مدیر عامل اریکسون می گوید اروپا از نظر توسعه شبکه ۵G از چین و آمریکا عقب مانده است

اروپا از نظر توسعه شبکه 5G
اروپا از نظر توسعه شبکه 5G

مدیر عامل شرکت اریکسون در مصاحبه‌ای اعلام کرد که کشورهای اروپایی انگیزه‌ی چندانی برای ایجاد زیرساخت‌های شبکه نسل ‌۵G ندارند و صنعت مخابرات اروپا را غیر فعال توصیف کرد. همچنین از این که سوئد شرکت هواوی را برای شرکت در ساخت شبکه نسل پنجم ارتباطات یعنی  5G منع کرده است، انتقاد کرد.

اخیراً ، مدیر عامل اریکسون، بورجه اخولم‌، از عدم انگیزه اپراتورهای اروپایی برای ایجاد زیرساخت‌های ۵G  ابراز نگرانی کرد. وی به فایننشال تایمز گفت که این امر باعث می‌شود قاره اروپا از چین و ایالات متحده در توسعه صنایع دیجیتال عقب بماند.

در مصاحبه‌ای ، بائو ییکانگ صنعت مخابرات اروپا را «غیرفعال» توصیف کرد. وی گفت که قابل درک است که اپراتورها تمایلی به سرمایه گذاری در ۵G ندارند. آنها به دلیل خطر عدم موفقیت در به دست آوردن بازدهی مناسب، سرمایه گذاری نمی‌کنند.

تبلیغات

وی به دلیل عقب ماندن در استقرار ارتباطات سیار نسل بعدی ، معتقد است که قاره اروپا در دیجیتال سازی آینده صنعت از چین و ایالات متحده عقب خواهد بود. مدیر عامل شرکت اریکسون همچنین افزود:

«بدون ۵G، صنعت عمومی از کارآیی و رقابت کمتری برخوردار خواهد بود. بدون وجود زیرساخت‌ها ، توسعه صنعت دیجیتال دشوار است و این بر پتانسیل ارزش عظیم و به طور بالقوه میلیون‌ها شغل آینده تأثیر می‌گذارد.»

نقش اریکسون در سیستم ۵G اروپا

هنگام صحبت در مورد نقش اریکسون و رقیب اصلی آن نوکیا در کل اکوسیستم اروپا، بائو ییکانگ خاطرنشان کرد که ارتباطات از راه دور یکی از معدود صنایع قاره اروپا است که دارای «استقلال استراتژیک» است.

با این حال، به دلیل نگرانی‌های امنیتی، یکی دیگر از تأمین کنندگان عمده تجهیزات مخابراتی شبکه نسل پنجم ارتباطات، شرکت هواوی ، تحت بررسی قرار گرفته است. بسیاری از کشورها حتی آن شرکت را ممنوع می‌کنند. زیرا احتمال می‌رود که دولت‌های برخی کشورها تلاش می‌کنند تا راه را برای شرکت کنندگان جدید باز کنند.

بائو ییکانگ اوضاع را «بسیار جالب» توصیف کرد. وی ابراز تعجب کرد و گفت اروپا اریکسون و نوکیا را ضعیف خواهد کرد. وی فکر می‌کند که برخی از افراد در مورد اعطای یارانه اتحادیه اروپا برای توسعه شرکت‌های رقیب بحث کرده‌اند. بیشتر آنها در ایالات متحده و آسیا واقع شده‌اند.

در این مصاحبه‌، او همچنین از این که سوئد شرکت هواوی را برای شرکت در ساخت شبکه نسل پنجم ارتباطات یعنی ۵G منع کرده است، انتقاد کرد. بائو ییانگ گفت که این حرکت به توانایی آن شرکت برای رقابت در صحنه جهانی آسیب می‌رساند و به انحصاری کردن تجارت آزاد منجر می‌شود.

منبع:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *