نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک

نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک
نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک

در مک او اس، سافاری اپل مرورگر پیش‌ فرض دسترسی به وب است اما لازم نیست آن را به همین شکل نگه دارید. این مقاله به شما نشان می دهد که چگونه مرورگر وب پیش فرض مک را به یک گزینه جایگزین تغییر دهید. به خواندن ادامه دهید تا یاد بگیرید نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک چگونه است.

سافاری اپل در سال‌ های اخیر با شکایت برخی از کاربران به دلیل مشکلات مرورگر، تجربه کاربری و سازگاری سایت مواجه شده است. خوشبختانه چندین مرورگر جایگزین برای مک وجود دارد که محبوب‌ ترین آنها گوگل کروم، مایکروسافت اج و موزیلا فایرفاکس هستند.
در حالی که کروم محبوب‌ ترین انتخاب در میان کاربران مک است، محبوبیت مایکروسافت اج در حال افزایش است. در واقع Edge به لطف عملکرد سریع و مجموعه قابلیت های قوی، در آستانه سبقت گرفتن از سافاری به عنوان دومین مرورگر محبوب دسکتاپ در جهان است.

در حالی که همه مرورگرها بخش های متفاوتی برای ارائه دارند، انتخاب بین آنها واقعا به ترجیحات شخصی بستگی دارد. مرورگرهای اصلی همه رایگان هستند، بنابراین بهترین کار این است که آنها را نصب کنید، امتحان کنید و یکی را که بیشتر دوست دارید نگه دارید. سپس می توانید مرورگر مورد علاقه تان را جایگزین مرورگر سافاری مک کنید.

مراحل زیر به شما نشان می دهد که نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک چگونه است. به خاطر داشته باشید این مراحل با این فرض همراه است که شما قبلا مرورگری را که می‌ خواهید استفاده کنید دانلود و نصب کرده اید.

نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک

در ابتدا از Dock مک، پوشه Applications و یا منوی اپل System Preferences را اجرا کنید.

در پنل اولین آیکون یعنی General را انتخاب کنید.

نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک

روی منوی کشویی در کنار Default web browser کلیک کنید. لیست مرورگرهای نصب شده را مشاهده خواهید کرد. از این لیست، گزینه مد نظرتان را انتخاب کنید.

نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک

این تمام کاری است که لازم است انجام دهید. نحوه تغییر مرورگر پیش فرض در مک به این ترتیب است. اکنون شما با موفقیت مرورگر وب پیش فرض را از سافاری به برنامه دلخواهتان تغییر داده اید. از مرورگر جدید لذت ببرید!

منبع:

مطالب مرتبط

>