کمپانی EA اطلاعات بازیFIFA 2020 را فاش کرد

FIFA 2020
FIFA 2020

 کمپانی EA به طور ناگهانی اقدام به انتشار نخستین اطلاعات در خصوص گیم‌پلی بازی فیفا ۲۰ کرد و برخی از تغییرات آن نسبت به فیفا ۱۹ را تشریح نمود.

در شرایطی که قرار است FIFA 20 بخش مهمی از غرفه‌ی EA در نمایشگاه E3 2019 را به خود اختصاص دهد، انتشار نخستین اطلاعات در خصوص گیم پلی بازی فیفا ۲۰ در فاصله‌ی چند روز مانده تا آغاز این نمایشگاه، اتفاقی جالب بود که از سوی EA انجام شد. EA در پستی در وبلاگ FIFA Blog جزئیاتی را در خصوص بهبودهای گیم‌پلی و اولویت‌های تیم طراحی بازی برای نسخه‌ی بعدی شبیه‌ساز فوتبال خود به انتشار گذاشت.

نخستین اطلاعات از فیفا ۲

بر اساس اطلاعاتی که EA از فیفا ۲۰ منتشر کرد، در صدر لیست اولویت‌های تیم طراحی برای نسخه‌ی بعدی، سیستم دفاع بازی است. EA در این خصوص افزود که تصمیم دارد در نسخه‌ی بعدی FIFA، تأکید بیشتری را بر روی دفاع منوال بازی بگذارد تا گیمرها به‌جای استفاده از حالات اتوماتیک دفاع،  خود تصمیم به دفاع کردن بگیرند. یکی از راه‌هایی که سازندگان بازی به واسطه‌ی آن قصد دارند این مهم را به انجام برسانند، بالا بردن احتمال رسیدن توپ با هم‌تیمی‌ها در صورت استفاده از دفاع دستی است. این درحالیست که احتمالاً دفاع اتوماتیک باعث کاهش راندمان بازیکنان و پایین آمدن سرعتشان در دفاع خواهد‌شد.

علاوه بر این، EA قرار است سیستم شوت‌زنی فیفا ۲۰ را نیز با بهبودهایی روبرو کند و دقت شوت‌های مهاجمان را در موقعیت‌های آسان شوت‌زنی نظیر تک‌به‌تک با دروازه‌بان ارتقاء دهد تا از این طریق شبیه‌سازی بهتری را از موقعیت‌های تهاجمی ارائه دهد. همچنین در چنین موقعیت‌هایی، سرعت عملکرد دروازه‌بان‌ها نیز تا حدی کاهش خواهد یافت تا پس از این، دیگر شاهد ابرواکنش‌های عجیب و غریبی که خشم تعدادی از پلیرهای فیفا ۱۹ را در بر داشتند، نباشیم. همچنین پنجره‌ی ضربات زمان‌مند (Timed Shots) در فیفا ۲۰ نیز به دو بازه‌ی کوچکتر تقسیم شده و دقت آن‌ها کمی نسبت به قبل کاهش خواهدیافت. سازندگان بازی البته قول دادند که دقت شوت‌های زمان‌دار همچنان بالاتر از شوت‌های معمولی بازی خواهدبود.

از جمله دیگر تغییرات بازی FIFA 20 در مقایسه با نسخه‌های پیشین نیز می‌توان به تلاش برای واقعی‌تر کردن پاس‌کاری و شوت‌زنی بازی اشاره کرد. EA در این خصوص افزود که در شرایط سخت، زدن ضربه‌ی سرضرب به توپ راحت‌تر از پیش خواهدشد، اما دقت آن همانند فوتبال واقعی چندان بالا نخواهدبود. از سوی دیگر، در شرایطی که امکان پاس‌کاری مهیا باشد، این کار به نحو بسیار راحت‌تری انجام خواهدپذیرفت. سازندگان بازی همچنین قرار است دو مد جدید پاس‌کاری را نیز به گیم‌پلی اضافه کنند. نخستین مد پاس‌کاری، پاس‌های یک‌ودو خواهدبود که جایگزین پاس‌های چندگانه و منوال کنونی خواهدشد و مد دوم نیز پاس‌های چیپ خواهدبود که از این به بعد تنها به صورت دستی امکان پذیر خواهدبود.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *