اخرین مراحل بازسازی خود حدود 10000 شاغل را از کار بیکار کند. غول شبکه ای فنلاندی ، در یک نبرد سخت در خصوص امکانات شبکه ای با دیگر شرکت هایی که امکانات شبکه ای ارائه میکنند(مانندHuawei و Ericsson) گیر افتاده است.

نوکیا قدم های خود در راه برد مسابقه 5G برمیدارد

به هرحال ، کمپانی نوکیا با انتقال زودهنگام شبکه ها به شبکه 5G شوکه شده و با تقلای زیادی برای ساخت تکنولوژی 5G روبرو شده.پکا لاندمارک ، در تابستان گذشته به عنوان مدیر عامل نوکیا معرفی شد تا وضع فعلی را تغییر دهد.

ما در اعوجاج قبلا خبر همکاری نوکیا با گوگل برای شبکه 5g را منتشر کردیم.

او یک بازسازی داخلی بزرگی را شروع کرد که باعث شد شرکت در چهار بخش کسب و کار اصلی شبکه تلفن های همراه ، شبکه های Ip و شبکه های ثابت ، خدمات (Cloud) و خدمات شبکه ای، و تکنولوژی نوکیا تقسیم شود.

تحت خطر قرار دادن 10000 شغل توسط نوکیا

نوکیا خواستار تنظیم مجدد هزینه های شرکت است تا هر قسمت بتواند منابع مالی خود را صرف R&D ، کارهایی که در آینده قرار است انجام بگیرد و هزینه های مربوط به حقوق کند.کمپانی هم اکنون 90000 کارمند دراختیار دارد ولی انتظار میرود تا اواخر سال 2023 چیزی بین 80000 تا 85000 دراختیار داشته باشد.

همین تعداد شغل در خطر وضع بازار در دو سال آینده هستند. طبق گفته نوکیا این شرکت هر هزینه ای را برای تبدیل شدن به پرفروش ترین تکنولوژی 5G خواهد پرداخت،حتی اگه به معنی از دست دادن سود کوتاه مدت خود باشد.

این استراتژی بازسازی نوکیا است.

با وجود نتایج فراتر از انتظار Q4، کمپانی اعلام کرده که سال 2021 سال “انتقالی” خواهد بود.نوکیا در حال حاضرچهار گروه تجاری دارد که پاسخگو نیاز خود هستند.

هر کدام از این چهار گروه یک مسیر به سوی استقامت و درامدزایی پیدا کرده و بر طبق گفته لاندمارک هزینه های خود را برای سرمایه گذاری در پروژه های آینده ، دوباره برنامه ریزی خواهند کرد.

همچنین لاندمارک گفت:

هرکدام از گروه های تجاری تمرکز و انرژی خود را برای تبدیل شدن به رهبر تکنولوژی در آن زمینه متمرکز خواهند کرد.رای برد به میدان میرویم.بنابراین ما در حال افزایش کیفیت کالا و هزینه رقابت،و در حال سرمایه گذاری در مهارت های مناسب هستیم.

هرچند تصمیم هایی که احتمال تاثیرگذاری بر روی کارکنان ما داشته باشد به هیچ عنوان سبک شمرده نمیشوند.اطمینان حاصل کردن از اینکه ما امکانات و قابلیت های لازم را داریم گامی مهم به سوی عملکرد طولانی مدت و با استقامت است.اولویت من اطمینان پیدا کردن از پشتیبانی شدن کار همه در طول روند است.”

بازسازی نوکیا که می تواند ریسک 10 هزار کارمند این شرکت را به وجو اورد ولی با این وجود پکا لاندمارک بسیار روی این تحول تمرکز کرده است.

مطالب مرتبط
منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *